Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#3346 » stř 9. bře 2016, 15:25

Kazdopadne diky za jmeno, posilam dal mezi lidi, co se v Praze chystaj delat papiry, i s popisem modu operandi.



hennes64
Příspěvky: 13

Příspěvek#3347 » stř 9. bře 2016, 15:26

Ahoj
Alfe při opakovačce to dáš....přeji ti to a jsem rád že jsem měl u zkoušky komisaře chlapa, který řekl už před zkouškou jak poznám, že víte o co jde a neuděláte hrubou chybu, tak to bude o.k. a také to tak bylo.
Neudělali jen ti, co hrubku udělali.Tak držím palce :-)

Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 78

Příspěvek#3348 » stř 9. bře 2016, 15:41

Jasnačka , díky já mažu na odpolední šejdr :-) ale to je OT :-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3349 » stř 9. bře 2016, 16:03

Heledte panove, je fakt, ze dokud to bude o tom, ze si vyhozeny budou stezovat na foru, nic se realne nezmeni... Ja u te zkousky nebyl, nemuzu na LK rict nic spatneh ani dobreho ohledne hodnoceni u zkousek...
Ale - pokud ma zadatel pocit, ze byl vyhozen NEPRAVEM, nebo ze byl zkousen zpusobem, ktery neodpovida zakonu o zbranich, zkusebnimu rady a vyhlasce 115/2014, skutecne DOPORUCUJU podat si stiznost/odvolani. Jasne, ono to nebude mit vliv na jejich vlastni zbrojak, protoze dost pravdepodobne dostanou termin zhruba na dobu, kdy by melo byt o stiznosti rozhodnuto.
A hlavne V PRAZE, kde policajti komplet prubeh natacej je velka sance, ze bude dostatek dukazu pro objektivni zhodnoceni postupu komisare !!!

Ja zase jen zopakuji to, co rika vyhlaska 115/2014, ktera stanovi prubeh prakticke zkousky:
(1) V praktické části zkoušky žadatel k prokázání znalostí bezpečné manipulace se zbraní předvede
a) prohlídku zbraně za účelem zjištění, zda není v nabitém stavu,
b) částečné rozebrání a složení zbraně v rozsahu, který je nutný k běžnému vyčištění zbraně po střelbě, a
c) postup při přípravě zbraně a střeliva ke střelbě, při přerušení střelby, při zjištění závady na zbrani při střelbě a při ukončení střelby.
-------------------------------
Pokud žadatel při praktické části zkoušky vlastním zaviněním poruší zásady pro bezpečné zacházení se zbraněmi a střelivem, čímž ohrozí, nebo by v praxi ohrozil bezpečnost osob, zkušební komisař zkoušku neprodleně ukončí a v praktické části zkoušky ohodnotí žadatele stupněm „neprospěl“.

Dulezite slovo jsem zduraznil... PREDVEDE... Nikde tam neni napsano "ODPOVI" !!!
a) vy se nenechte znervoznet otazkama... NEMUZE VAS VYHODIT za to, ze reknete ram nebo telo. I kdybyste o hlavni prohlasili, ze je to "nejaka trubicka", nemuze Vas za to vyhodit (otazky jsou jiz soucasti pisemneho testu a nepatri do prakticke zkousky) - aspon ne do te miry, aby se na jejich zaklad evyhazovalo.
b) poslouchejte pri brienfingu a ptejte se
c) pokud Vas vyhodi za cokoliv jineho nez za poruseni zasad pro bezpecne zachazeni se zbrani a strelivem, mate pravo podat stiznost... Treba minimalne pozadovat uhradu dne dovoleny a nakladu na zkousku.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#3350 » stř 9. bře 2016, 16:52

