Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#1186 » čtv 14. kvě 2015, 12:21

Zdravím, jedno krátké info o dnešních zkouškách v Odrách. Komisař p. Kaliský.V úvodu objasnil co bude chít, jak bude vypadat průběh celé zkoušky, co a jak při střelbách. Ke zkouškám nás přišlo 18 uchazečů. Tří nedali testy. Pak už to šlo jak po "másle" Dámy dostaly přednost na manipulaci, osobně jsme dělal E, manipulace z CZ83, cvičný náboj v zásobníku, doplňující otázka proč napřed zásobník a pak kontrola nábojové komory. Při manipulaci jsem popisoval co a proč dělám, v pohodě. Střelby každý střílel dle své skupiny. Perfektní atmosféra, v ceně i čaj/káva a koláček.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1187 » čtv 14. kvě 2015, 12:27

No vida. Tak to má vypadat. Žádný stres, pohoda. :)

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1188 » čtv 14. kvě 2015, 17:37

Soudruzi, kontrolní otázka: proč tedy napřed zásobník a pak kontrola nábojové komory? No, kdo nám odpoví? Aby se poučili i ostatní! Vojín Scink?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1189 » čtv 14. kvě 2015, 17:52

Proč napřed zásobník? Protože zásobník zásobuje nábojovou komoru, to by vám mohlo byť jasné, vojak Kefalín, boha jeho. :lol:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1190 » čtv 14. kvě 2015, 19:06

Nenene, jste na omylu. Zásobník je rodu mužského, pistole zas rodu ženského. Zasunutý zásobník při rozborce evokuje probíhající pohlavní styk, který je v průběhu kontroly nepřípustný, neb odvádí pozornost špatným směrem. Tak proto! :mrgreen:



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1191 » čtv 14. kvě 2015, 19:11

Panebože, to by mě fakt nenapadlo. :lol:



xxmen
Příspěvky: 2

Příspěvek#1192 » čtv 21. kvě 2015, 12:16

Něco málo k dnešní zkoušce v pražském Avimu. Bylo nás šest civilů a dělali jsme zkoušku společně asi s 12 měšťákama. Testy nenapsali dva civilové, jinak všichni. Všechno probíhalo celkem rychle (jen policejní dozor měl chvilku zpoždění, ale pán s paní byli bez uniforem a neskutečně v pohodě).

Po testech se šlo na manipulaci po jednom, pak jsme my čtyři stříleli. Jeden letěl na neschopnosti rozebrat 75 (nic jiného k manipulaci a střelbě ani nebylo), jinak jsme prošli i nastříleli všichni.

K osobě pana komisaře, Martina Potockého, jde o jednoho z nejlepších komisařů v Praze (z doslechu jich tu máme 13 a sranda s některými moc není ...). Příjemný, milý, rázný chlapík, který vždycky s předstihem řekne CO přesně chce vidět, na co si dávat pozor a ještě Vás uklidní. Neznamená to, že Vás nevyrazí, ale menší chybu dokáže odpustit (když se teda opravíte, ale mám pocit, že jiný komisař by mě klidně za moji chybu vyhodil).

Poděkování patří tomuhle webu, mobilní aplikaci, Vám všem za tohle užitečné vlákno a hlavně obsluze Avimu, jsou to správný chlapi :-)



netopeer
Příspěvky: 1

Příspěvek#1193 » sob 23. kvě 2015, 01:41

Zdravim, zdejsi forum i stranky jako takove jiz delsi dobu sleduji, ale doposud nemel co rici - zaregistrovat se me primelo az nutkani podelit se o zkusenosti z prubehu dnesni (resp. ted jiz neco pres dve hodiny vcerejsi) zkousce v Presticich.

Coby formalni obyvatel Plzne, ve skutecnosti - minimalne v prubehu pracovniho tydne - bohuzel Prazak (nic proti Praze, taky to tam mam dost rad a nikterak se proti Praze nevymezuju, ale Plzen mam proste jeste o kus radsi. Pracuju ale v pomerne dost pragocentrickem oboru...) jsem byl dost prekvapen, kdyz jsem se na "prislusnem utvaru" na Borech dozvedel (mimochodem rovnou pri podani prihlasky, zadny cekani na dopis), ze se mam dostavit 22. kvetna do Prestic. Uprimne, cekal jsem Leiko nebo strelnici v Lobzich - proste neco v Plzni; ale coz, moje plzenske zazemi (rodice) je stejne na jiznim cipu, takze z ruky to nebylo, mobilni jsem, okres Plzen-jih mam dokonce vylozene rad - takze zadny problem. Protoze se jedna o malou klubovou strelnici, nepovedlo se mi tam pred zkouskou samotnou dostat v dobe, ktera by vyhovovala me i mistnim (byl jsem si ale zastrilet a zkouset rozebirani jinde). V ramci protistresovych opatreni jsem si ji ale alespon v predvecer zkousky cvicne nasel (od policajtu jsem pri podavani prihlasky dostal vytistenou mapku, ale vzhledem ke kvalite kopie to byl spis hruby nakres).

Omlouvam se za sahodlouhy uvod, jdu k veci. Prubeh me dost prekapil uz v uvodu: cca neco pres 15 uchazecu (omlouvam se, veskera cisla jsou priblizna, na pocitani jsem nemel pomysleni, opakoval jsem si otazky, postupy, atd), lidi ze strelnice i zkusebni komisar, dohromady snad 20 jedincu - vsichni radne a vcas namiste cekali na dvojici z PCR, kteri nekde nabrali zpozdeni a prijeli o hodinu pozdeji. Mozna je to bezna praxe, ale ani jeden z nich se neomluvil, nevysvetlil, ani slovo. Byli v civilu a prijeli civilnim (a nejspis i soukromym) autem. Po chvili se konecne zacalo neco dit, komisar se nam predstavil (ing. Ivo Musil, jiz byl zminen cca na strane 60), rozdelily se testy a v chladne (fakt byla zima) mistnosti jsme zacali zaskrtavat spravne odpovedi. Tedy nekteri z nas.

Jeden kolega zazmatkoval a pres upozorneni neco cmaral do vytistenych otazek misto do tabulky na separatnim papire, coz starsi z policistu kvitoval sprostymi nadavkami ("dopr*ele, to snad neni mozny, dalsi test v r*ti, dyk vam to furt rikaji...") Proste poustel blesky - a asi i o dost vic, nez si situace zadala.

Co bylo zarazejici - kolik lidi to prislo proste zkusit. O zdejsich strankach vsichni vedeli, chvalili si, jak jim pomohly v priprave, ale kolikrat nevedeli zakladni veci a spolu s relativne malym prostorem pro chybu (pro skupiny D/E si muzete dovolit v podstate jen jednu) se jejich sance na uspech dost mensily. Po testu jich skoncila snad tretina, ze zbylych pak nadpolovicni vetsina mela plny pocet bodu, zbylym nekolika pak neco malo uteklo, ale do limitu se vesli.

At to neprotahuju - z tech, co prosli testem pak temer vsichni praktickou casti prosli. Az na jednoho - "osudnou" se mu stala manipulace, konkretne vypousteni kohoutu. Bylo mi to lito - libily se mu Glocky, asi se tedy kohouty moc nezabyval. Alespon se blize seznami s legendou bratru Kouckcych. Sel jsem az posledni, takze vim jiste, ze nikdo dalsi nevilitl.

Pan komisar byl IMHO ferovy, zadne "podrazy", zadne schovane skolni naboje ci srolovane papirky v hlavni, hlavni duraz kladl na bezpecnost. Byl jsem na leccos po procteni tohoto vlakna pripraveny, ale vse probehlo bez zjevne tendence nekoho vyhodit za kazdou cenu. Skoro bych az rekl, ze komisar byl spis s to uchazece podrzet nez potopit. A dava mi to i smysl - vetsina uchazecu jsou zacatecnici, stres se projevi (pocitejte s tim, pod dozorem budete mnohem tupejsi nez si malujete) a kdyz nekdo opravdu netusi, videt to bude. Tak proc nepodrzet ty "pouzitelne", kdyz spoustu navyku nadobro prinese az letita praxe.

Rozebiral jsem vsechno, co bych rozebirat mel - CZ85, opakovaci malorazku i brokovou kozlici, strilel taky ze vseho. Cela prakticka mela dost rychly spad. Rozborky sly dobre, zadna zbran nebyla nicim vyjimecna, v podstate korespondovala s navody na youtube od panu ze strelnice v Hovoranech (velike diky za ne!) Probehla i nejaka simulace selhace, ale kdyz clovek mluvil a popisoval co dela, kolikrat nestihl ani dokoncit postup, kdyz bylo videt, ze neni mimo. Pan Musil vzdy spis pomohl, nez ze by chtel uchazece vykoupat (opet, diky za to - jsem presvedcen, ze kdyby chtel vyhazovat, konal by se masakr). Vylozene ho potesilo cokoli "navic" - ocividna kontrola pruchodnosti hlavne, polemika o pojistce (resp. moje priznani, ze vlastne nevim, jestli je automaticka a jestli je zrovna zajistena, dokud to nevyzkousim), dukladne provedena kontrola nejen nabojove komory, ale i zasobnikove sachty, atd.

Policajti do prubehu nikterak nezasahovali, dokonce se i z toho "zleho" nakonec vyklubal celkem v pohode chlapik, ten druhy byl v pohode od zacatku (dle vlastnich slov na useku zbrani dela kratce).

Vlastne se nikdo za cely den nedotkl meho jemnocitu - mistni, PCR i komisar byli v pohode, atmoska dobra. Strileni na venkovni strelnici (strelecke stanoviste kryte, terce v podstate na louce) je vlastne super vec, ma to neco do sebe (uplne jiny pocit, nez strilet v temne kobce osvetlene zarivkami), spouuchazeci taky fajn (takle siroke panoptikum lidi clovek malokdy bezne vidi - a presto mi nikdo vylozene nelezl na nervy). Clovek potka tatu se synem, pravniky, lidi ze zachranky (kteri roznesli v zubech otazky ze zdravovedy), cloveka co dela strechy, chlapika se zajmem o myslivost, lidi v saku i v kapsacich, lidi pracujici hlavou i rukama, zapometliveho zkuseneho strelce, ktery si nechal zbrojak propadnout, dosadte si skoro kohokoliv.

Moc me potesilo zjisteni, ze tenhle zajem neni okrajovy, ze prislo tolik lidi, navic tak ruznorodych. Dava to nadeji, ze se strelci stanou skupinou, jejiz hlas bude dostatecne slyset a politicke sily nebudou mit koule na to je ignorovat nebo - nedejboze - zas o neco vic utahovat sroub.

Preji vsem uchazecum podobne stesti na zk. komisare (at to nikomu neda uplne zadarmo, ale at nedela podlosti), na policajty (nakonec byli vlastne oba v pohode), na strelnici (mili lide, rad se vratim). Vrele diky a gratulaci autorum stranek; jejich sekci z otazkami bezne pouzivaji snad vsichni, doporucuji je instruktori na strelcicich, i prislusnik PCR pri podani prihlasky radi uchazecum ucit se z nich. Skvela prace. A omlouvam se za megalomansky prispevek, to jsou holt ti novacci plni dojmu...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1194 » sob 23. kvě 2015, 07:04

Hezky napsano, pobavilo ;)
A samozrejme gratulace a vitej



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1195 » sob 23. kvě 2015, 12:34

Zdravím, u mých zkoušek byly testy radši ve fólii, tudíž "blbuvzdorné" :-) Další experti shořeli na "škrtání. PČR používá staré formuáře, kde se škrtá co chci, u nových (i zde na stránkách) se naopak škrtá co NEchci. Takže lidi, stačí číst. :-)

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#1196 » pon 25. kvě 2015, 09:43

rcc píše:Zdravím, u mých zkoušek byly testy radši ve fólii, tudíž "blbuvzdorné" :-) Další experti shořeli na "škrtání. PČR používá staré formuláře, kde se škrtá co chci, u nových (i zde na stránkách) se naopak škrtá co NEchci. Takže lidi, stačí číst. :-)


Tak teď jsi mě krapet vyděsil s tím škrtáním ... nikdy by mě na formuláři nenapadlo křížkovat, co nechci...křížek všude znamená potvrzení...i v testech ... pokud něco nechci, tak to přeškrtávám jednou čarou ... asi v dohledné době volám na odbor s dotazem, o jaké skupiny ZP jsem si vlastně požádal :lol:



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1197 » pon 25. kvě 2015, 17:59

Tak ještě pardon, u nových formulářů se škrtá co chci, u starých co NEchci, prostě nehodící se škrtne. Omlouvám se za zmatení, každopádně rozdíl mezi starými a novými formuláři je.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1198 » pon 25. kvě 2015, 19:01

Kazdopadne lze chybne oznaceni skupin opravit i u zkousky se souhlasem komisare a dohledu PCR, takze az takova tragedie to neni.



kwok
Příspěvky: 11

Příspěvek#1199 » úte 26. kvě 2015, 08:53

marinakus píše:Kazdopadne lze chybne oznaceni skupin opravit i u zkousky se souhlasem komisare a dohledu PCR, takze az takova tragedie to neni.


Jak kde, nam bylo v Brne sdeleno komisarem pred zkouskou hned po prichodu, ze zmeny uz se provadet nebudou. Takze opet zalezi na cloveku



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#1200 » úte 26. kvě 2015, 09:50

Nepatřilo to ke změně skupiny?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Piggy a 30 hostů