Prozba o radu - podezreli



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#1 » ned 22. bře 2015, 18:12

Dobry den,
dnes jsem zazil takove nepekne zatceni na metru a nuceny pobyt 4 hodiny na policii. z narazek jsem vydedukoval ze nekdo odpovidajici memu popisu nekde behal v kukle a maval zbrani. V muj neprospech mluvi, ze jsme mnel u sebe pistoli v batohu. skutecne jsme prochazel nekde pobliz toho mista. (misto mi policiste samozdrejmne neupresnili). zbran mi odebrali. kuklu nenosim.

muze mi nekdo poradit co bude nasledovat? pry budu predvolam pred nejakou komisi.

diky. Shras



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#2 » ned 22. bře 2015, 18:16

jestli jsi veřici začal bych modlenim předpokladam že lidi co to nahlasili pujdou k identifikaci jestli to jsi ty nebo ne doufej že tam byly kamery připadne že svedci poznaji že jsi to nebyl ty

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#3 » ned 22. bře 2015, 18:16

Na modlení se vyprdni, vem si právníka a bez něj nevypovídej!

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#4 » ned 22. bře 2015, 18:19

V tomto případě je právní zástupce určitě na místě.... a jako nevinný si stěžovat přes něj všude, kdw to jen trochu jde.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#5 » ned 22. bře 2015, 18:22

he ja spis doufam v to ze sem tam tudy vubec nesel. :) hmm obavam se ze pravnika si nemuzu dovolit.:(
no ja sem hlavne nikde ztou zbrani nemanipuloval ... jako ono jeste je co je popis jesi cerne kalhoty a zelenea bunda ... :( predtim tam kontrolovali nekoho jineho ..nevim proste smula.

tamvita da se nejak nasat lexu kdyz uz jsme clenem?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#6 » ned 22. bře 2015, 18:25

Asi je to ještě hodně živé a nové. Počkej, co z toho vlastně vyleze a kdyby to šlo do fakt průšvihu, tak ti adi stejně nic jiného než advokát nevyjde. Ale může to skončit úplně jinak.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#7 » ned 22. bře 2015, 18:45

Mno a Tu zbran máš legálně??? :) Asi jo. Takže bych se ničeho neobával. Policajti prověří, zda je "čistá", zda jsi "čistý" ty a pokud se nenajde svwdek, kterej na tebe ukáže, tak ti zbraň vrátej a hotovo. Pokud svědek bude lhát, nebo prostě řekne, že si myslí, že jsi to ty, nezbude něž tobě dokázat, že to tak není. Tj. Vem si tužku a papír a snaž se si vzpomenout, kde a kdy přesně jsi se předtím pohyboval. Případně si to projdi a hledej kamery, které by mohly potvrdit že to tak je.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » ned 22. bře 2015, 18:52

nastesti to byla obycejna cesta z prace kterou chodim skoro dene. takze vim presne kudy sem sel a jeto takovej zapomenutej kraj nejake bechovice. takze kamery asi tezko.



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#9 » ned 22. bře 2015, 19:50

Marinakus: proč by si měl stěžovat a čeho tím reálně docílí? Sided: ta mantra laika nevypovídat bez přítomnosti advokáta člověku může velmi zkomplikovat situaci a nemyslím, že je v každém případě rozumná.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#10 » ned 22. bře 2015, 19:58

Odmítnutí výpovědi bez advokáta nic nekomplikuje, maximálně může prodloužit zadržení o dobu jeho dojezdu. Naopak když plácne něco nevhodného, byť v dobré víře, nebo se nechá vyšetřovatelem do něčeho dotlačit může si to zkomplikovat velmi. To že je nevinej je v tomhle případě irelevantní, policie si zjevně myslí něco jinýho.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#11 » ned 22. bře 2015, 20:01

no vypoved uz jsme ucinil jen jsem tam popsal cestu z prace a do prace plus prohlaseni ze jsme nikde na verejnosti se zbrani nemanipuloval.



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#12 » ned 22. bře 2015, 20:17

Sided, myslím, že poučovat mne by bylo nošením dříví do lesa, neboť jsem z oboru :) Shras, klid, pokud jsi nic neudělal, není se čeho bát. Vydrž to.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#13 » ned 22. bře 2015, 20:29

Tak pouč ty mě, jak by si mohl uškodit kdyby si vyžádal advokáta?



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#14 » ned 22. bře 2015, 20:37

Sided: jednak se člověku protáhne pobyt, a ať chceš nebo ne, dostat se z cely je to hlavní, co člověka v tu chvíli zajímá, za další, ať chceš nebo ne, orgány jej začnou podezřívat tím více. Ale je to každého věc, jak se zachová. Ovšem laické poučky proboha, hlavně ani slovo bez advokáta, mi přijdou krátkozraké. Další hloupost pověra, která mezi laiky trvá, je ta, že advokáta dostanou, pokud na něj nemají. Nesmysl.
Naposledy upravil(a) Hatikva1 dne ned 22. bře 2015, 20:38, celkem upraveno 1 x.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#15 » ned 22. bře 2015, 20:37

omlouvam se panove nechtel jsme vyvolat zadnou hadku jen sem z toho vseho kapku , rozhozeny a taky nevim co jeste mohlu cekat .. zitra v praci upozornim sefovou ze nejspis budou volat policajti aby si overili ze jsem byl v praci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti