Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2626 » sob 6. úno 2016, 17:32

když tu řešíte videa, mám asi ještě jedno lepší než od Pata a Mata z Hovoran (nějaké videa mají fajn, ale to o kterém se tu bavíte je fakt špatný). Ale na tohodle pána opravdu nemají:
https://www.youtube.com/watch?v=IuOCr22PIug
:-D

Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 78

Příspěvek#2627 » sob 6. úno 2016, 17:47

Sedmeeeej :-) :-) tak u toho jsem nemoh. Jak furt rika : to je vsechno co by po vas mohl chtit. To je starej praktik, nepochybuju o jeho kvalitach ale na vyuku je absolutne spatnej. ....Tak anebo to tady bude lezet taklhe.....:-) To jsem se nasmal.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2628 » sob 6. úno 2016, 17:48

To je tak hodne spatne? Prislo mi, ze vio cem mluvi... Abych rekl pravdu, uz jsem shlednul snad vsechna relevantni videa ;-)
Je nejaky video, ktere muzete oznacit za aspon relativne dobry?

Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 78

Příspěvek#2629 » sob 6. úno 2016, 17:54

JardaB - jo je to hodne spatne , bohuzel. Sice vi o cem mluvi, jak rikam starej zkusenej praktik, ale tohle predvest u zkousky , ten zpusob je dosti sverazny :-) A popravde opravdu dobry video jak by to melo byt jsem nevidel. To me mrzi. Pak jsou tam videa od takovejch mlicnaku " jak ziskat zbrojni pas " nebo tak nejak a to je taky o nicem.

Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 78

Příspěvek#2630 » sob 6. úno 2016, 18:05

Bylo by super, kdyby se daly nejak sehnat videonahravky od policie , jak nahravaji tu praktickou zkousku. To by bylo poucny panecku. Za to bych dal i 500 kc na ruku. Jinak je skoda ze nekdo neudela opravdu kvalitni videjko pripravy na ZOZ. Zatim bohuzel nic takovyho neni.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#2631 » sob 6. úno 2016, 18:11

Tak znova, žádné video praxi nenahradí! Mazej si udělat někam kurz a nejlépe ho doplň ještě další návštěvou střelnice. Nabízíš tady pětikilo za něco, co zveřejnit ze zákona nelze. To pětikilo prostřílíš za jedno větší zdržení na střelnici. Střelba není levný koníček a jenom než se naučíš zbraň skutečně ovládat (nemyslím ke zkouškám - to je fakt nutné minimum), bude tě to nějakou pětku stát. Pokud chceš jen ZP a zbraň vlastnit k "obraně", tak se na to radši vykašli a hledej jinou alternativu. Zbraň pro tebe bude větší přítěží a potencionálně průserem než výhodou.
To není jen pro Alfa.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2632 » sob 6. úno 2016, 18:19

A vrátíme se ke zkušenostem ze zkoušek. Děkuji.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2633 » sob 6. úno 2016, 18:31

JardaB: na tom videu je špatně snad všechno, od mávání pistolí všemi směry, opírání hlaveň o stůl, (ne)kontrola zbraně před rozborkou .... opravdu tohle video je spíš pro zasmání.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2634 » sob 6. úno 2016, 18:32

Ja bych opravdu rad nejen slysel, ale i videl, co me muze potkat u zkousky - kdo to absolvoval, asi muze mit z tech videi srandu, ale prekvapuje mne, ze neni nejake oficialni vyukove video. Co se tam da cekat a jak to probiha uz jsem cetl mj. i tady, super vlakno, ale hodne veci si nedovedu predstavit.
Aby se to tu neplevelilo, je tu nejake vhodnejsi vlakno pro dotazy co, jak, kdy ... delat a jak reagovat??? Nemam z toho nejak moc obavy, udelam si 2-3 akce s instruktorem, asi si posunu prvni misto zacatku brezna na co nejdriv - fakt bych si rad vystrelil a uvidim. Pokud to neudelam, tak zkusim znova, nejak akutne ZP nepotrebuju a o penize mi az tak nejde.

To opirani hlavne mi pislo take divne. Takze drzet stale zbrane co nejvic ve smeru do bezpecneho prostoru, vzdycky i nesmyslne kontrolovat komoru , nedavat prst blizko spouste, kohout vypoustet obema palci (u CZ nebo kde to jde), vzdy nejdriv vypustit zasobnik a kazdy krok predem komentovat, jsou takove zasadni veci?
Takove detaily, jestli u pistole po kontrole vratit zasobnik a natahout aby zaver zustal vzadu, jestli vypaskovat zasobnik atp. mi snad rekne instruktor...

Po zkousce sem samozrejme napisu co nejpresneji jak to probihalo, at uz se povede nebo ne.

Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 78

Příspěvek#2635 » sob 6. úno 2016, 18:45

Nikdo netvrdi , ze ma video nahradit praxi, hlavne takove ani neni. Jen kazdy nemuze denne na strelnici a kvalitni video by bylo dobre jen jako doplnek. Jak pise JardaB, nekdo se treba doma uci ale neco si nedovede uplne predstavit tak by se mohl kouknout. Tot vse k videum, uz se k tomu vyjadrovat nebudu. Praxe je nade vse, o tom zadna.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2636 » sob 6. úno 2016, 18:54

:roll: Pánové už se na to vykašlete jen to tu plevelíte příspěvkama o ničem. Bez praxe to prostě nejde smiřtete se s tim, že to prostě bude stát něco navíc za kurzy který vám něco daj narozdíl od zbytečnýho teoretizování v tom co už tu bylo 100x napsáno

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2637 » sob 6. úno 2016, 19:00

moc nechápu, že tu jste tak proti těm videím. jasně, že to nejde se připravovat jen z nich, ale zkouknout například to "Hard Task Tactical Pistol videokurz" je rozhodně dobře. člověk, který třeba nikdy nestřílel nepůjde na ten kurz úplně nepřipravený. navíc ono taky není kurz jako kurz a někdy je ta kvalita kurzů taky dost špatná.
takže jen ať každej kouká a čte a pochytí co nejvíc možných informací. a ten kdo i před zkouškou stále nebude vědět co je a co není špatně, tak ten by stejně ZP mít neměl.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#2638 » sob 6. úno 2016, 22:47

U nás se manipulovalo i s revolverem, kdo z vás by to uměl? Tak se pořádně připravte, ať nejste zaskočeni. :-)

Uživatelský avatar
Resistance
Příspěvky: 12

Příspěvek#2639 » sob 6. úno 2016, 23:03

Marinakus : Nezlob se, ale nečetl jsem, že by tu někdo k učení uprednostñoval videa pred praktickou prípravou. Ty jsi co za boha, že tu někomu píses aby někam mazal ? A jestli chce někdo pistoli jen na obranu, tak co se ti na tom nelíbí ? Jakou jinou alternativu ? To má někdo nosit místo pistole samurajskej meč ? Tebe se to povídání o videjích dotklo, jako bys je snad sám natočil. No kdo ví . Trochu se ovládej u toho sekýrování jiných, ty nejsi kapitán na týhle lodi. Tak prrrr.
Naposledy upravil(a) Resistance dne sob 6. úno 2016, 23:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Resistance
Příspěvky: 12

Příspěvek#2640 » sob 6. úno 2016, 23:08

S revolverem to bych teda nečekal. Můžes popsat podrobněji rcc ? Mělo by to být jednodužsi než pistole. Ale......

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů