Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#31 » úte 18. kvě 2010, 13:01

Díky... a ještě prosim jeden poslední dotaz - kohout. Když mám pistoli, která má pojistku, je i po přerušení a ukončení třeba kohout stáhnout dopředu (přes prst)? Je to asi bezpečnější, že?
Omlouvám se za úplně stupidní dotaz, ale jak říkám, na střelnici jsem byla jednou a od té doby jsem pistoli v ruce nedržela, takže si nevybavuju, co kohout udělá po ukončení palby. (Já vím, je tristní, že i nám amatérům třeba ta zkouška projde a uděláme ji, ale samozřejmě až pak budu chodit na střelnici a učit se střílet do té doby, než to budu umět, a až pak si půjdu pro zbraň. Tak mnou prosím moc neopovrhujte.)
Přepokládám, že když je vystřílen zásobník a závěr zůstane vzadu, je vzadu i kohout - ale nějak si neumim vybavit, jestli když pak závěr dám dopředu, kohout sám skočí dopředu, nebo jestli ho tam musím dát ručně... Děkuju za trpělivost

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » úte 18. kvě 2010, 13:10

admix píše:Rana jistoty = dostrilet, vyndat zasobnik, zaver dozadu, zkontrolovat komoru + zasobnikovou sachtu, pustit a do bezpecneho prostoru (do terce) cvaknout naprazdno ranu jistoty. Pokud dojde k vystrelu, cely postup zopakovat.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#33 » úte 18. kvě 2010, 13:13

nerozumim, co tím chceš říct, ptám se na kohout ... ?

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » úte 18. kvě 2010, 13:18

Kdyz dostrilis, zustane zaver vzadu, tudiz i kohout je vzadu. Kdyz shodis zaver dopredu, je to stejne jako kdybys natahla, ale v komore uz naboj neni. Co se stane, kdyz natahnes - zustane kladivo vzadu nebo vepredu? :) (neberme ted DAO)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#35 » úte 18. kvě 2010, 14:02

Hele kluci nezkoušejte ji, myslím, že už tak toho má plnou hlavu. ;)

Verca píše:(Já vím, je tristní, že i nám amatérům třeba ta zkouška projde a uděláme ji, ale samozřejmě až pak budu chodit na střelnici a učit se střílet do té doby, než to budu umět, a až pak si půjdu pro zbraň. Tak mnou prosím moc neopovrhujte.)


Je lepší když se zeptáš než když budeš dělat chytráka co všechno zná a všude byl.

Chtěli ti jen říct, že kohout samozřejmě zůstane natažen, proto je tam ta rána jistoty, tím ho spustíš.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#36 » úte 18. kvě 2010, 17:08

Děkuju :D
Máte vlastně pravdu, pokud je kohout vzadu, skočí dopředu, jen když se zmáčkne spoušť... tak se ptám fakt blbě...

No ale znáte to - jste totální amatéři a krom jedné návštěvy znáte všechno jen z obrázku a 3D jen z filmů. A z těch se fakt prakticky učit nedá, protože to jsou nesmysly...

No, ale nedá se místo toho střílení naprázdno kohout dát dopředu přes ten prst? To je to, co jste tady řešili asi předtím, že jo... Tak mi to pán na střelnici říkal (při rozborce), akorát jsem donedávna nechápala, k čemu to je... ale už chápu! Děkuju!!!

Jinak tenhle web je perfektní, testy už umím skoro nazpaměť... ale praxi se člověkl fakt naučí až ... praxí :P díky!!!

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » úte 18. kvě 2010, 18:57

Samozrejme muzes kohout spustit tak, ze ho podrzis/podlozis palcem a stisknes spoust, ale to pak neni rana jistoty :)



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#38 » úte 18. kvě 2010, 19:28

No, jo .-)

Hele, a pamatujete někdo na zkoušky, jestli je potřeba umět rozluštit i všechny ty zkušební značky ad., co na zbraních jsou?
Nebo stačí, když budu vědět ráži náboje?

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#39 » úte 18. kvě 2010, 21:14

Se zkusebnima znackama si hlavu nezatezuj, ty zajimaj jen policajty pri registraci zbrane. Raze zbrane uplne staci, i kdyz u nas se snad jeste nikdy nikoho na ni neptali. Ale pro sve vlastni dobro bys ji znat mela, jinak by to mohlo byt vesele. :twisted:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » stř 19. kvě 2010, 07:23

já bych jen ohledně toho vybití radši udělal rekapitulaci, protože tak jak jste to tu všichni zkombinovali, tak kdyby měla napáskováno 6 a vystřílela 5, tak stopro tu šestou dá při ráně jistoty :D . Krom toho, že zůstane závěr vzadu taky není stoprocentní pravidlo.
Verčo když dostřílíš, zbraň máš stál směrem k terči. Zaprvé vyndáš zásobník, zadruhé natáhneš závěr jako při nabíjení (klidně natáhni pro jistotu víckrát) a poslední věc je rána jistoty, čili stiskni kohout se zbraní namířenou k terči. Zbran i zásobník odlož samostatně na stolek či místo kam máš odložit



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#41 » stř 19. kvě 2010, 08:30

Ahoj, díky, tak jsem to pochopila :)

Akorát je fakt, že mi nikdo neřekl, jestli jsem napsala správně ten postup, pokud vyloženě ukončík střelbu, ale nemám vystříleno.
Jak píšeš o 6 nábojích a 5 vystřílených - když budu chtít skončit, protože už mě to nebude bavit (třeba), ale budu mít v zásobníku o několik nábojů více, zbavím se jich tak, jak jsem psala?
Tzn. vyndat zásobník, stáhnout závěr - tím náboj, který už byl v komoře, vyletí, páč se bude chovat jako použitá nábojnice?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#42 » stř 19. kvě 2010, 08:42

Přesně tak



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#43 » stř 19. kvě 2010, 08:52

Tak prima, díky!
Tak snad někoho zítra neohrozim a udělám to :geek:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » stř 19. kvě 2010, 09:27

chce to brát s klidem a radši se v jakékoliv chvíli zastavit a nadechnout a promyslet co dál. Zkouška není v žádném případě o rychlosti, ale spíš o preciznosti.
Jinak držim pěsti, aby to bylo zítra bez problémů



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#45 » stř 19. kvě 2010, 09:28

ok, díky za rady!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů