Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#4936 » sob 1. říj 2016, 12:04

A já dodám při zkoušce je konec až s předáním dokumentu o ZOZ, včera byl na zkoužce kamarád co jsem ho připravoval a až do ostrých střeleb vše OK (nástřelné vše do černého) ale při ostré sérii 2 z 5ti mimo kruhy. Řekl mi že už viděl zbroják nadosah a prostě to tam nasypal během několika vteřin... a bylo hotovo. Takže bacha i na ty střelby....



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#4937 » sob 1. říj 2016, 12:46

Tomblaha:
Takto jsem skončil při prvním pokusu také. Nástřelné dobré, a pak jsem to tam vysypal za 10s.. dvě mimo.

Podruhé jsem naštěstí zvoral nástřelné, jedna mimo. To mi dalo facku a pak už jsem si dal těch 5-8s na ránu.. a ok. Jen při závěrečné malorážce (mám i C) jsem si vyrobil závadu na poslední z pěti (už už to mít za sebou, pomalá a neúplná práce se závěrem).

Ten pocit že na střelbě záleží a nutkání mít to rychle za sebou je vražedný. Na 25 metrů slabou rukou střílím lépe než u zkoušky na 10.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#4938 » sob 1. říj 2016, 13:08

Při strelbach jsem také měl problém udržet v kruzích. Moje rada u pistole: 1. Mířit do protisměru na půl až celou vzdálenost než to litá sejdrem. 2.po každé rane stáhnu zbraň k sobě, prst ze spoustě, kouknu kam přibyla díra (pamatuji si, kde byly předchozí díry, stačí první druhá treti) a jak sem průběžně na tom, dle toho rozmyslim kam budu mířit další, zamirim strilim. Po každé rane. Času je dost.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#4939 » sob 1. říj 2016, 13:33

Když ono to funguje u každýho jinak. Já poprvé nenastřílel, protože jsem přesně podle těhle rad každou ránu vypracovával jak na Olympiádě, pomaličku mačkal spoušť a výsledek byly dvě díry cca centimetr vedle kruhů, přitom nástřelný nejhůř v 8.
Při druhý ZOZ jsem to tam nasypal rána, srovnat, rána, mohlo to být tak do 10 vteřin a všechno v pohodě. A to jsem se klepal nervozitou skoro stejně jako u tý první ZOZ.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#4940 » sob 1. říj 2016, 17:04

Já u svojí zkoušky střílel cca tak minutu (tj kolem 12 sekund na ránu). Ale kamarád to tam prostě nasypal.. No teď máme měsíc na trénink... snad dostane rozmného komisaře. Teď měl p. Kouckého a ten byl v pohodě (nějak to pak sepíšu do vlákna reálných zkušeností)...

Uživatelský avatar
Lumpy
Příspěvky: 21

Příspěvek#4941 » pon 3. říj 2016, 21:38

Tak po úspěšné zkoušce taky něco málo přidám (také po dlouhé době, nějak nebyl čas projíždět forum).
Zkouška probíhala na krásné nové střelnici v Centru Walzel v Meziměstí (okres Náchod). Testy jsme udělali všichni, já s jednou blbou chybou, když jsem se snažil opravit - mohlo to být za plný. Když mě správce střelnice odváděl na manipulaci, tak začala pracovat tréma, ale zkušební komisař byl naprosto v pohodě, nevymýšlel žádné nesmysli, o kterých jsem mnoho čet a slyšel. Vyžadoval skutečnu bezpečnost v různých situacích (třeba když budu na honu, protože jsem si dal všechny skupiny). Ještě vyžadoval kontrolu hlavně, ale s žádným papírkem se neobtěžoval :). Manipulací jsme nakonec prošli všichni včetně opakováčů. Ještě stojí za zmínku, že neměl žádné otázky ohledně "povídání o zbraních". U střeleb byl pro mě trochu háček na malorážce, kde jsem místo opory o zeď (tak jsme to měli na kurzu) vyfasoval nastavitelnou oporu zespoda, ale nastřílel jsem vše do kruhů. Pistole měla šíleně dlouho spoušť, ale to mi možná i pomohlo na "vypracování" každé rány. Z brokovnice jsme stříleli už jen jednu ránu. Nakonec střelbu nedala jen jedna mladá slečna, která nenastřílela malorážku. Celkově tedy byla úspěšnost přes 90%, což je v poslední době celkem unikát.
Nakonec chci poděkovat skvělému komisaři panu Horovi, který byl férový a důležité věci nám před manipulací sdělil, a panu Dědovi z Hronova, který (nejen) mě za slušný peníze velmi dobře připravil na zkoušku. Samozřejmě také všem ze Zbraně Kvalitně, zvláště za super aplikaci :)
Naposledy upravil(a) Lumpy dne pon 3. říj 2016, 21:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lumpy
Příspěvky: 21

