Zkouška odborné způsobilosti mimo trvalé bydliště



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#46 » úte 24. úno 2015, 20:01

marinakus píše:kde to je uvedeno, prosím, nemůžu to najít


První zmínka kde se definuje "příslušný útvar policie" § 10 odst. 2

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#47 » úte 24. úno 2015, 20:13

máš pravdu, je to ale trošku zmatečné, protože by o všech věcech muselo rozhodovat krajské ředitelství policie a to přece není pravda.... jedině to chápat tak, že jednotlivé úřadovny pro zbraně jsou pobočkami krajského ředitelství PČR

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#48 » úte 24. úno 2015, 20:45

ale pak by to bylo logicky zase u pobočky podle místa bydliště .... je navíc zajímavé, že dříve (někdy do roku 2011) jsi musel přihlášku ke zkoušce podávat v místě bydliště a museli ti ji postoupit na tvoji žádost ikdyž to bylo v zákoně napsáno stejně, možná to postoupení bylo v rámci jednoho kraje jednodušší



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#49 » stř 25. úno 2015, 10:33

Tak v Plzni mi prihlasku vzali v pohode, jen si vlastne nepomohl, protoze az do cervna bylo na plzenskejch strelnicich plno, takze stejne musim zkousku konat na tachovsky strelnici :lol:
Jen doufam, ze brodska udalost na to nebude mit nejakej neblahej vliv. To by me mrzelo.



Koleczko
Příspěvky: 8

Příspěvek#50 » čtv 26. říj 2017, 21:12

Ahoj, jsem tu nový a proto žádám o radu. Původně jsem čekal, že zde budu psát o radu s příjemnější záležitostí, ale člověk míní a orgán mění... O co tedy jde. Mám podobný problém jako autor tématu tj. trvale žiji (pracuji, studuji) v jiném kraji než spadám trvalým pobytem. Útvarem pod který spadám je Jihlava, takže i přes podanou písemnou žádost o změnu místa vykonání ZOZ (na konkrétní útvar) z důvodů uvedených výše, mi přímo při podání bylo sděleno, že si nemám dělat velké naděje, jelikož nestuduji obor se zbraněmi související a nejsem ani strážník. Naopak kolega spadající pod Kolín, stejnou záležitost vyřídil bez problémů, s úsměvem na rtech a navíc odcházel s příjemným pocitem z příslušníků útvaru pod který spadá. A už jen čeká v kraji, kde nemá trvalý pobyt na termín zkoušky.

Své důvody jsem samozřejmě doložil potvrzením o studiu, pracovními a ubytovacími smlouvami. Místo očekávaného telefonátu se zamítnutím, jsem ale dostal dopis. V tomto dopise mi "příslušný orgán" sděluje, že: "...sice může věc postoupit jinému orgánu, ale zároveň musí dbát, aby k takovému postupu docházelo pouze v odůvodněných případech. Podle §36 odst 1 SŘ jsem oprávněn navrhovat důkazy a činit jiné návrhy. Z důvodu správního uvážení příslušného správního orgánu pro vydání rozhodnutí ve věci, je proto nutné posoudit další skutečnosti k upřesnění důvodu žádosti."

Vím, že jde o věc na, kterou není právní nárok. Stejně tak jsem zde na fóru zaznamel, že Jihlava změnu prakticky nepovoluje (čož je IMHO v unitárním státu docela zvláštní, že v jednom kraji to jde prakticky na dobré slovo, zatímco v druhém nejede vlak...). Jelikož netuším jaký "silnější" důvod můžu reálně uvést než jsem doložil při podání přihlášky, tak se ptám na radu. Předpokládám, že mnou uvedené důvody jsou významnější než pouhé konstatování, že i logisticky je pro mě změna místa konání ZOZ přijatelnější, než jet na úplně cizí útvar a střelnici 100 km daleko + kurz. Navíc střelnici na místě reálného pobytu znám. ZP, NP, atd. jsou pro mě hudba budoucnosti a vyrazit "jednou za rok s lejstrem" na jasně daný útvar není už takový problém.

Není nakonec lepší raději rovnou ustoupit a nechat úřad úřadovat dle jejich vůle?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#51 » pát 27. říj 2017, 08:16

Koleczko : Je to blbý ale tento boj nejspíš stejně nevyhraješ.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#52 » pát 27. říj 2017, 09:00

a) co si změnit na tu chvíli trvalé bydliště?
b) boj nemusí prohrát, výjimky jsou také výjimky a pár lidí se k nim dostalo až na základě rozhodnutí soudu
takže třeba udělat průvan na MV, poslat pár mailů atd., a ono se to nějak posune
v Brně také spoustu věcí nešlo a stačilo se nebát a trochu se zajímat a už řada věcí jde a dokonce i časem zjistili, že to jde tím původně odmítaným postupem přinejhorším stejně, ne-li lépe



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#53 » pát 27. říj 2017, 09:02

Koleczko: Já to mám podobně a taky jsem to radši vzdal hned z kraje kdy mi bylo ústně řečeno že to nemá moc nadějí. Takže jsem jezdil (a jezdím jako idiot :) ) Naštěstí jsou u nás v kraji zkoušky asi vždy v pátek, takže si aspoň člověk udělal prodlouženej víkend.

Podle mě je kurz/střelnice nejmenší problém. Je asi lepší mít vyzkoušené konkrétní zbraně a střelnici (byť je určuje komisař, takže si klidně může přivést i něco svého), ale defacto jsou ty zbraně všude stejné. CZ 75/85 max 83, opakovací malorážka, brokovnice. Na to se na střelnici klidně zeptej.
Co jsou nová pravidla tak v podstatě ani v komisařích moc rozdíl nebude, nikdo tě nesmí vyhodit z praktické za neznalost teorie.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#54 » stř 15. lis 2017, 00:14

Ahoj, osobní zkušenost. Trvalé KM, žádáno do Prahy (důvod zaměstnání), absolutně bez problémů schváleno. Jen už v žádosti (individuální dopis) chtěli uvést konkrétní střelnici na zkoušky v Praze. Všechno ostatní (ZP, nákupko, registrace) potom osobně v KM.
Tu samou zkušenost má kámoš kolega z UH taky do Prahy.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#55 » stř 15. lis 2017, 15:32

V jednom kraji není problém, v jiném kraji bez výjimek nepovolují. Já musel na zkoušky a veškeré papírování lítat 100 km sem tam, protože nájemní smlouva a pracovní smlouva a potvrzení zaměstnavatele o místě vykonávání práce prostě nebyl dostatečný argument (pro Pardubický kraj) - protože trvalé bydliště.



Koleczko
Příspěvky: 8

Příspěvek#56 » ned 21. led 2018, 18:24

Abych svoje úsilí v tomto snažení ve zkratce shrnul:
Koncem října 2017 podána přihláška společně s žádostí o změnu místa výkonu ZOZ, podpořenou potvrzením o studiu, ubytovacími a pracovními smlouvami (nic z předložného navíc nesouvisí se střelnými zbraněmi). Na místě oznámeno, že naději to prakticky nemá. A skutečně po dvou týdnech přišlo ZAMÍTAVÉ rozhodnutí, kde je na čtyřech stranách vypsáno, že změna místa ZOZ je nenároková a studium, práce a místo skutečného pobytu není odůvodněný případ pro změnu místa vykonání ZOZ. Studium, práci a bydliště vč. hlášení trvalého pobytu si každý volí svobodně, stejně tak jako přihlášení k ZOZ.

Za vhodný důvod pro konání ZOZ u místně nepříslušného útvaru se dle OSZBM KŘ PČR považuje pokud je žadatel např. žákem střední školy nebo učiliště v jejichž osnovách je zahrnuta výuka myslivosti, puškařského oboru a jejich sídla jsou v územní příslušnosti jiného příšlušného útvaru pčr. Rozhodnutí končí sdělením, že při trvajím zájmu je třeba podat novou přihlášku u místě příslušného OSZBM.

Takže během listopadu jsem podával novou přihlášku a zdravotní způsobilost. Termín zkoušky byl začátek ledna 2018. Na zkoušce jsem navíc potkal žadatele co chtěli ve stejné době jako já žádat o změnu z Jihlavy do Prahy a taktéž rovnou "ne". Nakonec v Jihlavě hlavy netrhají a člověk se o něco víc najezdí, ale ješte více najezdí (a ztratí času), když se bude snažit o změnu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#57 » pon 29. led 2018, 13:41

Loni v květnu jsem podal žádost o ZOZ v Přerově a současně žádost o přeložení zkoušky do Brna (tam pracuji). Policista mi přímo nadiktoval znění žádosti o přeložení ZOZ. Stačilo rukou napsané a před ním podepsané, okamžitě schváleno, na počkání. V Brně jsem potom čekal cca 6 týdnů na ZOZ (v Přerově by to bylo asi rychlejší...). V Přerově mi obecně přišli dost flexibilní a ochotní (před vánocemi PZ na počkání, nové NP na počkání během vystavování PZ...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, Google [Bot], Seznam.cz a 59 hostů