Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1396 » úte 25. srp 2015, 12:52

PS: samozrejme opet velke diky temto strankam i cele komunite tady. Diky vsem.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#1397 » úte 25. srp 2015, 13:31

Já jenom furt nechápu, že účast na těch termínec, co tak lidi píšou, je někde k 60-70 %. Proč tam ty lidi nechodí? Ze strachu? Tohle mi přijde jako takovej konstantní fenomén...



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#1398 » úte 25. srp 2015, 13:37

Hlavně je to dost nefér vůči lidem, kteří by ten termín chtěli, ale nedostanou se na něj, protože je oficiálně plný..



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#1399 » úte 25. srp 2015, 14:20

Deckard píše:Ja mel jen rozborku CZ75, zadrzka, doplnujici dotaz s jakym povolenim muzu nosit nabitou zbran na ulici.


Gratulace ;-)

Mozna je to jen zvolenymi slovy, ale tim se minilo skryte noseni v ramci skupiny E ?



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1400 » úte 25. srp 2015, 14:29

Tyrfing píše:
Deckard píše:Ja mel jen rozborku CZ75, zadrzka, doplnujici dotaz s jakym povolenim muzu nosit nabitou zbran na ulici.


Gratulace ;-)

Mozna je to jen zvolenymi slovy, ale tim se minilo skryte noseni v ramci skupiny E ?


presne, spatne jsem se vyjadril, otazka znela s jakou kategorii muzu nosit nabitou zbran na ulici. Nejdriv jsem rekl ze bud s "D" a nebo s "E" skryte. Co chtel slyset bylo jen E.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#1401 » úte 25. srp 2015, 14:54

Deckard píše: Nejdriv jsem rekl ze bud s "D" a nebo s "E" skryte. Co chtel slyset bylo jen E.


Na to pozor, i Dčkaři musí nosit skrytě, pokud to nejsou obecní strážníci nebo tzv. "bankovní policie", tedy ochranka České národní banky. Jiný výjimky na to nejsou.



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1402 » úte 25. srp 2015, 15:01

Souhlas, v zakone je to jasne napsane.

Nijak jsme se v tom nepatlali, ale verim ze tam nebyl zadny chytak.
Kdybychom te diskuzi venovali vice casu urcite bychom se s komisarem shodli jak jsem to myslel s tim D nebo E. :)



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1403 » úte 25. srp 2015, 18:55

"presne, spatne jsem se vyjadril, otazka znela s jakou kategorii muzu nosit nabitou zbran na ulici. Nejdriv jsem rekl ze bud s "D" a nebo s "E" skryte. Co chtel slyset bylo jen E."

Zdravím, snad skupinou, ne? Sakra lidi nepleťe si kategorie zbraní a skupiny zbrojního průkazu.



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#1404 » úte 25. srp 2015, 19:06

Navíc bych řekl, že tahle otázka by na praktické části zkoušky neměla co dělat. Tohle je součást teoretické zkoušky, kterou dotyčný už splnil.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#1405 » úte 25. srp 2015, 19:15

Není to součást ani teoretické zkoušky, protože ta probíhá písemně formou testu. Nikde ale není psáno, že otázka nebyla jen součástí celkovějšího zadání nějakého problémy a sama o sobě nemusela mít význam. Problém bych viděl až kdyby byl za neuspokojivou odpověď na tuto konkrétní otázku od zkoušky vyhozen.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#1406 » úte 25. srp 2015, 20:03

rcc píše:Zdravím, snad skupinou, ne? Sakra lidi nepleťe si kategorie zbraní a skupiny zbrojního průkazu.

Čti lépe: Otázka byla " s jakým povolením".. nikoli s jakou skupinou, nebo kategorií. Tedy správně mělo být se sk. D a E, obojí skrytě, na které bylo vydáno Povolení (k nošení), nejvýše dvě.



DavidS
Příspěvky: 39

Příspěvek#1407 » stř 26. srp 2015, 16:30

Zdravím. Včera jsem úspěšně složil zkoušku odborné způsobilosti, mám A,B,C,D,E, takže jsem tak nějak prošel vším co vás může potkat. Chci se podělit o pár postřehů, protože mi přišlo, že spousta lidí neuspěla naprosto zbytečně. Z 20 nás úspěšně dokončilo pouze 7, testy nenapsali asi 3, jedna slečna slečna nedokázala nastřílet (pistoli ani dl. malorážku). Přitom zk. komisař pan Fryč byl klidný férový člověk, rozhodně nikoho nevyhodil na nějakou zákeřnost nebo že by se mu nelíbil. Na začátku nám doporučil se nad každým krokem zamyslet a nejprve ho vyslovit. To se mi skvěle osvědčilo, vřele doporučuji hlavně pokud je někdo trémista. Prostě řeknete např. "Teď vyndám zásobník". Uklidňuje to a je to dobrá prevence proti zbrklostem. Nejprve chtěl malorážku. Byla nabitá náboji v zásobníku i komoře. Správně jsem jí zkontroloval a rozebral ale nevypáskoval jsem zásobník. Řekl, že to není hrubá chyba ale ať to udělám (několik dotazovaných mi řeklo, že to dělat nemusím), takže u pistole jsem to potom provedl už automaticky. Na tomto ale určitě nikoho nevyhodil. Nejméně jeden člověk vyhořel na přerušení střelby - místo pouhého zajištění zbraně ji začal vybíjet. Já to měl jako příhodu "teď vám tam vběhnul pes" - po správném postupu následovalo "pes už je pryč, budete pokračovat ve střelbě?" -vzpomněl jsem si, jak mi paní při přípravě říkala, že potom to zase normálně odjistím a pokračuji. Když jsem si tu situaci ale představil tak jsem mu řekl, že radši pokračovat nebudu a půjdu to říct správci. Upřímně řečeno nevím, jestli toto je jediná správná odpověď, každopádně pan komisař byl touto odpovědí nadšen a chtěl vědět co tedy udělám, než tam půjdu. Logicky následovalo vybití. Brokovnici jsem ani nemusel rozebírat, jenom se zeptal jestli bych věděl, jak u ní funguje vyhazovač (vyhazuje jen vystřelené náboje), věděl jsem a měl jsem hotovo. Vše v klidu a na pohodu. Čili moje rada zní nespěchat - za nějaké to přemýšlení vás určitě nevyhodí. Byl tam pán, který naopak komisaře prakticky nepustil ke slovu a stále mlel nějaké nabiflované fráze a nedopadlo to dobře. Také paní, která se stašně bála a tak chtěla jít poslední a pořád vyzvídala na co se ptal a co kdo odpověděl nakonec rychle pohořela. To nedělejte, uděláte si jen vítr v hlavě a zapomenete to, co byste normálně věděli. Čím víc se bojíte, tím dřív tam jděte, tuhle fintu používám už od studentských let a vždy se to vyplatilo, takže jsem šel dobrovolně první :) Určitě je dobré mít o zbraních a střelivu nějaké elementární znalosti, ataké zkušenost s běžným provozem střelnice, ne pouze když jste tam sám a někdo vás připravuje na zkoušku...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1408 » stř 26. srp 2015, 18:58

Dobrý večer vespolek. Tak jsem dnes vyletěl z manipulace v Čestlicích a to poměrně rychle. Při kontrole zbraně jsem nedal ránu jistoty. Vyhodil jsem zásobník, stáhl závěr dozadu, prohlédl pořádně komoru, položil zbraň na pult (chystal jsem se vytahat školní náboje z vyndaného zásobníku) a bylo hotovo. Nedal jste ránu jistoty, zkoušku končím, pravil komisař. Pokusil jsem se chabě namítat, jestli je to tak hrubá chyba, ale bez šance. Tak teda nevím, ale myslím si, (možná blbě), že zbraň bez zásobníku a náboje v komoře asi nikomu neublíží... Zaplaceno 1.299,- střelnici, 600,- komisaři. Příště prý už zaplatím "jenom" 1.100 Doufám, že za měsíc budu mít víc štěstí...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1409 » stř 26. srp 2015, 19:27

Na vojně jsme vždy při vybíjení zbraně ránu jistoty dávali, dělám to i teď. Člověk nikdy neví. Třeba tam náboj nějakou náhodou zůstal nepovšimnut, a bicí mechanismus je natažen...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1410 » stř 26. srp 2015, 19:39

Je blbé, že když tu kontrolu komory už máš moc zautomatizovanou (a třeba už jsem myšlenkama někde na terči, nebo u kafe při vybíjení), tak si neuvědomíš, že tam náboj máš, i když ho zřetelně vidíš. To se myslím zcela reálně může stát. Pak se rána jistoty rozhodně hodí (ke zničení např. vybavení domácnosti :D).

Už jsem se setkal i s názorem kolegy zde z fora, kdy místo rány jistoty při vybíjení po kontrole komory pouze vypouští přes decocker a případný náboj pak vyhodí až při opětovné kontrole zbraně.

Jinak v Čestlicích teda žádná láce. Já platil u zkoušky 1500,- za střelnici (Střelecký servis, Rajská zahrada), včetně komisaře a u reparátu (taky manipulace, neohlásil jsem 30 sekund při selhači) jsem platil jenom 600,- za komisaře. Střelnici už jsem neplatil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: getsome a 23 hostů