Zkouška odborné způsobilosti mimo trvalé bydlištěMach
Příspěvky: 5

Příspěvek#31 » ned 15. úno 2015, 11:54

Carloss, mikymoto: "§ 21, (2) Zkušebního komisaře určuje příslušný útvar policie." Tohle jsem dostal jako odpověď. Když vynechám extrémy jako usmrtí v rodině apod., tak v hlavních předmětech(matematika, betony) není povolena absence, s vyjímkou omluvy od lékaře. Nebo řešit s garantem předmětu.

graver: Vpoho, asi z toho vyplynul víc brečící příspěvek než jsem chtěl. I když to myslíš v nadsázce, tak jsem policii neoznačil jako tu zlou, která křivdí jenom mě, pouze neochotnou. Ano podal jsem mu žádost, kde své důvody vysvětluji, stručně: PO-PÁ v Brně, znám tu střelnici, zbraně. Opravdu nevím co může stát za to abych měl celý den absence ve škole, jel na 8.00, 90km do Jihu, pak dalších dalších 20km do Třeště a pak hurá zpátky do Brna. A to jen kvůli jednomu zavolání/dopisu a 600 kč? Ze skupiny 45 studentů, vykonává zkoušku v Brně 43, asi třetina je Brňáku, zbytek směska republiky,jeden Rus a dva Slováci.

Jinak díky za přesun, jsem to nemohl najít. :)Mach
Příspěvky: 5

Příspěvek#32 » ned 15. úno 2015, 12:47

Tak jsem si dočetl topic. Nejjednodušší mi vychází stáhnout přihlášku, dát trvalý pobyt do Brna a hodit si přihlášku v Brně. Nejsou tam nějaké průtahy(třeba min. půl roku), nebo jak mi vydaj do 15 dní novou občanku tak můžu podat přihlášku?Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#33 » ned 15. úno 2015, 13:15

Nač stahovat kalhoty - ano, útvar od útvaru jiný, ale třeba v Bruntále mi velice ochotná paní poručice řekla, že s přesunem zkoušek problém nemá, pokud s tím bude souhlasit útvar kam to chci přesunout - a že veškerou dokumentaci lze zaslat poštou, jen by ráda věděla jméno vyřizujícího důstojníka na zkouškovém útvaru, ať se zamezí zbytečným průtahům...

Je fakt, že 90 km je něco jiného než 180.aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#34 » ned 15. úno 2015, 13:22

A co možnost, kterou sám zmiňuješ - řešit s garantem předmětu? Obvykle to bývá vedoucí příslušné katedry nebo alespoň velmi zkušený profesor a to bývají rozumní lidé s nadhledem a lidským přístupem. Myslím, že pokud za ním zajdeš (samozřejmě po předchozí domluvě mailem, aby měl čas) a celou věc vysvětlíš a on bude vidět, že nejde o nějakou "oje*ávku", tak s tím nebude mít problém. Cvičící si nemůžou dělat co chtějí a že ti to zamítl, nemusí být tak úplně z jeho vůle.Mach
Příspěvky: 5

Příspěvek#35 » pon 16. úno 2015, 19:07

Derviš, aleš_: Nestahuju kalhoty, jen část rodiny bydlí v Brně, tak je pro mě nejjednodušší si sem hodit bydliště. Předtím než jsem podal přihlášku mi nedošlo, resp. jsem si myslel, že povolit zkoušku jinde je pouze formalita. Aleši v tomhle máš pravdu garant působí jako rozumní člověk, mám ho na přednášky a pak na zkoušky, ale nerad bych mu to vysvětloval, už cvičící(starší paní) se při vysvětlování dcl dost zarazila co že to budu mít.

Jinak jsem se doptal a změnu konání do Brna zpravidla nepovoluje Vysočina a Pardubický kraj.Návštěvník

Příspěvek#36 » úte 17. úno 2015, 09:38

Co řešíš poboha... Zajdi za svou obvoďačkou a vysvětli ji to (nebo klidně telefonicky). Ta ti dá hned štempl a jeď si udělat zkoušku ne?
Učiteli ukážeš štempl od doktorky a máš to. Myslel jsem, že vysokoškoláci mají trochu fištrón :-DErunamo
Příspěvky: 160

Příspěvek#37 » pon 23. úno 2015, 11:53

Dnes se mi stala zajimava vec. Celou dobu jsem zil s predstavou, ze kdyz si chci podat prihlasku tak musim jen na prislusnem utvaru a pri podani prihlasky muzu pozadat o prelozeni zkousky jinam (potreboval jsem z Tachova do Plzne, tedy v ramci kraje). Tak jsem si zavolal na utvar, abych se zeptal co vsechno budu potrebovat k tomu, aby mi zkousku prelozili a tam mi rekli, ze si prihlasku muzu podat kdekoliv v kraji podle toho kde se zdrzuju. A stejne je to i registraci zbrane a se vsim ostatnim. Celkem me to znejistelo, kdyz vsude ctu, ze vsechno muzu jen na prislusnem utvaru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3821

Příspěvek#38 » pon 23. úno 2015, 12:23

On je v tomhle, lidově řečeno, bordel. Do konce roku 2010 bylo vše zcela jasné. Příslušný útvar PČR byl zkrátka okres a přes to nejel vlak. Na konci roku 2010 byla ve středočeském kraji zrušena pokusně polovina okresních služeben pro zbraně a bezp. materiál, s tím, že v rámci kraje (myslel jsem vždy, že pouze tohoto) může občan učinit podání na kterékoliv takové služebně, jen tento úkon musí celý na stejné dokončit. Příslušným útvarem je zde kraj a ten taky určuje komisaře ke zkouškám. Tento pokusný dočasný stav trvá dodnes. Jak je to v jiných krajích s příslušností útvaru nevím ale zkusím zjistit.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3821

Příspěvek#39 » pon 23. úno 2015, 12:31

Tak nejspíš to je možné takto v rámci každého kraje. Každopádně bych se ale radši nejdříve zeptal. Pokud je to do kraje jiného, musí se stále žádat a právní nárok na přesun zkoušky není. A to rozhodnutí o tom, že v rámci kraje kdekoliv bylo prý vydáno později jako reakce na stížnosti občanů středočeského kraje.Erunamo
Příspěvky: 160

Příspěvek#40 » pon 23. úno 2015, 12:40

Aha, takze pokud mi na tachovskym utvaru, kde mam hlaseny trvaly bydliste rekli, ze se muzu prihlasit v Plzni tak by nemel bejt problem. Proste jen musim vsechny budouci ukony vykonan na stejny sluzebne. Diky za vysvetleni.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3821

Příspěvek#41 » pon 23. úno 2015, 13:25

Jedná se vždy o jeden správní úkon. Takže, podám přihlášku ke zkoušce v Plzni - dělám zkoušku v Plzni. O vydání ZP žádám v Tachově - vydají mi ho v Tachově. O vydání NP - žádám v Plzni - vydají mi ho v Plzni a zbraň už můžu rgistrovat v rámci kraje zase jinde. Ptal jsem se ještě pro jistotu známého policisty, který na zbraních pracuje. Jak jsem ale uvedl, nevím jestli je toto v rámci republiky všude stejné nebo to upravuje třeba nějaké nařízeni příslušného krajského ředitele PČR. Já to ověřoval pro středočeský kraj. Akorát o ZP je vhodnější žádat v místě trvalého bydliště. Je prý jednodušší ověřit spolehlivost žadatele.HonzaLBC
Příspěvky: 544

Příspěvek#42 » pon 23. úno 2015, 23:48

V zákoně píšou: krajské ředitelství policie, příslušné podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").

Takže v rámci jednoho kraje to jde kdekoliv.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3821

Příspěvek#43 » úte 24. úno 2015, 10:48

kde to je uvedeno, prosím, nemůžu to najítErunamo
Příspěvky: 160

Příspěvek#44 » úte 24. úno 2015, 11:08

Tak dnes ozkoušeno v praxi a jeto tak jak píše HonzaLBC.rcc
Příspěvky: 203

Příspěvek#45 » úte 24. úno 2015, 16:36

Ano, v rámci kraje jsem dělal zkoušku také mimo bydliště. Na zkoušku nás bylo málo a komisař nechtěl přijet. Zeptal jsem se, zda je možno ji vykonat jinde a bylo mi vyhověno v sousedním okrese. Vyjednala mi to policistka z místa bydliště a přihlášku postoupila do jiného okresu. Údajně v rámci kraje to není problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů