Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#4921 » pát 30. zář 2016, 17:06

Mi to už delší dobu připadá jako dokonale OT.
Jinak Petzold mi ze všeho nejvíc připomíná Inkvizitora z Červenýho Trpaslíka a je dokonalá ukázka toho, co může s člověkem udělat mocné razítko. Howgh.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#4922 » pát 30. zář 2016, 17:25

RoughBoy: Na "E" samozřejmě musíš jakoukoliv zbraň NOSIT skrytě, doma se zbraní opřenou o noční stolek, zavěšenou pod lustrem nebo na sušáku na prádlo, rozebranou v ledničce :-)...etc... ji DRŽÍŠ. OK ? Předpokládám, že zejména na tomto foru je ten rozdíl rozebírán několikanásobně. :)

SansLogique: Klidně se do mých názorů pusť a oponuj, klidně je vyvrať. S logikou i bez :-), na základě relevantních právních argumentů, zkušeností nabytých nějakou praxí...jinak je to z tvé strany jen plácání o h..ně, kdy jedinou kvalifikací je vlastnictví IP adresy. :-)

Ale jinak máš pravdu, je to OT.
Naposledy upravil(a) Petzold dne pát 30. zář 2016, 17:42, celkem upraveno 1 x.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#4923 » pát 30. zář 2016, 17:37

Pockej, s eckem mas snad nejakou povinnost nosit? Proc bys nemohl mit na braneni svyho majetku doma klidne tu odstrelovacku? V zakone myslim zadnej rozdil mezi "B" a "E", co se tyce zbrani ktery si muzes poridit, neni..

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#4924 » pát 30. zář 2016, 17:46

Petzold: to samozřejmě, ale vy jste se tu bavili o tom, co si může na E pořídit , přičemž ty jsi dodal, že si ji pořídit může, ale pokud ji dokáže skrytě nosit, což není pravda.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#4925 » pát 30. zář 2016, 18:00

Ale samozřejmě že si může pořídit co chce, musí jen "splnit podmínku skrytého nošení". Tedy v tomto případě když ji bude chtít NOSIT, tak skrytě....v pouzdře, nebo když si ji hlavní zastrčí do nohavice a pažbu má pod ramenem v bundě:-) Což je u této zbraně poněkud absurdní.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#4926 » pát 30. zář 2016, 18:24

Ja mam pocit, ze kluci chtej rict, ze ne kazdou zbran, kterou si cisty Eckar poridi, musí nutne nosit, presto ji muze používat.
Tudiz ze si muze poridit i tu dlouhou kulovnici, kterou ac nebude nosit, muze ji vzit na strelnici a strelit si na 300m do terce.
A tim chtej rict, ze je nadbytecny nutit B+Eckare strilet i dlouhou, když Eckare nutit nemuzes a presto si oba mohou koupit a používat totez :-) (neboli porad stejny spor).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#4927 » pát 30. zář 2016, 20:33

Petzold : Pokud někdo pošle na otevřené střelnici střelu mimo prostor střelnice je to jednak nedostatečným bezpečnostním vybavením střelnice ale především manipulační chybou. Nevím jak by musel být střelec levý aby poslal mířenou střelu přes ochranný val. Možná slepec. Takže přestože s tebou v celku souhlasím a chápu tebou podanou logiku, se kterou přistupuješ ke zkouškám, musím dát za pravdu CMK, že pokud jako komisař vyžaduji znalost a dodržování zákona při ZOZ, měl bych ho dodržovat především já. Přestože, jak jsem uvedl, je mi jasné, že právní výklad OBP MVČR nemá žádnou právní závaznost, to, co tvrdí, logicky ze zákona vyplývá. Nebo budeme vyžadovat soudní náhled na každou nedokonalost nebo spoléhat na rozhodnutí soudu ve svůj prospěch vzhledem k náladám ve společnosti? To mi zní divně.

P.S. S těmi dlouhými na E mají kluci pravdu.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#4928 » pát 30. zář 2016, 21:21

Petzold, s tebou není o čem oponovat. Ty sám oponuješ i vyhlášce MV. Sám ses pasoval mimo jiné do role psychiatra.
Ty seš u ZOZ od toho, abys zkontroloval, že uchazeč splňuje požadavky na něj kladené, které se týkají BEZPEČNÉ MANIPULACE se zbraní. Nic víc, nic méně, ale ty ses sám od sebe rozhodl, že budeš posuzovat mnohem, mnohem více.
Největší průser je, že vůbec nechápeš, že to je špatně.
Třešnička na dortu - argumentuješ zkouškama ze země totálních pošuků s namrzlýma mozkama z tý jejich věčný kosy, viz. návod pro ženy, jak se bránit znásilnění v jiném vlákně (kdo neviděl, neuvěří).
Ostatně nechápu jak souvisí schopnost trefit bez optiky na 75m terč o průměru 17cm se schopností zasáhnout živý terč při lovu. Já osobně na takovou vzdálenost vidím úplný hovno a bez optiky bych nestřílel ani do papíru. Jinak žádný hlasy v hlavě neslyším a nikdo po mně nejde.
Ale jak to souvisí s tím, že chceš po uchazečích o E, aby stříleli z malorážky na 25 m, to nechápu vůbec. Ale každej holt nemůže být tak osvícenej nebo povznesenej.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#4929 » pát 30. zář 2016, 22:39

Marinakus: Já žádné nabývání dlouhých na "E" naprosto nezpochybňuju, proboha, kde jsem to napsal. :-) Jen je třeba splnit "podmínku skrytého nošení" .... při případném nošení, nic víc.
Co se týká dodržování zákona a vyhlášek , opět nikde v mých příspěvcích jsem nenapsal, že je nedodržuji. Pouze polemizuji nad výkladem vyhlášky ze svého pohledu a jistě sis všiml slov "absurdní" a "extrémní" :-)

Sans Logique: Nemáš problém přečíst psaný text a pochopit jej ? Nemáš problém rozlišit kdo a co napsal ?

Kde jsi se v mých příspěvcích dočetl , já u zkoušky "vyžaduji mnohem, mnohem víc" než mi ukládá zákon a vyhláška" ? Kde jsi se dočetl že vyžaduji střelbu z dlouhé na "E" ? Kde ses dočetl, že dokonce striktně vyžaduji střelbu z dlouhé i při kombinaci "B+E" ? Kde ses dočetl, že jsem napsal něco o hlasech v hlavě ?
Mimo jiné, ti "pošuci s namrzlýma mozkama" (kteří mimochodem dosahují s polovičním počtem obyvatel o třetinu vyšší HDP než ČR) běžně loví jeleny, losy a medvědy a střelecký test (nikoliv celá zkouška) vychází z jejich dlouholetých zkušeností a velmi úzce to souvisí s ulovením zvěře, to mi věř. A pokud ty to nechápeš...nikdo s tím nic nenadělá. :-)
Jestli ty bys nebyl schopen se trefit......tak bys prostě nelovil a střílel do papíru.
Ale kde ses dočetl, že argumentuji.... "já bych si moc přál aby to bylo i u nás" ?

Dovolím si, a je to moje nezadatelné právo, oponovat kde čemu,..... EET, stavebnímu zákonu, i vyhlášce o některých ustanoveních zákona o zbraních. Teoreticky, v diskusi, případně působením na zákonodárce.
Navíc asi zřejmě ani netušíš jaké jsou pravomoci komisaře, není to samozřejmě jen "bezpečná manipulace". To se pak těžko diskutuje.
Dočetl jsi se třeba, že podle nařízení vlády č. 315/211,....

"Zkušební komisař ověří, zda žadateli nebrání v řádném vykonání zkoušky jeho zdravotní stav nebo jiné okolnosti, které by mohly nepříznivě ovlivnit jeho schopnost vykonat zkoušku, zejména předchozí požití alkoholických nápojů, jiných návykových látek nebo léků. Zjistí-li zkušební komisař okolnosti podle věty první, navrhne žadateli vykonání zkoušky v náhradním termínu, popřípadě žadatele z účasti na zkoušce vyloučí."

Kde si potom hraji na psychiatra ?



Sarensie
Příspěvky: 6

Příspěvek#4930 » sob 1. říj 2016, 08:58

Dobre rano vsem....
Dotaz ohledne prakticke casti zkousky: Pokud delam zbrojni prukaz sk. B, D a E, ceka me rozborka, sborka a strelba z brokovnice?
Diky za odpoved, mam v tom trochu hokej :|



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#4931 » sob 1. říj 2016, 09:16

Petzold - jo, asi máš pravdu, ta diskuze už je tak dlouhá, že jsem to pozapomněl, ale hádal jsi se tady s cmk o střelbu při kombinaci skupin a najednou teda nevyžaduješ střelbu z dlouhý při B+E? Dyť je tady na tohle téma několik stránek a celá ta diskuze je o tom. Nebo tím "striktně" chceš říct, že to vyžaduješ jenom od někoho? To je pak teda ještě lepší!
Hlasy v hlavě a podobně jsou prej v těch finských testech. Nicméně pořád mi uniká, co je nám do toho, jak to maj ve Finsku, v Gabunu nebo Hondurasu.
Jinak tvoje "právní výklady" jsou opravdu široký. Ostatní komisaři si předpokládám tu tebou citovanou větu vykládají tak, že můžou a mají od zkoušky vyhodit někoho, kdo je vožralej, zfetovanej nebo má evidentně 40ku horečku. Ne posuzovat, esli von není nějakej divnej.
A i kdyby, nikde v tý větě ani nikde jinde se pokud vím nepíše, že by mohl nebo měl komisař uchazeče schválně deptat, nechat vymrznout nebo uvařit na slunci, aby to dotyčnej neudělal.
Stejně tak by komisař neměl dát razítko někomu, kdo podmínky nesplnil, ať už to bylo jak to bylo.
Prostě u lidí se zcela standardně s razítkem nebo mocí rozvíjí božský komplex a u někoho holt víc.

Sarensie - rozborka evidentně jak u kterýho komisače a zrovna tady o tom již asi 30 stránek debatujeme, Mlho. Ale střelba snad u žádnýho.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4932 » sob 1. říj 2016, 09:31

Sarensie píše:Dobre rano vsem....
Dotaz ohledne prakticke casti zkousky: Pokud delam zbrojni prukaz sk. B, D a E, ceka me rozborka, sborka a strelba z brokovnice?
Diky za odpoved, mam v tom trochu hokej :|

Pokládáš otázku, která tu už několikrát byla a nelze jí bohužel jednoznačně zodpovědět.

Podle tohoto stanoviska http://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-zb ... i-pdf.aspx

by jsi měl/měla střílet JEN z krátké. Realita je ovšem veselejší a tak můžeš střílet ze všeho (komisař prostě chce). Vedou se o tomto rozporu sáhodlouhé nikam nevedoucí diskuze. Takže Ti radím - vyzkoušej si všechno. Hlavně střelbu z dlouhé malorážky, která hodně lidem dělá problém - brokovnicí netrefit snad ani nejde. Opakovat, opakovat až budeš spolehlivě sázet vše do černého.

Bezpečnou manipulaci a rozborky můžeš taky dělat se vším (to výše uvedené stanovisko neřeší). Takže se pro jistotu chystej na vše - máš radost že? ;)



Sarensie
Příspěvky: 6

Příspěvek#4933 » sob 1. říj 2016, 10:03

mikymoto píše:
Sarensie píše:Dobre rano vsem....
Dotaz ohledne prakticke casti zkousky: Pokud delam zbrojni prukaz sk. B, D a E, ceka me rozborka, sborka a strelba z brokovnice?
Diky za odpoved, mam v tom trochu hokej :|

Pokládáš otázku, která tu už několikrát byla a nelze jí bohužel jednoznačně zodpovědět.

Podle tohoto stanoviska http://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-zb ... i-pdf.aspx

by jsi měl/měla střílet JEN z krátké. Realita je ovšem veselejší a tak můžeš střílet ze všeho (komisař prostě chce). Vedou se o tomto rozporu sáhodlouhé nikam nevedoucí diskuze. Takže Ti radím - vyzkoušej si všechno. Hlavně střelbu z dlouhé malorážky, která hodně lidem dělá problém - brokovnicí netrefit snad ani nejde. Opakovat, opakovat až budeš spolehlivě sázet vše do černého.

Bezpečnou manipulaci a rozborky můžeš taky dělat se vším (to výše uvedené stanovisko neřeší). Takže se pro jistotu chystej na vše - máš radost že? ;)



Radost mam :lol: To neni ironie, bavi me to :) Jen jsem se chtela v tomhle ujistit.. Diky! ☺



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#4934 » sob 1. říj 2016, 10:57

DJ Die píše:Jako kluk jsem se taky něco nastřílel z dlouhé vzduchovky, ale to má k péči o pistoli a střelbě z ní hodně daleko.


Já jsem nezmiňovál péči o zbraň, ta je samozřejmě jiná.

Ale mířená střelba až takový rozdíl není, rozhodně ne základními návyky při míření. A jsou přeci i pistolové vzduchovky. Lámací s odpruženým pístem, větrovky nebo na CO2 bombičky. Dokonce v současnosti některé tvaru opravdových pistolí.

Takže jako levný doplněk střelnice je domácí střelba ze vzduchovky (dlouhé i krátké) podle mne užitečná na procvičování ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#4935 » sob 1. říj 2016, 11:33

Panove, u zkousek poslouchejte briefing komisare, tady ctete, co říká nazorovy oponent.
Fakt se to zase zvrhava v hadku nad vecma, které někdo nekomu vlozil pod klavesnici, nikoliv nad vecma, které skutecne někdo napsal.

Sarensie - strilet budes z kratke, manipulovat muzes se vsemi. Z dlouhych se klidne uc strilet, rozhodne to není na skodu, ale na zkousku to potrebovat nebudes.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů

cron