Příspěvek#4942 » pon 3. říj 2016, 21:45

SansLogique píše:Když ono to funguje u každýho jinak. Já poprvé nenastřílel, protože jsem přesně podle těhle rad každou ránu vypracovával jak na Olympiádě, pomaličku mačkal spoušť a výsledek byly dvě díry cca centimetr vedle kruhů, přitom nástřelný nejhůř v 8.
Při druhý ZOZ jsem to tam nasypal rána, srovnat, rána, mohlo to být tak do 10 vteřin a všechno v pohodě. A to jsem se klepal nervozitou skoro stejně jako u tý první ZOZ.

Asi to opravdu je u každýho jinak. Já na jednom kurzu nastřílel celkem slušně, na dalším jsem si asi moc věřil a už to bylo horší a jedna ráno úplně mimo (to bylo týden před zkouškou). Na zkoušce jsem pak nikam nespěchal a na 15m jsem dal 3x8, 7 a 6.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#4943 » úte 4. říj 2016, 15:01

Uplne nevim, jestli za podobne prehnane pozitivni recenzi je komisar uplne rad :-)

kolja píše:4.10.2016 Brno , B&H Magnum komisař Mgr. , Bc. Radek Šebela + policistka
Asi 16 přítomných , asi 5 se nedostavilo.
2 neprošli testem , manipulaci a střelbu asi dali všichni.
Komisař v pohodě. Na začátku řekl, co nebude tolerovat (nevytažení zásobníku a podobný zvěrstva).Střílelo se 5 bez nástřelu,kdo nenastřílí, dostane dalších 5. Co vykládali ostatní, tak dostal z každého, co chtěl slyšet a vidět i za cenu nápovědy.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#4944 » úte 4. říj 2016, 16:21

CMK : Přesně to je ta druhá strana plotu, o které jsem mluvil.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#4945 » stř 5. říj 2016, 09:13

Také je otázka jestli opravdu dával k dispozici 5+5 pro střelbu. Osobně si myslím že je to blbost... Za tohle by mu hrozilo až ztráta komisařství (a i finanční, přeci jen 600 kč za osobu není málo....). Přehlížení chyb u manipulací je věc jiná ale jak tu bylo zmíněno střelba a její vyhodnocení je striktně daná!

Uživatelský avatar
kolja
Příspěvky: 4

Příspěvek#4946 » stř 5. říj 2016, 15:03

cmk , jestli to vyznělo v "neprospěch" komisaře, tak se mu tímto omlouvám. ;)
S tím (ne)nástřelem to bylo po domluvě. Co jsem viděl a slyšel, tak asi nebyly rány navíc potřeba.
Nevím,proč by ho to mělo stát ztrátu funkce? Manipulace samozřejmě musela být v pořádku. Akorát tam z některejch páčil názvosloví.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#4947 » stř 5. říj 2016, 15:41

kolja: pokud by komisař u zkoušek podváděl, jistě by ho to mělo stát "funkci". a pokud někoho nechal střelit pětkrát a dotyčný by se netrefil, tak znovu pětkrát, je to jasný podvod. v zákoně je přece jasné popsané, jak má střelba u zkoušky probíhat a takhle to tam opravdu není. :-)

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#4948 » stř 5. říj 2016, 20:23

Když jsem dodělával déčko, právě u tohoto komisaře jsem byl jak v "jiříkově vidění" nebo jak se to říká :crazy:
osobně mě stačilo, když jsem viděl dva mé kolegy při manipulaci a další dva při samotné střelbě... omg, tři z těch čtyřech by to normálně neměli dostat, protože to, co předváděli svědčilo o velmi slabé přípravě na zkoušku... byli nebezpeční sami sobě i okolí a musel jsem se pustit s komisařem do debaty, jak je možný, že to vůbec tito adepti udělali. No, komisař je prostě dobrák, ale vedle těch lidí bych na štontu fakt nechtěl stát :-o



mandragora
Příspěvky: 2

Příspěvek#4949 » pon 10. říj 2016, 19:27

Zdravím, mám zásadní dotaz... :)

Budu dělat zkoušku na sk. E. - z čeho bude praktická? Budu dělat rozborku a sborku a pak střílet jen z pistole, nebo i z malorážky, kulovnice, příp. něčeho dalšího? Jeden mi řekl to, další ono. A teď nevím.

Díky.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#4950 » pon 10. říj 2016, 19:55

Manipulace URCITE z kratky ano, mozna i z dlouhych, strelba jen z katke.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MontyCZ, Renegade a 42 hostů