Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1366 » úte 18. srp 2015, 17:06

:D to ta zkouska vypadala spis jako z bradavic :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1367 » úte 18. srp 2015, 17:39

Pěkná buzeračka. Komisař se chtěl asi předvést.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1368 » úte 18. srp 2015, 17:55

Podle této dementní logiky by střela v hlavni mohla být kdykoliv. Nemůžu přece vědět co se se zbraní dělo než jsem ji dostal do ruky. Co kolikrát kdo vymyslí je fakt k neuvěření.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#1369 » úte 18. srp 2015, 18:16

Souhlas, tohle je prasárna nemajícího nic společnýho s normálním průběhem zkoušky. Holt ne každej komisař má úroveň... Je to jako v autoškole, někde vyhazují od zkoušek i za to, že žadatel/ka nedokáže postavit motorku na hlavní stojan. Zkrátka je to buzerace spojená s opakováním zkoušky = další peníze do kapsy komisaře/střelnice.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1370 » úte 18. srp 2015, 18:23

No, teď alespoň nelze praktickou opakovat okamžitě. Dříve prý hlavně v Praze fungovali někteří borci, u kterých napoprvé neprošel v podstatě nikdo. Následovala okamžitá opakovaná praktická (samozřejmě po vybrání dalšího poplatku za zkoušku) a pak udělali v podstatě všichni. Pořád ale platí, že kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#1371 » úte 18. srp 2015, 19:04

kulda píše:Ok, prvni zkouska nedopadla, protoze jsem byl totalne vystreslej. Vyhodili me na kratky. V zasobniku naboj v komore hilzna. Kontrola stavu zbrane, zasobnik ven, stazeni zaveru, hilzna vylitla. No a pak se zeptali co mi to vyletelo ze zbrane, ja rekl ze prazdna nabojnice. No a co se bude dit dal? a ja zustal stat a nevedel. Chtel slyset, ze v hlavni mohla zustat strela a je nutno ji nejprve rozebrat a zkontrolovat hlaven. Takze tak. :)


Zřejmě to měla být simulace situace, kdy náboj nepřetáhl závěr, což mohlo být způsobeno nábojem bez prachu. Pak by mohlo být podezření, že kulka zůstala v laufu. Ale simulovat tuhle situaci při zkoušce mi připadá jako pěkná sviňárna.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1372 » úte 18. srp 2015, 19:33

Grasel: u me na kamcaku vyhodil kluka co zabranil nehode, zastavil a pustil auto i kdyz mel prednost, protoze ten ridic v aute to evidentne nevedel a komisar mu rekl ze on mel prednost a ze mu tam mel vject i kdyby mel zpusobit nehodu ze ten ridic auta ma vedet ze mu ma dat prednost... :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1373 » úte 18. srp 2015, 19:42

Hugofalfar : Ale ano, v tom nevidím problém. Situace by ale měla být jinak navozená, např. dotazem k čemu může dojít při slabé ráně. Pokud vyhodím z komory nábojnici je logicky na místě spíše úvaha, že prostě jen nebyla vytažená, což se stává. U dynamického závěru se v pohodě může stát, že při nedokonalém zahoření prachové náplně zbraň i přebije ale střela hlaveň neopustí (vlastní zkušenost).



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1374 » úte 18. srp 2015, 20:17

Praktická zkouška má být dle mého názoru hlavně o bezpečné manipulaci. Takové věci, jako papírky v hlavni, to podle mě nemá ani oporu v zákoně, ani v příslušné vyhlášce. Já tedy musím říct, že jsem měl při zkoušce férového komisaře. Chtěl klasickou manipulaci, potom jsem měl předvést nabití pistole školním nábojem, jeho vyhození a poté už jen střelba pěti ostrými.



chanchez
Příspěvky: 39

Příspěvek#1375 » stř 19. srp 2015, 16:53

Int1m1thy: A to jako fakt? To teda čumím jak blázen. Do nás v autoškole pořád dokola hustili, že mít přednost, ještě neznamená ji dostat. Ale dost bylo OT příspěvků a za ten svůj si udĕluji důtku s výstrahou.

Linux: Já měl také kliku na komisaře co chtěl jen základní věci nutné pro bezpečnou manipulaci, ale když jsi zmínil ten požadavek na nabití zbraně, tak mi to nedá, abych nezmínil to co udělal u zkoušky kamarád.

Na pokyn komisaře, aby nabil zbraň, tak učinil. Problém byl v tom, že školní náboj ve finále ležel vedle "nabité" zbraně. On ten chytrák ten zásobník nabil jen tak nějak pantomimicky.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1376 » stř 19. srp 2015, 17:36

Autoskolak a komisar jsou 2 rozdilny veci :D stejne jako instruktor a komisar na zbrojak. Jsem rad ze ja mam stesti na ty normalni... je mi lito tech ostatnich :D

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#1377 » stř 19. srp 2015, 18:00

marinakus - přesně to mě hned napadlo taky, pokud by se zeptal je to o.k., takhle jak to kolega popisuje je to akorát podraz od komisaře.
Když to tady někdy čtu, děkuji i jako ateista pánu Bohu za to, že jsem skládal zkoušky u Doc. Komendy, který takovýhle kraviny neaplikuje.
Zajímalo by mě, jak by si komisař obhajoval ,,test papírkem" v případě stížnosti (třeba i od více uchazečů - opakované)?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1378 » stř 19. srp 2015, 18:53

Já jsem měl také štěstí na komisaře. Starší chlap, kterého zajímala jen bezpečná manipulace se zbraní. Nikoho nevyhodil. Ani rozborku a sborku nechtěl. A měl pravdu. Nač trvat na rozborce a sborce ČZ 75, když si pak koupím něco jiného a budu stejně muset studovat manuál?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1379 » stř 19. srp 2015, 19:40

Akorát že podle vyhlášky 115/2014 ji předvést musíš a to zcela samostatně. Je to dnes jasná podmínka složení zkoušky. Dříve to bylo trochu volnější.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1380 » stř 19. srp 2015, 19:42

Intimithy : jsou lidi, kteří dělají oboje, v autoškole i u ZoZ na ZP

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů