Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Sikec
Příspěvky: 2

Příspěvek#6121 » sob 5. říj 2019, 19:18

Já sem právě při hledání sluchátek s výřezem na pažbu narazil i na špunty které prodávají přímo jako ochranu sluchu při střelbě a přišlo mi to jako lepší varianta na tu malorážku. No objednal sem jak sluchatka tak koupim i ty špunty a uvidím, za pár dní jdu ještě trenovat střelbu tak to proberu se správcem a uvidim jak to pujde. Díky za odpovědi. Jo a samozřejmě netrvdím že je chyba u sluchatek, ale já se prostě nedokázal dostat do polohy abych si dobře zamířil a na natrenovani už moc času nemám. Střelba bez sluchatek mi problem nedělala, všech 5 šlo do terče.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#6122 » sob 5. říj 2019, 21:05

Pokud ochrana sluchu neni primo psana v provoznim radu strelnice, nema komisar paku na to ji jakkoliv vyzadovat.
Coz se nevylucuje s tim, ze komisar zadtele pouci, aby si ochranu sluchu vzali. Nicmene pokud si ji zadatele nevezmou nebo cokoli mezi vezmou/nevezmou, je to fakt na nich.
Takze za me spunty naprosto korektni reseni.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#6123 » sob 5. říj 2019, 23:17

Když jsem si rozšiřoval skupiny o C, tak jsem měl svoje elektronická, a už si nepamatuji jestli jsem je použil i na malorážku nebo ne, ale normálně na venkovní střelnici u malorážky sluchátka nepoužívám, ... jen pokud vedle není někdo s větším kalibrem.... :)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#6124 » ned 6. říj 2019, 06:45

Sikec. Omluva, zil jsem v domeni ze je stanoveno ke zkousce a cetl tady kdesi hodne zpet jako ukonceno nesplnil.
Taky jsem brnkal vetsima sluchadlama, ale po komentu od spravce strelnice se naucil i s velkejma licit. U me opru tvar v pulce a nemam duvod cpat ucho na pazbu a lamat tam hlavu. Kryta strelnice a spunty nejsou dobrej napad. I pistol natoz brokna bude rachot. Plus prehazovat misto soustredit se jen na bezpecnou manipulaci. Ja bych to nedal :) Ale tva volba kdyz se budes citit lip. Hodne stesti a nepodcenit malorazku. Dej si nastrelnou.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6125 » ned 6. říj 2019, 14:05

CMK : Zcela výjimečně nemáš pravdu. Vyhl. 221/2017 Sb. § 6, odst. 2, věta druhá :

"Žadatel o vydání zbrojního průkazu je povinen při střelbě použít vhodné ochranné pomůcky, které určí zkušební komisař nebo které jsou stanoveny provozním řádem střelnice".

Edit : Už jsem se s tím v praxi párkrát setkal.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#6126 » pon 7. říj 2019, 11:37

Njn, cece, v podstate souhlas - mas pravdu...
Jen drobne ale - to NEBO lze vykladat i tak, ze muzu pouzit bud to, co stanovi komisar NEBO to, co pise provozni rad (a ten vetsinou mluvi o ochrane zraku) - a jeste navic to musi byt vhodne (coz sluchatka znemoznujici mireni nejsou).
Ale uznavam, tuhle vetu z NMV jse mulpne zapomnel :-)

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#6127 » úte 8. říj 2019, 13:45

Já ho měl u zkoušek pár let zpátky a řekl bych, že dobrý. Nicméně je pravda, že tam, kde se mělo střílet jen jedním typem, tak chtěl všechno, důvod: máte sportovní skupinu, budete potřebovat vše. Já se s ním hádat nechtěl, protože pak mě mohl uvařit na všem, nicméně pokud bych tenkrát nenastřílel z toho, z čeho sem ofiko nemusel, tak bych podal stížnost. Jasně, měl jsem se ohradit hned, ale to teď bude říkat každej, ale do debaty by se tam pustil na místě málokdo, je to starší chlapík a bohužel si to dělá po svém. Ale co se týče manipulace, tak vyházel všechno oprávněně.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#6128 » čtv 19. bře 2020, 12:13

Video, které pomůže při volbě skupiny ZP:

https://youtu.be/tLW_duowizI

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6129 » čtv 19. bře 2020, 12:26

Majlont : Tvl, čekal jsem Elišku. Tohle je hodně dobrý.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6130 » čtv 19. bře 2020, 14:45

Pěkný, chválím. Pro někoho, kdo nemá páru co ho čeká, je to velmi pěkný průvodce.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#6131 » stř 17. čer 2020, 18:53

Dobrý den, dlouho už do tohoto vlákna nikdo nenapsal, zkusím to napravit. Syn dnes podal přihlášku na ZoZ, dostal termín až na konec srpna, střelnice Spořilov. Nevíte někdo, z čeho se tam na zkoušce střílí? Vyskytují se už u zkoušek i Glocky, anebo jenom klasika CZ75?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#6132 » stř 17. čer 2020, 19:14

ren: Pokud vím, tak se střílí cz 75 shadow 2.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#6133 » stř 17. čer 2020, 21:00

vždyt je to úplně u zadku z čeho se střílí. proberte se. Střílí to dopředu, spoušt je tam dole, natahuje se tam nahoře. a je třeba trefit kruh s číslem 1 nebo lepším. kdo netrefí kruh 1 s glockem, netrefí ani s ČZ. Je to úplně jedno. (taky se může střílet z CZ82 jako u mě, měl jsem 4/5 myslím už nevím, vím nemusí se podařit, ale platí uvedené výše. Když nenastřílím s jednou, nenastřílím ani s jinou!). Z čeho se střílí vás má trápit jako poslední!!

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#6134 » stř 17. čer 2020, 21:48

jen bych audise doplnil - pistole se střílí na deset metrů! Když natáhneš ruce za palebnou čáru, jsi o 10% blíž. Jsou nástřelné. Pokud se dodrží metodika střelby, je to určitě přiměřené, i když se uvažuje o adeptech z řad žen.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#6135 » stř 17. čer 2020, 21:57

Panove, jsou tyhle reci fakt nutny? Kolega se zeptal, tak co je na tom? Kdyz jsem delal papiry, taky me zajimalo, z ceho se bude strilet...a vsechny ty tri zbrane (pistoli, malorazku a brokovnici) jsem si pujcil a zkusil nejen strelbu, ale i sborku a rozborku, protoze jsem proste chtel mit jistotu, co me tam potka a eliminovat prekvapeni a nervozitu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů