Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6016 » ned 30. zář 2018, 20:29

Ale jsem to uváděl jako příklad. Í v Přerově to prý funguje podobně. ...



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#6017 » čtv 4. říj 2018, 11:49

Tak se musim pochlubit, dopadlo to nakonec super. Pritelkyne pred pul hodinou uspesne slozila ZoZ (ABCDE). Pan komisar byl pry perfetkni, hned kdyz ji rano videl, sam ji nabidl, aby u malorazky strilela oprena o lokty. A dokonce jim vsem rekl, ze u nej je na 1 miste manipulace a bezpecnost. U nas to nebylo potreba, pritelkyne dala test na 100%, u manipulace kdyz udelala malorazku tak ji rekl komisar at dal nepokracuje ze to nema cenu, ze vsechno ovlada perfetkne a stelby zvladla lepe nez sme doufali, vsechno v cernem.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#6018 » čtv 4. říj 2018, 12:08

Koukám, že z ní byl docela hotovej. Pěkná baba je holt nad všechny vědomosti. :lol:



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#6019 » čtv 4. říj 2018, 12:15

Nic proti lidskému přístupu, ale neměl by komisař jednat striktně podle toho, co má stanoveno v zákoně? Pokud jeden jedná takto, jiný přesně dle zákona, tak to IMHO není moc správné - férové. Pokud by se k tomu vyjádřili zde přítomní zkušební komisaři, bylo by to dobře.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#6020 » čtv 4. říj 2018, 14:01

Já bych to bral jako úvodní slovo na uklidněnou... a dál se v tom nemazal.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#6021 » čtv 4. říj 2018, 14:23

Vyhláška 221/2017 Sb. o provedení některých ustanovení zákona o zbraních říká:

Oporu zbraně při střelbě může použít pouze žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny A, B nebo C, jde-li o střelbu z dlouhé kulové zbraně.

Ce se oporou přesně myslí, není nikde stanoveno (resp. není mi známo, že by bylo). Konkrétně v kraji, kde bydlím, mají na všech střelnicích, kde se konají zkoušky odborné způsobilosti, oporu kovovou a výškově stavitelnou, na kterou uchazeč zbraň položí podpažbím (a někteří i hlavní ......).



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6022 » čtv 4. říj 2018, 14:29

Ono totiž podpěru o lokty mi připadá jako typicky české švejkovské řešení. Aby se neřeklo... Ale jsem toho názoru, že zákonodárce měl na mysli pevnou podpěru...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#6023 » čtv 4. říj 2018, 15:39

Zakonodarce napsal OPORU, nikoliv PODPERU. Kdyby myslel podperu, napise podperu. A klidne to i v prislusnem predpise upresni.
Za Svejkovstvi nehodne strelce povazuju dozadovani se neceho, kam si polozim zbran, v podstate ji narychtuju a pak uz vlastne skoro nemusim mirit, protoze uz je ve spravnem smeru... Ne, zakonodarce chtel, aby (zpravidla Cckar, tj. myslivec) umel v lese trefit srnu nebo divocaka na 50-100m (idealne na komoru) s tim, ze vyuzije, co na miste najde nebo si lehne, nebo to da ze stoje. A malokdy tam najde zeleznou tyc pevne spojenou se zemi, kde ma ve sve idealni vysce drzak na pusku.
Takze lokty o odkladaci prostor nebo neco podobneho rozhodne neni mimo to, co zakonodarce chtel.

Nicmene - kdyby se nekomu nelibila opora strelnice a prinesl si svoji, nereknu mu ani popel.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#6024 » čtv 4. říj 2018, 20:00

střelec : Co přesně považuješ v postupu komisaře za nezákonné? Já tam nic takového nevidím.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#6025 » pát 5. říj 2018, 05:33

To by mne taky zajímalo :D Kdyz to shrnu: TEST ten je jasny, pres to nejede vlak, bud das nebo nedas. Manipulace, jak sam rekl, je pro nej nejdulezitejsi a bude ji poradne kontrolovat. Strelby, nastrilet musis presne jak je predepsano, pokud delas ABC, muzes si oprit malorazku bud o futra dveri, nebo o lokty na odkladacim stolku, ktery mas pred sebou. Kde presne prosim udelal komisar neco nezakoneho ? Kdyz pominu to, ze na miste byli dva zastupci ze strany policie, kteri by ho urcite upozornili, kdyby delal neco nezakoneho.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#6026 » pát 5. říj 2018, 08:52

A oporu už jsme řešili o cca stranu zpět, kde marinakus poznamenal, že přesně definovaná není ( diskutovat by se o opoře sice mohlo...). Co se týče "práva na oporu" to uchazečka měla, pro střelbu z dlouhé kulové, ( a je to bez ohledu na pohlaví atd..) a tuto možnost měla a využila. ...

(jen tak mmch. co třeba úvaha : opora loktů = opora zbraně ? )



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#6027 » pát 5. říj 2018, 11:36

Ok, řeší se to tu, moje chba, že jsem nečetl všechny příspěvky. Když já dělal zkoušky, tak komisař oporu nepovolil.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#6028 » pát 5. říj 2018, 11:45

Střelec : Jak nepovolil? Opora je povolená při střelbě z dlouhé kulové pořád. Pak tedy porušil legislativu komisař u tvojí zkoušky. U brokovnice povolená není. Někdy si to lidé trochu pletou.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#6029 » pát 5. říj 2018, 13:57

Před účinností zákona 119, tedy za účinnosti zákona 288 (1996 - 2001) opora skutečně nebyla výslovně povolena.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#6030 » pát 5. říj 2018, 14:20

Petzold : Takovou historii jsem na mysli neměl. V té době byla možnost získání ZP zcela jiná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 hostů