Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6076 » čtv 18. dub 2019, 09:34

Ahoj, je tu někdo z Plzně, kdo má zkušenosti se zkouškou na střelnici Karlov (Karlov shooting range, z.s., Borská 40)? Jdu tam v červnu na ZOZ. Nikde se o nich nedá nic dohledat, jen ve výpisu z OR, že to vzniklo prakticky teprve loni. Je to dost podivné, že tam plzeňské KŘP hrne zkoušky, když je to tak čerstvě vylíhnuté... Díky za informace!

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6077 » stř 24. dub 2019, 16:51

Nikdo nic? :shock:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#6078 » stř 24. dub 2019, 20:55

jestli ti nikdo nedá koment z praxe, tak
1) policie ti tam dala termín zkoušky > bude to 100 % pravda. Pochybuješ? zavolej na policii kde ti dali termín a optej, jestli to je tam a tam a že na ně nemůžeš sehnat telefon a adresu, at ti ji dají.
2) zkoušku neřídí střelnice, ale komisař > dotaz na střelnici jak to tam chodí zbytečný

doporučuju:
3) kontaktovat střelnici, zda dělá přípravný kurz > absolvovat ho. Nedělají ho? > poradíme zde, jak se přirpavit na zkoušku.
===
Nic složitého v tom nehledej. je to přesně tak jednoduché, jak píšu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#6079 » čtv 25. dub 2019, 08:46

Jakozto plzenak o tom slysim poprvy, na tej adrese je milion firem, ale jmeno majitele mi neco rika...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#6080 » čtv 25. dub 2019, 12:25

Audis, k tomu bodu 2...
audis píše:2) zkoušku neřídí střelnice, ale komisař > dotaz na střelnici jak to tam chodí zbytečný

... by som až tak silne netvrdil že je dotaz na strelnicu zbytočný. Skúšku samozrejme riadi komisár, môže prísť nový alebo môže prísť s niečim novým a urobiť si to ako sám uzná za vhodné. Ale tak 80 % prípadov sú zaužívané a viac-menej rovnaké postupy. Skúška má najhorší faktor hlavne strach z neznámeho (aspoň si to myslím) a každá informácia o neznámom robí z toho niečo známe. Aj info typu "manipulácia sa robí po jednom, je tu málo miesta" a "strieľa sa po jednom a lepíte si terče sami" či "písať to budete priamo tu, kávu máte v cene" môžu niekomu stres zo skúšky znížiť. Pre niekoho to ale samozrejme môže byť irelevantné, už by som nechal na každom či mu to za dotaz stojí.

Tom ->
Samozrejme, k termínu a názvu strelnice museli dať aj adresu, skús tam zájsť ak to nemáš ďaleko, len tak na blink, možno budú mať otvorené a aspoň sa tam na to pozrieš... inak skúška by mala mať info zverejnené aj niekde tu:https://www.policie.cz/zkousky-odborne-zpusobilosti.aspx?q=Y3BpPTE%3d (je to link na JMK, neviem či to má plzeň, majú to trošku neprehľadné), možno tam nájdeš aj kontakt priamo na správcu. Jo a paradoxne, veľa nových malých strelníc skôr nemá vlastný web, ale na Fejsbúku sú. Nehľadal som to tam ale môžeš to skúsiť.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#6081 » čtv 25. dub 2019, 16:16

Arc : Budu mluvit jen za StČ kraj. Je tu cca 25 komisařů a já mám do teď jedny zkoušky v tomto roce. Co myslíš? Kdy bude mít střelnice zkušenost případně s novým komisařem? Pár let to asi potrvá.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6082 » čtv 25. dub 2019, 18:40

Díky za odpovědi, ježkovy voči, jenom jsem se zeptal... :) V Plzni se obvykle chodí (až doteď tedy chodilo) většinou na Leiko, tam jsem taky absolvoval kurz a chodím tam na střelbu a nácvik manipulace. Určitě mám dost fištrónu na to, abych nepochyboval o tom, že když mě PČR poslala dělat zbroják na Karlov, tak to asi tak bude, a že tam nenaběhnu do zavřených dveří. :roll:
Zajímá mě to proto, že na tom místě bývala ubytovna, která loni vyhořela, loni bylo založeno sdružení, které tu střelnici teď provozuje, a PČR už tam hrne zkoušky. Přišo mi to neobvyklé, toť vše, a zajímal jsem se, jestli už tady někdo na té střelnici byl, nic víc.

Arc: díky, je radost číst příspěvky od někoho, kdo o tom trochu přemýšlí.
JInak je s podivem, že třeba KŘP JMK má na policejním webu takové iunformace, o kterých se jiným krajům ani nezdá... :? Závist.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6083 » čtv 25. dub 2019, 18:58

Hm, tak tip na facebook vyšel, alespoň částečně... ale nějak nevím, jestli si chci dělat zbroják na střelnici, kde mají místo správce střelmistra a dělají tam zbroják na dlouhý zbraně nebo krátký zbraně... :lol:

https://www.facebook.com/ctjihozapad/videos/541528916348330/

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#6084 » pát 26. dub 2019, 12:56

Ale ta střelnice je jen prostor, kde se píše test a kde se střílí, co v tom hledáš za problém ?

Sedneš si za stůl a napíšeš test.
Přijdeš ke stolu a budeš manipulovat se zbraněmi, co tam leží.
Postavíš se na palebnou čáru a vystřílíš pár ran na terč.

Ano, je šikovné dopředu vědět, jak to tam vypadá. Ale nutné to není ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#6085 » pát 26. dub 2019, 14:26

Tak tak... Obecne to zalezi mnohem vic na komisari, nez na strelnici...
Jedine co - neni od veci vedet, na jakych zbranich se bude zkouska delat a trochu si je osahat.
Preci jen - kdo ma na kurzu dvojku a na zkousce kozlici, muze mit treba problem to slozit.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#6086 » pát 26. dub 2019, 14:48

Čímž se dostáváme k tomu, že není nic lepšího než zajít se osobně podívat "do čeho jdu". Nakonec to radil už "pan doktor" hospodskému ve "Vesničce střediskové".

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6087 » pát 26. dub 2019, 14:56

Moc se všem omlouvám, ale já se ani tak neptal na to, jestli někomu můj dotaz nepřipadá divnej, jako spíš na to, jestli někdo tu střelnici zná a má s ní zkušenosti, protože o ní v mém okolí ani mezi lidmi, kteří zbroják mají, nikdo nic neví a nedá se o ní ani nic moc dohledat.

Samozřejmě, že se tam půjdu podívat, právě třeba kvůli tomu, o čem píše cmk - zkoušku sice řídí komisař, ale děláte ji na hardwaru, který má ta střelnice k dispozici - pokud se nepletu, tak si asi komisaři nevozí vlastní zkušební krochny.

Jinak ale fakt netuším, proč můj poměrně jednoduchý dotaz vyvolal takovou (nebo tlakovou? ;)) vlnu. Asi stárnu...

No nic, vyšetřování skončilo, zapomeňte.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#6088 » pát 26. dub 2019, 15:34

Nemáš se zač omlouvat, ale až budeš mít vlastní zkušenosti (který očividně nikdo zdejší nemá) bylo by od tebe hezký je sem pověsit. :D

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#6089 » pát 26. dub 2019, 15:39

Tomcat68 píše:Jinak ale fakt netuším, proč můj poměrně jednoduchý dotaz vyvolal takovou (nebo tlakovou? ;)) vlnu. Asi stárnu...


Diskuzní fórum, no :-)
Ale takhle - čím přesněji na začátku specifikujes, co proč a jak chceš vědět, co už viš a co Tě naopak nezajímá, tím spíš podobné diskuzi předejdeš :-) Ale ne na 100%. Už jsem taky zažil dotaz, že jsem jasně specifikoval věci, které vím, věci, které z toho plynou, věci, které jsou už naopak popřené/vyzkoušené, že to není správná odpověď a odpovědí mi bylo, že jsem úplně blbej, že přece je to takhle a takhle (což byla jedna z těch již ověřených a praxí vyloučených věcí).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#6090 » pát 26. dub 2019, 16:37

A navíc, kolikáté zkoušky jsou to na té střelnici ??
Jestli jsou první, tak Ti tam k jejich průběhu nic moc neřeknou :-(

Pokud se tam dostaneš, tak dobré je vědět, kde se dělá manipulace a kde je u ní bezpečný prostor.
A prohlédni si prostor palebné čáry ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů