prodloužení zbrojního průkazu



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#61 » pát 27. led 2017, 23:44

Praha ani náhodou.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#62 » pát 27. led 2017, 23:48

no ale ze Sdružení alespoň posílají výzvu, že už je čas na prodloužení



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#63 » pát 27. led 2017, 23:58

Soukalova ani náhodou, Praha IV.
Chytře před časem spojené s Prahou 10 a to Praha 4 je nejlidnatější okres v ČR.
Někdo asi dlouho přemýšlel !



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#64 » sob 28. led 2017, 00:27

HonzaLBC:
Psal již Marinakus, nějak nevidím důvod proč zcela zbytečně vysírat zrovna policajty na Zbraních když to je možná jediná jejich podmnožina, která s námi do jisté míry sympatizuje a kooperuje.

A jestli přinesu zbraně na kontrolu při podání žádosti o prodloužení ZP či až při jeho převzetí je zcela marginální technikálie, která závisí buď na dohodě (zpravidla není problém) nebo na tom, že jim to jejich náčelník nařídil a oni pouze plní befel.. Nemám však potřebu si přitom honit triko, kterak jsem kovaný ve vyhláškách a zákonech když výsledný efekt je stejný - prostě tam ty zbraně někdy nějak stejně donést musím :)

Avšak samozřejmě pouze můj zcela soukromý názor ...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#65 » sob 28. led 2017, 13:09

Mac.42 píše:no ale ze Sdružení alespoň posílají výzvu, že už je čas na prodloužení

Ale bacha není to jejich povinnost. Takže lépe na to nespoléhat.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#66 » sob 28. led 2017, 20:23

kiv61 píše:HonzaLBC:
Psal již Marinakus, nějak nevidím důvod proč zcela zbytečně vysírat zrovna policajty na Zbraních když to je možná jediná jejich podmnožina, která s námi do jisté míry sympatizuje a kooperuje.

A jestli přinesu zbraně na kontrolu při podání žádosti o prodloužení ZP či až při jeho převzetí je zcela marginální technikálie, která závisí buď na dohodě (zpravidla není problém) nebo na tom, že jim to jejich náčelník nařídil a oni pouze plní befel.. Nemám však potřebu si přitom honit triko, kterak jsem kovaný ve vyhláškách a zákonech když výsledný efekt je stejný - prostě tam ty zbraně někdy nějak stejně donést musím :)

Avšak samozřejmě pouze můj zcela soukromý názor ...


Omlouvám se, že jsem je "zcela zbytečně vysíral", jenom jsem si v termínu přišel podat žádost o prodloužení ZP, ale když jsem byl odmítnutý, že beze zbraní to nejde, tak jsem měl asi zmlknout a vzorně potichu odejít bez podané žádosti a zkusil bych to někdy jindy. Sice někdy jindy už by to bylo po termínu, ale v pohodě, oni by mi to policajti na sto procent určitě odpustili bez jediného problému pro mě. Nešlo mi o nějaký honění trika, jen jsem si potřeboval podat žádost, nemám ani problém s přinesením zbraní ke kontrole, pokud bych to od nich věděl dopředu (jasnovidecká schopnost mi zrovna nějak nefungovala) a kdyby někdo chtěl rýpat, proč jsem si to sám nezjistil dopředu, tak se dopředu omlouvám, já si blbec zjištoval, co je potřeba podle zákona a nějak jsem zapomněl zjištovat, co si navíc vymysleli "lidovou tvořivostí".

Jinak souhlasím, že jsou většinou v pohodě a funguje to k oboustranné spokojenosti, ale tohle jsem prostě musel.

A psát předtím tohle bylo asi úplně zbytečný:

HonzaLBC píše:A kdyby náhodou chtěl někdo moralizovat, jak jsem hrozný, problémový, nespolupracující s policií v nutné kontrole zbraní, tak já jsem jen postupoval přesně podle zákona a naopak policie, která by měla zákon znát líp než já a hlavně dodržovat, tak si to vesele "lidovou tvořivostí" upravuje a kdybych se tomu nebránil, tak jsem dneska odešel domů bez podané žádosti a měl bych problém já.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#67 » ned 29. led 2017, 09:29

