Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Monohuman
Příspěvky: 8

Příspěvek#3541 » ned 10. dub 2016, 20:47

presne tak ja taky ABE a strilel sem i malorazku



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3542 » ned 10. dub 2016, 20:50

C takže bude DlouháKuková i Dlouhá Broková.
No a Dčko, krátké neújdeš, 4 z 5 na 15 m.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3543 » pon 11. dub 2016, 06:33

Jak jsem psal, určitě poreferuji jaké zbraně jsem nakonec nafasoval.
Enerccio: Ta formulace v zákoně se mi spíše jeví jako výběr - střílet tě přeci mohou nechat za danou skupinu, tedy u A+B ti mohou dát dlouhou a u E krátkou. Mohou samozřejmě volit krátkou, protože je společná pro ABE a je to pro komisaře jednodušší. Teoreticky bych mohl dostat střelby 3, jednu za každou skupinu, ne? Zákon v tomto ohledu neukládá jak postupovat a to, že si děláš tři skupiny najednou neznamená, že pro ty tři skupiny bude jedna střelba na pevný cíl. Pokud si je někdo výkladem zcela jist, uvítám upřesnění.
P.S. Krátké na 15 m se rozhodně nebojím, na 25 m mám osobák 96 bodů tak snad to nějak uhraju na těch 15 m i s půjčeným krumplem :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3544 » pon 11. dub 2016, 07:03

Stanovisko_zbrane pro zkousku odb.zpusobilosti.pdf


Uz je to tu fakt nekolikrat a psal jsem vsechny kombinace...
Neresim stav pred 1.7.2014.
Po 1.7. pokud nekdo delal BE, ABE, BDE apod... a strilel kratkou i dlouhou, tak mel komisare, co nesleduje zmeny :-(
V dokumentu je to popsany, ale vypichnu to...
Kdyby nekdo kvuli E strilel kratkou a nastrilel, a kvuli B strilel dlouhou a nenastrilel, tak by se dostal do zmatecnyho stavu, kdy pro B musi nastrilet kratkou NEBO dlouhou... A on uz kratkou nastrilel pro E.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#3545 » pon 11. dub 2016, 08:03

cmk: to je sice pekne ale komisar je buh u zkousky a co ti da s tim strilis, ne? Ja sem mel jenom malorazku protoze se spechalo a bylo hodne lidi (ABE skupiny).

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#3546 » pon 11. dub 2016, 08:09

Enerccio pokud jsi to info s čím se má střílet u zkoušky neměl tak asi OK -důvěřuješ komisaři. Pokud si to info měl a neozval ses tak to tomu komisaři bude procházet dál. Jenom mne udivuje ,že nezasáhnou policajti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#3547 » pon 11. dub 2016, 08:24

Scorpion.cz : Ten nezajem policistu me udivuje taky. Jsem presvedcen, ze u nas by se ozvali. Zajimava by byla otazka, zda je pak zkouska vubec legitimni, kdyz nesplnuje pravidla stanovena zakonnou normou.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3548 » pon 11. dub 2016, 08:39

marinakus: Je pravdou, že přísedící policisté nemají oprávnění zasahovat do ZOZ? Pokud ano, mohou policisté pouze svědčit ve prospěch uchazeče ale až po jeho stížnosti na MV.
...díky za odpověď níže, opět jsem o něco chytřejší
Naposledy upravil(a) HV dne pon 11. dub 2016, 08:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#3549 » pon 11. dub 2016, 08:48

Policiste urcite nemohou menit verdikt komisare. Ovsem o prubehu zkousky provadi zapis a pokud komisar porusuje zakonne normy, upozornit by ho na to meli. Na poruseni pravidel u zkousek mohou nadrizeny organ upozornit sami (meli by) a kazdopadne se vyjadruji k pripadnym stiznostem ze strany uchazece o ZP.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#3550 » pon 11. dub 2016, 08:54

HV ty policajti tam jsou jako kontrola právě na komisaře a jeho zkoušku. Sice by neměli do zkoušky zasahovat,ale vždy se píše protokol o té dané zkoušce a tam by to měli zanést.

marinakus byl rychlejší :D

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3551 » pon 11. dub 2016, 09:13

Tak tak, vyplnuje se predepsany protokol, kde jsou otazky jako "poucil komisar o...", "pouzil komisar zbrane odpovidajici skupinam pro manipulaci" "...pri strelbe" ...

Marinacus - to je trochu problem toho, ze se v te diskuzi za tim, co pisu hleda neco, co jsem nenapsal a nereflektuje to, co uz jsem napsal :-) U malorazky po kontrole komory a sachty k rozebrani staci stahnout zaver dozadu - nehrozi, ze by se zavrel sam a netreba to zavirat, coz je jediny stav, kdy to muze vystrelit - naopak hrozi omlaceni uderniku o kraj komory a kraje komory udernikem. U malorazky skutecne netrvam na rane jistoty. Je mi soce proti srsti, ze se ta manipulace deli na to, kdy ano, kdy ne, ale stale i to deleni by asi melo byt co nejsnazsi... Tzn. nemanipulovat jinak na strelnici, jinak doma, jinak v praci, jinak s CZ, jinak s Glockem, jinak s Waltherem, jinak s Sa58, jinak s M4, jinak s Evem, a xx dalsima zbranema ... To je hrozne velka skupina u ktery se zaver zavira sam a pro rozborku je potreba to uvest do stavu, kdy je zaver dole...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3552 » pon 11. dub 2016, 20:27

Promazáno, přesunuto. Doufám že to dává aspoň trochu smysl.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#3553 » pon 11. dub 2016, 21:19

Jen malý poznatek, byl jsem teď v březnu podat přihlášku ke zkoušce u nás v Liberci, sk. B+E, musím naše oddělení pochválit, policajt při sepisování říkal spoustu informací ke zkoušce (sice jsem všechno věděl, ale chválihodné, že takhle informují), automaticky dal kontakt na člověka ze střelnice, kvůli zjištění informací jaké mají zbraně, přípravný kurz a tak, dal mi vytisklou A4 popsanou oboustranně hromadou informací, prostě nádherný přístup. Ale hlavní poznatek, ke kterému se chci dostat, policajt povídá, no na sk. B+E by se měla správně střílet jen pistole, ale je dobré mít vyzkoušenou střelbu i z malorážky, protože se může stát, že někteří komisaři chtějí střelbu z pistole i z malorážky, tak aby na tom člověk nepohořel. Z toho mi plyne, že když u zkoušky bude chtít komisař střílet na B+E z pistole i z malorážky, tak s tím policajti na místě nic neudělají a vzhledem k tomu, jak dlouho už tohle platí a pořád to někteří komisaři chtějí, tak to policajti asi nijak neřeší ani po zkoušce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#3554 » úte 12. dub 2016, 07:42

HonzaLBC : A v tom je právě možná zakopaný pejsek. Přesně toto je právě situace, na kterou by si měl pak neprávem vyhozený uchazeč stěžovat a kde by ho měli policisté podpořit. Pokud pak ovšem komisaři stačí, že nastřílí z jakékoliv zbraně, uchazeč mlčí a vyjádřit by se měl ke zkoušce právě policejní dohled svému nadřízenému orgánu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#3555 » úte 12. dub 2016, 08:30

HonzaLBC: to by mě pak zajímalo, jak by komisař řešil, kdyby žadatel nastřílel z krátké a pak nenastřílel z dlouhé. protože podle zákona mu stačí z krátké. nebo spíš k čemu vůbec je ho posílat na dlouhou? na E musí krátkou, na B krátkou nebo dlouhou, logicky by tedy B+E měla být požadována střelba z krátké. myslím, že to tu přesně popisoval už CMK a několikrát ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů

cron