Zkouška odborné způsobilosti mimo trvalé bydliště



Mach
Příspěvky: 5

Příspěvek#31 » ned 15. úno 2015, 11:54

Carloss, mikymoto: "§ 21, (2) Zkušebního komisaře určuje příslušný útvar policie." Tohle jsem dostal jako odpověď. Když vynechám extrémy jako usmrtí v rodině apod., tak v hlavních předmětech(matematika, betony) není povolena absence, s vyjímkou omluvy od lékaře. Nebo řešit s garantem předmětu.

graver: Vpoho, asi z toho vyplynul víc brečící příspěvek než jsem chtěl. I když to myslíš v nadsázce, tak jsem policii neoznačil jako tu zlou, která křivdí jenom mě, pouze neochotnou. Ano podal jsem mu žádost, kde své důvody vysvětluji, stručně: PO-PÁ v Brně, znám tu střelnici, zbraně. Opravdu nevím co může stát za to abych měl celý den absence ve škole, jel na 8.00, 90km do Jihu, pak dalších dalších 20km do Třeště a pak hurá zpátky do Brna. A to jen kvůli jednomu zavolání/dopisu a 600 kč? Ze skupiny 45 studentů, vykonává zkoušku v Brně 43, asi třetina je Brňáku, zbytek směska republiky,jeden Rus a dva Slováci.

Jinak díky za přesun, jsem to nemohl najít. :)



Mach
Příspěvky: 5

Příspěvek#32 » ned 15. úno 2015, 12:47

Tak jsem si dočetl topic. Nejjednodušší mi vychází stáhnout přihlášku, dát trvalý pobyt do Brna a hodit si přihlášku v Brně. Nejsou tam nějaké průtahy(třeba min. půl roku), nebo jak mi vydaj do 15 dní novou občanku tak můžu podat přihlášku?



Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#33 » ned 15. úno 2015, 13:15

Nač stahovat kalhoty - ano, útvar od útvaru jiný, ale třeba v Bruntále mi velice ochotná paní poručice řekla, že s přesunem zkoušek problém nemá, pokud s tím bude souhlasit útvar kam to chci přesunout - a že veškerou dokumentaci lze zaslat poštou, jen by ráda věděla jméno vyřizujícího důstojníka na zkouškovém útvaru, ať se zamezí zbytečným průtahům...

Je fakt, že 90 km je něco jiného než 180.



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#34 » ned 15. úno 2015, 13:22

A co možnost, kterou sám zmiňuješ - řešit s garantem předmětu? Obvykle to bývá vedoucí příslušné katedry nebo alespoň velmi zkušený profesor a to bývají rozumní lidé s nadhledem a lidským přístupem. Myslím, že pokud za ním zajdeš (samozřejmě po předchozí domluvě mailem, aby měl čas) a celou věc vysvětlíš a on bude vidět, že nejde o nějakou "oje*ávku", tak s tím nebude mít problém. Cvičící si nemůžou dělat co chtějí a že ti to zamítl, nemusí být tak úplně z jeho vůle.



Mach
Příspěvky: 5

Příspěvek#35 » pon 16. úno 2015, 19:07

Derviš, aleš_: Nestahuju kalhoty, jen část rodiny bydlí v Brně, tak je pro mě nejjednodušší si sem hodit bydliště. Předtím než jsem podal přihlášku mi nedošlo, resp. jsem si myslel, že povolit zkoušku jinde je pouze formalita. Aleši v tomhle máš pravdu garant působí jako rozumní člověk, mám ho na přednášky a pak na zkoušky, ale nerad bych mu to vysvětloval, už cvičící(starší paní) se při vysvětlování dcl dost zarazila co že to budu mít.

Jinak jsem se doptal a změnu konání do Brna zpravidla nepovoluje Vysočina a Pardubický kraj.



Návštěvník

Příspěvek#36 » úte 17. úno 2015, 09:38

Co řešíš poboha... Zajdi za svou obvoďačkou a vysvětli ji to (nebo klidně telefonicky). Ta ti dá hned štempl a jeď si udělat zkoušku ne?
Učiteli ukážeš štempl od doktorky a máš to. Myslel jsem, že vysokoškoláci mají trochu fištrón :-D



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#37 » pon 23. úno 2015, 11:53

Dnes se mi stala zajimava vec. Celou dobu jsem zil s predstavou, ze kdyz si chci podat prihlasku tak musim jen na prislusnem utvaru a pri podani prihlasky muzu pozadat o prelozeni zkousky jinam (potreboval jsem z Tachova do Plzne, tedy v ramci kraje). Tak jsem si zavolal na utvar, abych se zeptal co vsechno budu potrebovat k tomu, aby mi zkousku prelozili a tam mi rekli, ze si prihlasku muzu podat kdekoliv v kraji podle toho kde se zdrzuju. A stejne je to i registraci zbrane a se vsim ostatnim. Celkem me to znejistelo, kdyz vsude ctu, ze vsechno muzu jen na prislusnem utvaru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#38 » pon 23. úno 2015, 12:23

On je v tomhle, lidově řečeno, bordel. Do konce roku 2010 bylo vše zcela jasné. Příslušný útvar PČR byl zkrátka okres a přes to nejel vlak. Na konci roku 2010 byla ve středočeském kraji zrušena pokusně polovina okresních služeben pro zbraně a bezp. materiál, s tím, že v rámci kraje (myslel jsem vždy, že pouze tohoto) může občan učinit podání na kterékoliv takové služebně, jen tento úkon musí celý na stejné dokončit. Příslušným útvarem je zde kraj a ten taky určuje komisaře ke zkouškám. Tento pokusný dočasný stav trvá dodnes. Jak je to v jiných krajích s příslušností útvaru nevím ale zkusím zjistit.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#39 » pon 23. úno 2015, 12:31

Tak nejspíš to je možné takto v rámci každého kraje. Každopádně bych se ale radši nejdříve zeptal. Pokud je to do kraje jiného, musí se stále žádat a právní nárok na přesun zkoušky není. A to rozhodnutí o tom, že v rámci kraje kdekoliv bylo prý vydáno později jako reakce na stížnosti občanů středočeského kraje.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#40 » pon 23. úno 2015, 12:40

Aha, takze pokud mi na tachovskym utvaru, kde mam hlaseny trvaly bydliste rekli, ze se muzu prihlasit v Plzni tak by nemel bejt problem. Proste jen musim vsechny budouci ukony vykonan na stejny sluzebne. Diky za vysvetleni.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#41 » pon 23. úno 2015, 13:25

Jedná se vždy o jeden správní úkon. Takže, podám přihlášku ke zkoušce v Plzni - dělám zkoušku v Plzni. O vydání ZP žádám v Tachově - vydají mi ho v Tachově. O vydání NP - žádám v Plzni - vydají mi ho v Plzni a zbraň už můžu rgistrovat v rámci kraje zase jinde. Ptal jsem se ještě pro jistotu známého policisty, který na zbraních pracuje. Jak jsem ale uvedl, nevím jestli je toto v rámci republiky všude stejné nebo to upravuje třeba nějaké nařízeni příslušného krajského ředitele PČR. Já to ověřoval pro středočeský kraj. Akorát o ZP je vhodnější žádat v místě trvalého bydliště. Je prý jednodušší ověřit spolehlivost žadatele.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#42 » pon 23. úno 2015, 23:48

V zákoně píšou: krajské ředitelství policie, příslušné podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").

Takže v rámci jednoho kraje to jde kdekoliv.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#43 » úte 24. úno 2015, 10:48

kde to je uvedeno, prosím, nemůžu to najít



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#44 » úte 24. úno 2015, 11:08

Tak dnes ozkoušeno v praxi a jeto tak jak píše HonzaLBC.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#45 » úte 24. úno 2015, 16:36

Ano, v rámci kraje jsem dělal zkoušku také mimo bydliště. Na zkoušku nás bylo málo a komisař nechtěl přijet. Zeptal jsem se, zda je možno ji vykonat jinde a bylo mi vyhověno v sousedním okrese. Vyjednala mi to policistka z místa bydliště a přihlášku postoupila do jiného okresu. Údajně v rámci kraje to není problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sedmej a 77 hostů