V Plzni: Podání žádosti + kolek 400,-Kč + fotka (už prý stačí jen jedna) + potvrzení od lékaře = cca 3 minuty. Přišel jsem, podal a odešel. Kontrola kvérů se bude konat až před převzetím nového ZP. Toho se právě bojím, že tam budu zase sedět jako na začátku roku, kdy jsem registroval nový kvér, a celé to trvalo skoro 5 hodin! Docela jsem litoval ty penzisty, co tam byli se mnou, protože já sám jsem už nevěděl, na kterou půlku si sednout a oni tam po mně ještě stále nebyli na řadě.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#68 » pon 30. led 2017, 10:13

Kalič: Jo tak vy tam máte židle?! V Soukalově se hezky stojí na schodech :D Sorry za OT ale nedalo mi to. Ono i porovnání podmínek pro lidi na jednotlivých odděleních může někoho zajímat. V Jabloňové měli židle a pulty, kde si člověk mohl v klidu vyplnit formulář. V Soukalově je pult taky...na stojáka, kde do vás při vyplňování strkají lidi z fronty. Židle jsou tam snad 3.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#69 » pon 30. led 2017, 12:02

Ano, židle tam jsou. A polstrovaný! A pulty na stojáka taky nejmíň dva. Ale jak jsem psal, ani to sezení není takovou dlouhou dobu žádný med. Teď jsem se dovolal, že už mám hotový ZP. Takže to risknu a po šichtě tam zajedu s kvérama. Dnes jsou tam do 17.00 hod. Snad mi to vyjde.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#70 » pon 30. led 2017, 18:32

HonzaLBC píše:Přišel jsem, vytáhnul jsem všechny potřebný papíry a oznámil paní policajtce, že jdu požádat o prodloužení ZP.


Která tam byla? Je jich tam několik... Paní vedoucí je na první pohled velmi milá paní, ovšem na druhý i velmi "procesně policejně zaměřená" (což není myšleno pejorativně) - taková menší cca. 50nice, pak je tam sympatická vyšší černovláska něco kolem 30 a pak ještě jedna...

Každopádně - tady je vidět, že ta debata má smysl a nelze se spokojit s tím, že někdo řekne: "u nás je to v pohodě, když je nepřinesu při žádosti, přinesu je při přebírání"... I díky té diskuzi jsi byl, myslím, slušně připraven :-)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#71 » pon 30. led 2017, 23:29

Taková blondýna, mladšího středního věku, celkem i milá, až na tu maličkost, že to nechtěla přijmout :-D
S paní vedoucí už mám taky zkušenost, zkoušel jsem podávat žádost o "nákupko" s plnou mocí, nebylo to pro mě, ale to prý nejde, to si musí přijít osobně podat, ale nakonec jsem jí ukecal, že když to nepřijme ode mě, tak stejně osobně nepřijde a pošle si to poštou a budou s tím mít víc práce.
Diskuze mě taky dobře připravila, jen mě mrzí, že tu jsem pro některé ten hrozný otravný prudič, co si na policajtech honil triko, ale to je jedno, dosáhnul jsem toho, co jsem potřeboval a jsem spokojený.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#72 » úte 31. led 2017, 07:49

HonzaLBC: Neřešte. Chtít po policajtech – zvlášť v případech, kdy nás jejich nezákonný postup poškozuje – aby dodržovali zákony, není žádné zbytečné otravné pruzení. Není to konec konců nic víc, než co chtějí oni tak úzkostlivě po nás. A ještě můžou být rádi, že my jim nemůžeme dát pokutu. :)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#73 » čtv 7. úno 2019, 18:22

Nevíte, jak je to v Brně s předkládáním zbraní? Tj, při podání žádosti, při vyzvednutí, nebo je to jedno?



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#74 » pon 22. čer 2020, 10:22

Při prodloužení budu předkládat 7ks ke kontrole. 2 dlouhý a 5 krátkejch. Na dlouhý mám takový pytle, krátký jsou v kufrech. Když nacpu krátký v kufrech do cestovky/báglu, dlouhý v pytlech pod pažu, může jim je takhle donýst?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#75 » pon 22. čer 2020, 10:32

úplně v pohodě... nikdo to neřeší - jen je třeba neprůhledný obal a vybít
(a nemanipulovat s tím jako jelito :roll: = tohle jsem zažil na Sdružení, jak tam přivrávoral nějaký důchodce s paní, přes ramena hromada kvérů, začlo jim to tam padat, sehnutím popadaly na zem všechny - samozřejmě přemiřovali tam kde koho hlava nehlava... právě pak zavedli ty přísné kontroly vybití)
Naposledy upravil(a) Mac.42 dne pon 22. čer 2020, 10:38, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, paulus.u, vvitty a 47 hostů