Ale o tom to právě je - vyhodil ho přece za nebezpečnou manipulaci. Podle mě si není na co stěžovat - že ho rozhodil? Je otázka, zda i v autoškole nemůže komisař zkusit říci, že mám odbočit vlevo, když tam je zákaz odbočení ... Zkoušený by měl provést bez ohledu na požadavek kohokoliv vše jen tak, jak je to korektní. Ale už končím, ať mě zas někdo nevaruje a druhej rovnou neBANuje ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3351 » stř 9. bře 2016, 17:03

Abych byl objektivni - kdyz uz se vozim po komisarich a pomaham zadatelum, tak jeste naopak...
Sam ze zkousek vim, ze 80% zadatelu se pohybuje v podstate kolem pomerne uzke hranice udelal/neudelal... Kdyz bych mel bejt skutecnej pedant a pri prvnim sebemensim zamireni mimo bezpecny uhel (nejcasteji nahoru nad hranici dopadove plochy), pri prvnim sklouznuti prstu na spoust nebo jeho nesundani ve chvili, kdy tam nema co delat, tak kdybych za tohle vyhazoval okamzite bez milosti (jako ze bych si to vzdycky obhajil), tak u me nevyleti v prumeru na praxi kolem 1/3 lidi, ale tech 80% lidi. Aniz bych je znervoznoval, aniz bych se snazil o to, aby nekdo neudelal.
Vim, ze mohou byt velke rozdily v pripravenosti (jednou u me udelali praktickou vsichni, tyden pred tim jen 1 z 9 nebo 10 - hodnotil jsem vzdy stejne), ale ze bych byl presvedcen, ze vsichn iPrazaci jsou skvele pripraveni a LK je neopravnene vsechny vyhazuje, zatimco mimo Prahu se to dava zadara - to si rozhodne nemyslim...
Nekdy hold komisar 2x 3x neco odpusti , ale napoctvrte uz je to moc... A na fora se casto dostane jen ta jedna ctvrta chyba bez navaznosti na ty 3 predchozi...

BOUDY - psal jsem OBECNE...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#3352 » čtv 10. bře 2016, 11:02

SansLogique píše:jako s tím tělem / rámem to bych taky blil. V manuálu k CZ, Glocku nebo Waltheru se všude píše "rám". Cizozemsky Frame, Rahmen. Ale asi tomu výrobci zbraní nerozuměj tolik, jako někteří komisaři a někteří místní členové.


Ať si cizozemci píšou co chtějí, závazné to není. Zato existuje normované názvosloví zbraní a jejich částí ČSN 39 5002, a to by měli dodržovat komisaři, adepti i výrobci ve svých tiskovinách.



M.Charvat
Příspěvky: 3

Příspěvek#3353 » čtv 10. bře 2016, 13:05

Komisař Kaupe.
Já u něj jako jeden z mála zkoušku udělal, přesto musím dát za pravdu zde Alfovi a Marinakusovi.
Když jsem řekl že vypustím kladivo na bezp. ozub, myslel jsem že je to má poslední hodinka. Místo aby člověka normálně opravil, koukal na mě těma mrtvolnejma očima jak když mě chce zaškrtit.
Chodil furt za zády , koukal mi z 20 cm na ruce , jestli po ráně jistoty sundám okamžitě prst ze spouště, běda ho tam nechat o sekundu dýl. Vzhledem k tomu, že jsem neuvěřitelný kliďas, mě nerozhodil. Pokrčené ruce , nebo nedokonalý úchop ( ne špatný úchop ), ho přiváděli do mdlob. U střelby se mu nelíbil můj postoj, ale řekl jsem mu , že mě se takhle střílí dobře a střelba probíhá v poloze v stoje a nikde není psáno nic o tom kolik cm je mám mít od sebe , jestli 30 nebo 40. Nenechal jsem se rozhodit, nastřílel 5 do černýho a tradá.
V lidech se vyznám, on je typicky, zlý, zakomplexovaný, bezcitný , nezajímá ho že to někdo umí a že je vidět že se tomu věnoval, je posedlej najít jakoukoli nepřesnost aby vyhodil co nejvíc lidí.
Napadá mě jedna rada těm, co na něj narazí. Přijďte ke zkoušce, zeptejte se správce nebo někoho kdo tam bude, co je tam za komisaře a když řekne jméno Kaupe, běžte se omluvit ze zkoušky, že vás třeba bolí zub nebo tak a objednejte nový termín. Jinak 1800kč vyhodíte do háje :-)



