Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1276 » pát 12. čer 2015, 13:50

Tak prvotně mu asi jde o to, jestli člověk dokáže poznat uvízlou střelu (kulička z papíru) nebo třeba těžší poškození vývrtu (stočený papírek). Co si ale pamatuji, tak 2 lidi skončili za to, že do hlavně při rozborce ani nejukli.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#1277 » pát 12. čer 2015, 19:35

Zlín - Horákuv mlýn sem bohužel neděl. Ale dělal jsem 12/2014 v Otrokovicích a byl tam komisař p. Sousedik a pár lidí neudělali testy, naučili se dostatečně. Praktickou část ale udělali všichni, komisař byl pohoda a vše vysvětlil. Nemůžu si stěžovat.



Sullysun
Příspěvky: 9

Příspěvek#1278 » pon 15. čer 2015, 08:29

Tak snad to bude v pohodě i u mě už aby to bylo za mnou



kamenitxan
Příspěvky: 7

Příspěvek#1279 » stř 17. čer 2015, 10:39

Dnes Praha střelnice magnum.
Cca 14 lidí, 2 neudělali o oár bodů test, zbytek plný počet.

Já měl rozborku a zborku v pohodě. Pak chtěl předvést co délám po povelu 5 ran do terče pal. Rozhodilo mě, že by tohle chtěl hned po rozborce a po simulaci stŕelby jsem zapoměl zahlásit střelba ukončena. To se mu nelíbilo, takže jdu znova za 15 dni.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1280 » stř 17. čer 2015, 14:06

Hmm...docela ostrej týpek. To by u nás na tom termínu myslim nezahlásil nikdo, ani při samotný střelbě to komisař nechtěl.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1281 » stř 17. čer 2015, 14:22

Hmm tak to mi taky přijde jako extrém, pokud to není někde tučně napsaný v jeho spec. podmínkách. To mi k ničemu při držení a nošení zbraně není.

Na druhou stranu jsem ted byl přihlasit flintu a pro nakupko a videl sem lidi, kteří evidentně nemaj tušení a vesele nakráčí na policii, že chtej zbraň a nesou ten "zelenej " papír. Svatá trpělivost policajtů, jim pomaličku vysvětlit, co to obnáší a odkazují je sem, ať si to přečtou a až pak se přihlásí na zkoušky. :)

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#1282 » čtv 18. čer 2015, 11:42

Dámy a páni, jedna čerstvá ze zkoušky na Florenci - střelnice Avim.

Předně se ale sluší poděkovat autorům webu, testové aplikace a fóra za jejich práci, která pomáhá začínajícím střelcům. Díky!!!

Zkouška byla psána na 9.00, začínali jsme na čas, komisař p. Martínek, 2x policie, 10 uchazečů + 2 opakování manipulace a střelby.

Test nenapsali 3 - dva měli přes 70b., týpek, co si chtěl rozšířit ZP napsal na 58...wtf??? Zbytek max jednu otázku špatně za 3b.

Praktická část - jeden, co opakoval udělal, druhého opakujícího vyhodil na malorážce. Z těch, co dělali celou zkoušku jsem šel na řadu jako třetí, předemnou oba neudělali - bezpečná manipulace, po mě opět dva neudělali, zbytek nevím. Jeden udělal bezpečnou manipulaci a při střelbě ostrýma zkontroloval zbraň, vsunul zásobník, natáhnul závěr, vystřelil, znovu natáhnul závěr a vystřelil, takže si jednu dobrou nábojnici rovnou vyhodil ven - neprospěl. Jinak vyhazoval pouze za naprosté nezvládnutí základů manipulace se zbraní...chlapi, pokud jste to drželi jednou v ruce, zajděte si na kurz, všechno ukážou vysvětlí a přes to, že za něho zaplatíte, tak ve výsledku stejně ušetříte peníze i čas při opakování zkoušky!! Jinak pan komisař v pohodě, lidský přístup. Celý proces nahráván na GoPro :P

Moje zkouška: hlavní a vedlejší části pistole, hlavní části malorážky + číslo zbraně a zkušební značky.
Manipulace: kontrola zbraní, rozborka+sborka u obou (pistole byla ČZ 75 stará, co jí rozborný čep skoro sám vypadává :)), zádržka na pistoli i malorážce, popsat a předvést, jak lze vypustit bicí ústrojí na malorážce (závěr vzad, držím spoušť a závěr zpět), střelba z pistole ČZ Fantom, 8 v černém, čistá práce, pochvala od přítomné policistky :), ruce se ale trochu klepaly :)), ve středu doktor a jde se vyřizovat kartička ZP:)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1283 » čtv 18. čer 2015, 16:28

Tak jen názor, ale za to zbytečné natažení by se snad vyhazovat nemuselo. Je to stresová reakce někoho, kdo nemá ještě zautomatizováno. Chápu, že se pak někde válí ostrá...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1284 » čtv 18. čer 2015, 18:22

Tím nikoho neohrozil a komisař mi moc v pohodě nepřijde. Tohle je přesně věc, kterou člověk ve stresu může udělat a kterou by mohl tolerovat.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1285 » čtv 18. čer 2015, 18:39

Já se zas komisařovi nedivím. Je podle tebe v pořádku úroveň "při manipulaci se zbraní je nejistý, ve stresu a zmatkuje" ? Je mi jasné, že kdybych byl na jeho místě (zkoušeného), tak by mě štvalo, za jakou kravinu mě vyhodil. Jako ale přehnaný "neoprávněný" vyhazov bych to nebral. To jsem tu ve vlákně četl výrazně větší šílenosti.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1286 » čtv 18. čer 2015, 18:54

Pořád nemůžu najít, co je na vyhozeným náboji " ...závažným způsobem ohrozil..."

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#1287 » čtv 18. čer 2015, 19:53

Pokud závažným způsobem ohrozí (nebo by ve skutečnosti ohrozil) uchazeč bezpečnost na střelnici, komisař zkoušku okamžitě ukončí s výsledkem neprospěl - to je jasně dané. Nikde ale není řečeno, že pokud tak neučiní, musí mu komisař zkoušku uznat. Je určitě chyba, že postup při zkouškách není alespoň nějak ujednocen a je v podstatě zcela na komisaři, jak zkoušku pojme a za co uchazeče vyhodí nebo s čím ho nechá projít ale to je problém, který začíná úplně jinde než u zkoušek.



checkroot
Příspěvky: 39

Příspěvek#1288 » čtv 18. čer 2015, 21:01

Já jsem si u zkoušky taky vyhodil náboj z malorážky, na manipulaci byla nějaká horší, závěr šel dost ztuha a na střelbách pak byla nějaká vymazlenější puška. Vystresovaný jsem byl a to hodně, z dlouhé malorážky to byla moje pátá až desátá rána v životě :) Zkoušku jsem ale úspěšně vykonal. Koukám jiný kraj, jiný mrav.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1289 » čtv 18. čer 2015, 21:27

malorazku jsem na zkousce drzel vubec poprve v zivote. od kluka prede mnou jsem okoukal manipulaci pri strelbe. jde to

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#1290 » čtv 18. čer 2015, 21:50

On ocividne nemel paru,jak ten mechanismus funguje! Asi si spletl opakovaci pusku se samonabijeci pistoli a to je trochu pruser bych rekl. I spravce nad tim kroutil hlavou, ze udelal takovou blbost, ohrozit nikoho v te chvili neohrozil, ale bezpecna manipulace se zbrani to zrovna taky nebyla. Bylo proste videt, ze se zbrani nedokaze pracovat, ale treba jenom zazmatkoval. Pokud si ovsem nebyl jisty, mel zbran vybit,zkontrolovat a odlozit-byla to jenom nastrelna, takze ani o cas neslo...jinak jeden vyletel na rozborce se zasobnikem v pistoli, nojono :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů