Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6091 » sob 27. dub 2019, 10:26

jezekif píše:Nemáš se zač omlouvat, ale až budeš mít vlastní zkušenosti (který očividně nikdo zdejší nemá) bylo by od tebe hezký je sem pověsit. :D


Sem ne, od toho je vlákno http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=7410 :lol:
Jasně že se podělím, pokud to tedy nepodělám. Ale vlastně i tak se podělím...

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6092 » sob 27. dub 2019, 10:36

cmk píše:... odpovědí mi bylo, že jsem úplně blbej, že přece je to takhle a takhle


Vypadá to, že oba narážíme na stejný lidi :lol: Já si taky myslel, že když se zeptám, jestli má někdo s tou střelnicí zkušenosti, že jsem se zeptal poměrně jednoznačně...

Ne, fakt a no offence - děkuju všem, kdo reagovali; potvrdilo se mi, co jsem si myslel: že je to nová střelnice, a že průnik množiny lidí, kteří tam chodí, a množiny členů zdejšího fóra bude minimální. Určitě dám vědět, jak to tam vypadá a jak to tam u zkoušky chodí.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#6093 » pát 31. kvě 2019, 09:55

Doufám, že středeční výstřel na palubě letadla je dostatečným důkazem, proč dělat VIZUÁLNÍ kontrolu komory i šachty.

Jsou totiž jen 3 možnosti, jak k tomu došlo:

a) úplně zapomněl vyndat zásobník (stáhl závěr, kouknul do komory, prázdno, prásk)
b) otočil pořadí, přetáhnul, vyndal zásobník, vůbec nekoukal a prásk
c) KO vytahovač, vyndal zásobník, přetáhl, vynechal kontrolu a prásk

Ať už to bylo, co to bylo... Přesně to ukazuje na "kontrola zbraně musí být důsledná, jasná a pro případ zranění, únavy, stresu apod.. naučená pořádně a vždy stejně, protože jen do krve zažitý věci pak fungují".
V tomhle případě, ať to bylo co to bylo, vizuální kontrola komory a šachty by problém univerzálně vyřešila před jeho vznikem.

A k ráně jistoty... Už padají názory, že je to důkaz, že rána jistoty je blbost...
NAOPAK...
Představte si, že by tu ránu jistoty nedal, zbraň předal kapitánovi a nechtíc to odmáčkl on ne do vozíku, ale nekontrolovaným směrem...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#6094 » pát 31. kvě 2019, 15:30

CMK : Počítá se s ránou jistoty, protože to bylo takto prezentováno v médiích a je to skutečně nejpravděpodobnější varianta. Ještě bych ale viděl jako možnost zbraň s nábojem v komoře vysmeknutou z ruky při vyndavání z pouzdra a reflexivní sáhnutí po ní. Netvrdím, že to tak bylo ale už jsem u něčeho takového byl. Tenkrát se to stalo naštěstí na střelnici a nic z toho ten kluk neměl.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#6095 » pát 31. kvě 2019, 17:34

Proto když je to fakt důležité a je špatně vidět, radši hodím závěr na záchyt a vrazím tam malíček.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#6096 » ned 2. čer 2019, 20:29

A kedy to nie je FAKT DŮLEŽITÉ ??? So zbraňou asi nikdy!

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#6097 » pát 7. čer 2019, 12:04

Kuciii, koukanim na youtube se fakt na zkousky nenaucite.
Jednak tam neni zadny video, ktery by reflektovalo zkusebni rad jako takovy.
A i kdyby bylo - video vam neprerazi pracky, kdyz namirite mimo bezpecny uhel, nebo date prst na spoust.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6098 » pát 7. čer 2019, 12:15

Sorry, že se opakuju - KUPTE SI PŘÍPRAVNÉ KURZY!!!!!!
Cena kurzu je menší, než náklady na opakování zkoušky, většinou. A prosím, uvědomte si, že neděláte zkoušku na používání hračky, ale zbraně.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#6099 » pát 7. čer 2019, 19:52

Ad "fakt důležité":
Dám závěr na záchyt, koukám do šachty, vidím podlahu. Koukám do komory, vidím světlo... Kdybych neviděl, zkoumám dál. Rána jistoty až pak.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#6100 » pát 7. čer 2019, 20:26

koukáním do komory nikdy světlo nevidíš. v extrémním případě slabé neučité odlesky stěny hlavně od silného zdroje světla někde ve vpředu. kokotina. nanic.

koukání do komory pouze pro kontrolu náboje v komoře.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#6101 » sob 8. čer 2019, 10:16

Možná to bude vypadat jako OT, ale ve skutečnosti je to návrat k mému původnímu dotazu (Střelnice Karlov).
Takže kdo má zájem, http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=7410&p=188951#p188951

Jinak se hlásím jako nový přírůstek do společenství držičů a nosičů, v pondělí jdu podat žádost o ZP :thumbup:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#6102 » sob 8. čer 2019, 16:43

Proto dávám malíček do komory...

Tomcat68: Gratuluju. Ať z toho máš jen radost.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#6103 » stř 3. črc 2019, 14:12

Kolega cervotoc ve svém příspěvku o úspěšném průběhu ZOZ z 25.4. píše:

"Kontrola zbraně zda není nabitá, vyjmutí zásobníku stažení závěru, byl samozřejmě školní náboj, kontrola šachty. Pak jsem byl vyzván k rozborce zbraně takže vypuštění kohoutu přes dva palce natažení na bezpečnostní ozub, palec do lučíku stažení závěru na rysky vyjmutí čepu a sejmutí závěru z rámu zbraně a vytažení vratné pružiny a hlavně. Při složení jsem si v závěru pomalým puštěním vyrobil zádržku takže jsem si nechtěně vybral. :lol: Takže vyhození zásobníku, vyhození zaseknutého náboje a kontrola šachty. Napáskování vyhozeného náboje a nabití napodruhé v pořádku."

Mám dotaz: Kde se tam po kontrole a rozborce při skládání zbraně, které končí (by mělo končit) funkční zkouškou ještě před zasunutím zásobníku (zásobník poslední do zbraně, pokud vůbec) nějaký náboj vzal? ;)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#6104 » stř 3. črc 2019, 15:27

Zblaznil ses, červotoč, v kovovem rámu ?? Snad kovotoč...



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#6105 » čtv 4. črc 2019, 06:55

:shock: Fakt, cervotoc. viewtopic.php?f=57&t=7410&start=195#p185589

Ale na to jsem se neptal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz a 19 hostů