Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#2026 » pát 4. pro 2015, 13:28

aha, diky ten odkaz na ul..to.cz je super nicmene dle meho nazoru rozebirat zbran tim ze strcim prst do luciku a tlacim na zaver smerem dozadu jak je uvedeno v knize je asi nesmysl,ne? nekde na foru jsem cetl, ze za to nekdo letel od zkousek..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2027 » pát 4. pro 2015, 13:38

r626 : tento "nesmysl" najdeš například v návodu výrobce k CZ75 :

POKYNY PRO ÚDRŽBU
Rozborka pro čistění
ZAMIŘTE DO BEZPEČNÉHO PROSTORU!
1. Vyjměte zásobník. Pistole se zasunutým zásobníkem je nerozebíratelná!
2. PŘESVĚDČTE SE, ŽE V NÁBOJOVÉ KOMOŘE NENÍ NÁBOJ!
3. Vykloňte kohoutek dozadu tak, aby zůstal zachycen na bezpečnostním ozubu.
V tomto stavu bude další manipulace nejsnazší.
4. Prostrčte palec levé ruky lučíkem, zbývajícími prsty uchopte shora přední část
závěru (obr. 9). Závěr posuňte dozadu, až se rysky v zadní části rámu a
závěru vyrovnají.
5. DRŽTE RYSKY VYROVNANÉ a z pravé strany zatlačte na záchyt závěru,
(je možno použít univerzální šroubovák z příslušenství nebo jiný vhodný
předmět). Vyjměte záchyt závěru z levé strany.
6. Závěr s hlavní vysuňte dopředu.
7. Vyjměte předsuvnou pružinu s vedením a nakonec hlaveň.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#2028 » pát 4. pro 2015, 14:11

Dobry vedet :-)) to scvalne zkusim a uvidime jestli se komisar chyti :-)))



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2029 » pát 4. pro 2015, 14:15

Ano, někteří mají z palce v lučíku křeč (myslím komisaře), ale já přesně takto zbraň rozebírám. Díky tomu grifu udržíš závěr a tělo zbraně v požadované pozici jednou rukou bez větších problémů a máš pravačku volnou na vytlačení páčky záchytu.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#2030 » pát 4. pro 2015, 14:17

Já přesně takhle rozebíral cz75 na zkouškách, samozřejmě proti tomu výše uvedenému návodu až po ráně jistoty, která následovala po kontrole komory a šachty. A bez natahování kohoutu, což zřejmě bude pohodlnější. Komisař tento způsob bral, kontroloval poze, jestli nevykláním zbraň z bezpečného směru a jestli nestrkám malíček před ústí hlavně. Podle mě velice pohodlný způsob rozborky cz75.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#2031 » pát 4. pro 2015, 14:27

ja si taky myslim, ze to je pohodlne, hlavne pokud jsem pravak. navic ted jsem rozebiral pistol a ta packa nesla vytlacit ani za boha.. az zasobnikem :-))

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#2032 » pát 4. pro 2015, 14:33

Proti vytlačení rozborného čepu dnem zásobníku neměl komisař žádné výtky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2033 » pát 4. pro 2015, 14:45

ještě jednodušší je položit si zásobník na stůl a čep vytlačit opřením se o něj přímo jeho výstupkem (akorát bacha na směr, kam míří hlaveň).... pokud dám ještě na začátku kohout na bezpečnostní ozub, jde 75-ka rozebrat se zavázanýma očima.... a návod je přímo překopírovaný, že tam nemají ránu jistoty, za to nemůžu

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#2034 » pát 4. pro 2015, 15:50

Zdravím vespolek. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte zkušenost s tím, že si nosí komisař vlastní zbraně na manipulaci. Či se dá očekávat, že použije jen ty co jsou na dané střelnici. Musí mě stručně seznámit na požádání se zbraní kterou si donese, pokud ji vidím poprvé v životě ?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2035 » pát 4. pro 2015, 16:08

pokud vím, komisaři vlastní zbraně většinou nenosí a spoléhají na střelnici, která je ke zkoušce poskytne (je tu o tom taky dost napsáno), na požádání může komisař ještě před vlastní zkouškou vysvětlit, jak se zbraň rozebírá a její ovládací prvky, pokud je na toto dotázán.... při vlastní zkoušce už ovšem pomáhat nesmí a její provedení musí být samostatné



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#2036 » pát 4. pro 2015, 16:15

Jj, je potřeba to hned říct, že tento konkrétní kus neznáš, ať tě seznámí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2037 » pát 4. pro 2015, 16:26

pokud to ale bude zbraň, se kterou probíhají přípravy ke zkouškám na dané střelnici, moc plusových bodů si tímto dotazem fakt nezískáš ;)

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#2038 » pát 4. pro 2015, 16:38

Děkuji za odpovědi. To marinakus : neboj brouku, na dané strelnici mají krátké dvě pětasedmy. Klas. malorážku a 16" brokovou dvojku, takovou trošku už historickou. Jde mi spíše o to, že pokud by tam komisař donesl něco svého, tak by jeden mohl pod tíhou menšího stresu v kombinaci s neznámou zbraní, nesekat nějakou tu chybu.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#2039 » pát 4. pro 2015, 16:45

klidně a v poho drze nesouhlaste ... :-) , od toho tu ta diskuze je ...
mám papíry od r94" a myslivce C jsem si dělal únor 12 jen a právě - právě pro následné zkoušky na MV na zkušebního komisaře ,při té příležitosti jsem to vzal z jedné vody na čisto tzn dělal jsem všechny skupiny :-) ...
dodám ,že před tím a následně po rozpoutané diskuzi zde i s LEX,MV ,zk komisaři existuje shoda - oběžník MV pro komisaře s doporučenými zbraněmi pro zkoušku bezpečné manipulace a to z toho důvodu, že si právě okolo roku 2012 uchazeči převelice stěžovali na různorodost zbraní v některých případech skutečně pro začátečníka " exoti" přitom mazlíci pro pokročilé -např P38,P08,Colt 1911 /i to jsou nezpochybnitelně světově i místně známé a zavedené modely zbraní vyrobené a rozšířené v milionech ks / diskuze o zkouškových zbraních byla rozvíířena zde diskuze ,která dříve nebyla , bylo určité MV info vakuum i proto byla novela zákona a podzákonných vyhlášek a doporučení :-) , někteří zkušební komisaři to tehdy řešili svými vlastními zbraněmi / nevratná investice/ které na zkouškách používali ,někteří majitelé střelnic chtěli naopak vydělat na půjčovném svých zbraní -a nebyly to ty patřičné ...a k tomu navíc přípravné kurzy uchazečů založené na logické basi manipulace se zbraní klasické koncepce SA/DA místně domácího typu CZ 75/85 , navíc se zásobou těchto zbraní /levně pořízených vyřazených/ s demontovanými úderníky= safety first , ono manipulovat s glockem umí i vopice -dokud nezmáčkne spoušt nevystřelí , ale u 1911tek Cz 75 a podobných to už tak jednoduché není ...
jinak za osvětu si nechám......

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2040 » pát 4. pro 2015, 17:01

Garf : promiň, proč sis dělal C abys mohl dělat komisaře, pokud už jsi ZP měl? a ten oběžník je někde ještě dnes dosažitelný nebo dohledatelný? na stránkách OBP jsem nic takového nenašel a teď po změně vyhlášky v roce 2014 je tam umístěn jejich právní názor, který o žádném typu doporučené zbraně nehovoří..... jinak s tebou naprosto souhlasím s tím Glockem jako nevhodným ke zkoušce

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů