Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#631 » stř 7. kvě 2014, 17:44

"skryj"



rocky77
Příspěvky: 99

Příspěvek#632 » stř 7. kvě 2014, 17:47

robokop píše:6 z 18ti ? Tak to tady asi ještě nebylo. O to větší je gratulace.


Tak to pozor... Únor 2013, zkouška v Čestlicích... Ten samý komisař (Rössl) a udělalo nás 5 z 26...! Tento pán vypadá, že bude mít velkou úmrtnost adeptů na ZP...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#633 » stř 7. kvě 2014, 17:48

staci chapat "vo cem to to je". muj amatersky nazor

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#634 » stř 7. kvě 2014, 18:34

rocky77 píše:... Ten samý komisař (Rössl) a udělalo nás 5 z 26..."...

Můžu se zeptat, kolik z těch neúspěšných 21ti vypadlo už na testech? U nás 3 a zbylých 10 na manipulaci. A jeden tedy ještě ten den praktické opakoval, jak už jsem psal. Takže pokud neberu testy (které komisař neovlivní), pak mi vychází 33,3% úspěšnost.



rocky77
Příspěvky: 99

Příspěvek#635 » stř 7. kvě 2014, 19:14

Testy dělalo 24 z 26 (ty 2 si přišli zopakovat praktickou), udělalo 17... Takže k praktické šlo 19 (17+2), udělalo 5 = úspěšnost něco malinko nad 25 %...



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#636 » stř 7. kvě 2014, 19:27

Dobrý den.Já dělal zkoušky koncem února v Lukové u Lanškrouna a udělali tři z patnácti,sedm vylítlo u testů tři u praktické a dva u střeleb.
Zkušební komisař Stanislav Simon vcelku rozumnej přístup.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#637 » stř 7. kvě 2014, 20:06

Serz: myslim tim moderni zbran ktera pouziva castecne predepnuty udernik, to je moderni zbran ;), kladiva jsou vynalezy ze zacatku minuleho stoleti a jeste dale :P

BB: ja mluvil o chytrosti ne inteligenci ;)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#638 » stř 7. kvě 2014, 21:34

rocky77: Tak to furt vychází "maximálně třetina". A nebo má rád číslo 5 :? . Jinak jsem si našel Tvůj popis zkoušky u něj v tomto vlákně a sedí to do puntíku, líp bych to nenapsal. Přesně takhle mě drtil s pojistkou na brokovnici, malorážce a pistoli. U pistole ještě třeba jak ji budu bezpečně nosit s nábojem v komoře, myšleno jakou budou mít polohu ovládací prvky, když bude zbraň v danou chvíli v holsteru. Většinou se tu člověk dočte, že toho komisař moc nechtěl, max. k rozborce/sborce doplňující otázku. Tady ne, chtěl si být jist na 100% že víte, co děláte. Jestli je to dobře nebo špatně ať si posoudí každý sám.
nicméně od té doby ve mě video na youtube, kde starší pán, zřejmě instruktor v nějakém kurzu pro výuku na ZP říká: "tohle je krátká ruční palná zbraň, samonabíjecí pistole, ráže blabla, víc toho po Vás chtít komisař nebude" vyvolává celkem kyselý úsměv na rtech. Pán to v tom kurzu myslí zřejmě dobře, asi se snaží uklidnit studenty, bohužel realita je (nebo aspoň byla jiná) a věřím tomu, že pár vyhozených lidí z pondělní Kapslovny to video možná před zkouškami shlédlo a hodilo je to až moc do klidu.

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#639 » stř 7. kvě 2014, 21:37

Int1m1thy: Pravda, předepnutý úderník je znakem modernity... už více než 100 let :D
http://world.guns.ru/handguns/hg/at/self-loading-pistol-roth-steyr-m1907-e.html



dan.nem
Příspěvky: 7

Příspěvek#640 » ned 18. kvě 2014, 08:27

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat.Dělal jsem zkoužky ZP a při manipulaci mě vyhodil za to,že jsem dal u malorážky zásobník do otevřenýho závěru.Zajímalo by mě jak to teda je.Vím,že na jiné střelnici se to tak provádí.Další u CZ někde chtějí vypouštění přes palec a jinde přes vypouštění kohoutu.Jak je to u Vás na střelnici?Příjde mi divné že na každé střelnici to vyučují jinak.Právě u zbraní by měli být jasně stanovená pravidla a né,že si to každý dělá jak se zrovna vyspí.Díky za reakce

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#641 » ned 18. kvě 2014, 08:35

tak tomuhle nerozumim ani ja. na moji zkousce komisar chtel pred odchodem k tercum mit vsechny zbrane odlozene na stolku s otevrenym zaverem (pistole i malorazka), aby bylo jednoznacne videt, ze nejsou nabite. pro pokracovani ve strelbe se jenom vypustil zaver do predni polohy, resp se zavrel rucne



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#642 » ned 18. kvě 2014, 09:28

Dan.nem: Jak to po tobě chtěl komisař, si myslím že je správné. Po nás to chtěli taky tak, nejdřív vypustit závěr, pak kohout a nakonec vložit zásobník. Kdybys jakýmkoliv nedopatřením vložil do zbraně zásobník s nábojem a pak teprv zavřel závěr, v tu ránu máš zbraň nabitou, v domnění, že je vybitá.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#643 » ned 18. kvě 2014, 10:51

Pokud na střelecké pozici vkládám do zbraně plný zásobník, potom zřejmě kvůli tomu, že bude následovat střelba, ne? A jestliže to dělám při otevřeném závěru, potom se mi následně nasune náboj do komory. Proč ne?
Přijde mi to úsměvné až trapné, jak nás komisaři trénují, každý má jiný postup, a my se třepeme, co budou u zkoušek zase chtít.
Přitom každý by měl stoprocentně zvládat svoji zbraň, to bezpochyby, měl by vědět, co se s ní při různých úkonech děje, ..... a toto nás nemůže komisař nikdy naučit, protože zbraní a mechanismů je tolik.....
Já například nikdy nevypouštěl kohout a ani nevím k čemu to je a jak bych to dělal, protože ho na zbrani nemám. :D



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#644 » ned 18. kvě 2014, 11:28

Přijde mi to také jako zbytečně přehnané, zvlášť pokud si člověk uvědomuje stav zbraně, do kterého ji přivedl svým úkonem. Kdybych tedy zasunul zásobník do zbraně s otevřeným závěrem, následně ho zavřel a jsem si přitom vědom ,že zbraň je připravena vystřelit, tak tam nevidím nic špatného.
Přirovnal bych to k jízdě v autoškole, kdy vás komisař nevyhodí na nedání přednosti, ale proto, že v daném úseku by on jel na 3ku a vy jste měl zařazenou 2ku. :idea:

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#645 » ned 18. kvě 2014, 13:18

Já myslím, že ho vyhodil spíš za to, že měl zbraň uvést do bezpečného vybitého stavu... tedy po ukončení úkonů měla být jistota, že je vybitá, což po zasunutí zásobníku a teprve pak zavření závěru jistota není... na druhou stranu, je to spíš na důrazné pokárání a upozornění, než na vyhazov... i když v reálu to může vést k nepěkné nehodě (vybíjíš pistoli, a místo abys vytáhl zásobník a vyhodil z komory, tak vyhodíš z komory a vytáhneš zásobník - logicky je pak rána jistoty poněkud hlasitější, tvé kalhoty možná voňavější a snad jenom zeď na chodbě děravější)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, Piggy a 55 hostů