opice
Příspěvky: 15

Příspěvek#3354 » čtv 10. bře 2016, 14:06

Byl jsem na stejné zkoušce jako Alf, takže mohu rovnou odpovědět. 20 psalo testy, 2 nenapsali, takže k praktické šlo 18, plus 9 opravářů = 27 lidí. Z toho manipulací prošlo 9 ke střelbám. O termín dřív prý z 26 udělali jen 4, takže Kaupe nebyl nejdrsnější vyhazovač, kdo tam byl předtím ale nevím. Jestli z těch 9 někdo nenastřílel nevím, já jsem šel první, kluk po mě nastřílel taky, pak jsme odešli. Z těch 9 jsme byli 3 na střelbu ze všeho, ostatní jen pistole (na začátku bylo tuším celkem 10 C-čkařů, těch 7 vyletělo už na manipulaci s pistolí, na dlouhé si ani nešáhli).

Celkově byla praktická dost drsná, ale Kaupe mi nepřišel vyloženě jako svině, spíš naprostej puntičkář a pedant. Na začátku řekl, co chce, a chtělo to do puntíku dodržovat, nenechat se rozházet, pokud možno mu ani nic neříkat, pokud se vysloveně nezeptal. Věřím ale, že znervóznět dokáže většinu lidí. Mě tam držel 20 minut (C, takže manipulace ze všeho), pak mi to dal, že prý je vidět, že to mám v ruce, ale předtím dost vyletěl, když jsem se při lámání dvojky nejdřív neohlédl, jestli mu to prý udělám dole, tak mě vyhodí. Toho kluka, co udělal po mě drásal na manipulaci přes půl hodiny, možná třičtvrtě, protože se mu nezdál, ale ten to taky nakonec udělal.

Jinak popravdě - pár lidí možná vyhodil zbytečně, ale minimálně třetina, možná polovina teda moc připravená nebyla, i venku bylo vidět, že moc nevědí, která bije.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#3355 » čtv 10. bře 2016, 14:20

Jak to tady tak čtu tak jsem rád že jsem měl pohodového komisaře který mi teď schvaluje nákupky :)
Ale taky mě "vylekal", po manipulaci a sřelbě mi řekl že se uvidíme jěště :) Vše jsem provedl na 1+ tak jsem byl vyděšen a potom mi předal osvědčení o provedené ZOZ a řekl že je vedoucí na zbraních v mém bydlišti :)

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#3356 » čtv 10. bře 2016, 14:53

Se svojí legendární smůlou je mi jasný, na koho u zkoušky (pokud napíšu test) narazím...



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3357 » čtv 10. bře 2016, 15:18

Může mi někdo vysvětlit, jak je možné někoho na manipulaci dusit půl hodiny? To přece ani nejde, pokud beru v potaz kontrolu zbraně, rozborku, sborku, nabití, vybití, nějakou doplňující otázku... Pokud se tedy komisař řídí tím co má.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#3358 » čtv 10. bře 2016, 15:23

Peggy : Máš pravdu ale i normy mají doporučující charakter a nejsou právně závazné.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#3359 » čtv 10. bře 2016, 15:26

Linux : Nikde není stanoveno jakou dobu má praktická zkouška (kromě střelby) probíhat a kolik úkonů po tobě může komisař chtít. Takže je jen na něm jakou formu zvolí.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3360 » čtv 10. bře 2016, 15:34

Samozřejmě, ale nějak nemůžu pochopit, co by mohl po uchazeči všechno chtít, aby tam strávil takovou dobu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vacil a 60 hostů