Nákupní povolení přes datovou schránku



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#571 » pát 9. čer 2023, 07:11

Na Vsetínském OZBM tak samo - každá žádost zvlášť. Pro mě je to minuskulní práce navíc a jestli to lidem, kteří se až v pokročilém věku začali seznamovat s taji informačních technologií, ulehčí administrativu, tak jim milerád vyjdu vstříc.
Budovat dobré vztahy se vždy vyplatí, kór s úředníkem nebo policajtem



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#572 » pát 9. čer 2023, 07:22

Navíc, pokud je to úředník, který neprudí, neškodí, je vstřícný a pracuje tak na 200% úřednického průměru. Tady jsou dobré vztahy oboustranné.



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#573 » pát 9. čer 2023, 12:49

Jo, jenže tohle je prokorupční jednání, a jestli si zkusí někde zcela bezdůvodně někoho nechat čekat, tak na to jsou nástroje také.
Takže pokud to přepíšu, co píšeš, tak oni sice slušně poprosili, ale rovnou se vyhrožuje, že když to tak nebude, tak se počká ...

Ano, to je strašně vtipné, protože to je základ korupce.
Tuhle se mě snažila školit paní na finančáku, ztratil jsem půl dne a ve výsledku jednou vhodně položenou otázkou zklapla a udělalo se to přesně tak, jak má. Kdybych před léty šel pro nákupka ve slavnostní uniformě, místo psaní na ministerstvo, tak nemáme na Brně tak brzo funkční datovky. Pak sice trestali známé, kterým jsem postup dal, aby to vyzkoušeli, 30 dny, ale nakonec se to rozběhalo.

Haluziak píše:cipis jenže oni to nevyžadují, oni slušně poprosili a je jen na Tobě jestli vyjdeš vstříc. Taky se ti pak může stát, že budeš na nákupko a PZ čekat 30dní :)

OT: Vzhledem k tomu, že dělám na úřadě, je strašně vtipné vidět jak se změní lidi co chtějí něco po Tobě a když pak Ty chceš něco po nich :D



Haluziak
Příspěvky: 284

Příspěvek#574 » pát 9. čer 2023, 13:30

Ale on ti nikdo nevyhrožuje :) nesmíš být tak vztahovačný. Každopádně pokud máš tendenci se chovat jako xyz musíš akceptovat, že se tak s Tebou bude jednat.

Samozřejmě to tam můžeš vše poslat v jedné datovce a nic se neděje dostaneš nákupka jako kdyby si to tam poslal v 5 samostatných. A samozřejmě to tak můžeš udělat i když Tě někdo slušně poprosil abys to dělal jinak, že mu tím ulehčíš práci, akorát si o Tobě pomyslí, že si xyz.

PS nástroje jsou na vše jen na lidskou hloupost ještě nikdo nevymyslel lék.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#575 » pát 9. čer 2023, 17:09

@cipis sorry, ale možná proto jak se chováš tě na těch úřadech tak školí. A jen tak mimochodem, to s korupcí nemá vůbec nic společného, jen se slušným chováním. Pak se nediv, že k tobě pak takto přistupují. A zjisti co vůbec slovo korupce znamená. Ten úředník z toho žádný osobní prospěch nepožaduje. Naopak se ty můžeš dopouštět § 345 křivého obvinění.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#576 » pát 9. čer 2023, 17:12

@Haluziak Přesně tak, vždyť to datovkou je to zadarmo, minimální práce a trvá to tak minutu... Nevidím důvod proč úředníky zbytečně vys*rat.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#577 » pát 9. čer 2023, 17:57

@cipis: Je to úplně jednoduché. Přijde 1 zadost v jedné datové správě. Spisová sluzba přidělí J.č. automaticky, bez nutnosti, aby to musel udělat úředník. Pošleš 5 žádosti v jedné datové zprávě, úředník musí každé žádosti přidělit J.č. pěkně zvlášť růčo. Protože to vím a nic mě to neudělá, když chci více povolení najednou, pošlu každou zadost samostatné. A obě strany jsou spokojené. Ale samozřejmě, můžeš to klidně posílat hromadně. Mas na to beze sporu právo. Pak se ale nediv, ze když budeš chtít někdy laskavost, ze to nepůjde. Správní rad umí být svině.



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#578 » sob 10. čer 2023, 21:44

A ta první věta je zase co?
Když úředník překračuje své pravomoce, když si vymýšlí kdo ví co, tak se pak nesmí divit, že se k němu bude někdo chovat jinak než je zvyklý.
A ano, vím, co je korupce, a to, co se tu výše naznačuje, je jen začátek korupce. Viz. ta tvoje laskavost. Když budu chtít laskavost, tak musím něco předtím udělat. Naprosto typický vznik korupce.
Já jsem vždy k nim slušný a zdvořilý, ale když si vymýšlí hovadiny, když vymýšlí, jak něco nejde, tak se pak nesmí divit, že jim najednou přijde něco shora.
Jak jsem psal, když bych chodil ve slavnostní uniformě, když bych všechno jen odkýval, tak máme na na Brně datovky snad jedni z posledních.
Nikde není žádná povinnost posílat x datových zpráv pro x povolení/... Jestli s tím mají problém, mají si ho vyřešit, ne to vyžadovat posílat po jedné. Když někdo o něco poprosí, není žádná povinnost vyhovět. Obzvláště, když těch proseb opačně byla tuna a výsledek nula.
Jednu chvíli to na Brně fungovalo tak příšerným způsobem, že lidi radši přestali kupovat/prodávat, protože to bylo maso. Až se pak někdo nasral a udělal průvan. Teď už je to ok. Teď nebyl problém ani vše, co šlo datovkou, vyřešit datovkou, a co bylo potřeba osobně, tak domluvit hodinu v neúřední den. Je to všechno o lidech, když je někdo xyz, tak bude xyz, ikdyž bude stát na jedné nebo druhé straně.



Sobiho píše:@cipis sorry, ale možná proto jak se chováš tě na těch úřadech tak školí. A jen tak mimochodem, to s korupcí nemá vůbec nic společného, jen se slušným chováním. Pak se nediv, že k tobě pak takto přistupují. A zjisti co vůbec slovo korupce znamená. Ten úředník z toho žádný osobní prospěch nepožaduje. Naopak se ty můžeš dopouštět § 345 křivého obvinění.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#579 » ned 11. čer 2023, 07:33

Já jsem teda dvě žádosti dával jednou zprávou v Pze. Odpovědi mi pak přišly v samostatných.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#580 » ned 11. čer 2023, 17:47

To, že někomu pošleš žádost tak, aby se mu lépe vyřizovala, není korupce, ale slušnost :-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#581 » pon 12. čer 2023, 09:32

cipis píše: Když někdo o něco poprosí, není žádná povinnost vyhovět.


Tohle opravdu mluví za vše a vysvětluje celý tvůj software... Když mne někdo o něco požádá, tak se mu pokusím vyhovět, zvláště, když mne to nic nestojí, prostě tohle je slušnost, ale je to tvůj boj a jsem rád, že spolu nic řešit nemusíme a věř, že lze vysírAt i obráceně...



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#582 » pon 12. čer 2023, 09:54

Ale o tom přece mluvím, o tom vysírání, ale z druhé strany. Podané to bylo tak, že když nevyhovím, tak si počkám 30 dní, viz. příspěvky výše.
Takže o mém sw to nevypovídá absolutně vůbec nic, spíš to vypovídá o povaze úředníků.
Když jsem prosil o to, abych nemusel do Brna víckrát, aby mi to už nachystali všechno naráz, vytiskli, zatavili, tak to bylo tůdle-nůdle. Zvládli jen buzerovat, že jim údajně řve CRZ, že lhůta, a přitom se vysrali na zadání z datovky. Jo, jak pak byl průvan z Prahy, tak najednou jiná paní, ochotná, domluvila termín mimo dobu pro veřejnost, tak pak nebyl problém ji vyjít vstříct.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#583 » pon 12. čer 2023, 10:07

A proč tomu je? Úplně v klidu pošlu dvě, tři nákupka zadarmo DS a je klid. Proč kua musíš vytvářet problém tam kde není? Fakt nechápu v čem máš problém!? Neřeknu kdyby to stálo peníze pochopím, ale tohle stojí nula nula prdlačky a minutu času navíc. Fakt to nechápu.
A poprosím @cipis ukončíme tu diskuzi je to už OT nechci zbytečně prudit Admina protože je to fakt blbost :-)



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#584 » pon 12. čer 2023, 10:26

Sobiho píše:... Úplně v klidu pošlu dvě, tři nákupka zadarmo DS a je klid. ...


Tak prave za toto zcasti vdacis tomu "vysiraniu". Pretoze bez toho by to neslo, alebo by to neslo tak, jak to je teraz.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#585 » pon 12. čer 2023, 10:27

Promiň nechápu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sedmej a 10 hostů