Prozba o radu - podezreli



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#31 » pon 23. bře 2015, 18:45

Řečí mraky, nadávání taky, ale jak by to měla ta policie dělat... to nikdo ani představu nemá... A stejně se zase jen napíše, že takhle ne a tohle ne... ale jak jo... to nikoho nenapadne...



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#32 » pon 23. bře 2015, 18:52

neboj se memu znamememu se stalo něco podobneho ma bohužel sousedku ktera je hodně všimava.Jednou jel ze střelnice a bohužel je stěch lidí co chodí jednou za rok a přenašel zbraň z auta domu v ruce cca. deset metru mezitím sousedka mněla pocit že na ni zbraní miří.Sedl k obědu a zvonek a dvě policejní auta a přijely pro něj a pruběch byl podobnej a više popisovano komise atd. pokuta.Věřmi na pravnika maš spousta čacu zatim nejsi za nic obviněný jen deš před komisi řekni popravdě kde si byl atd.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#33 » pon 23. bře 2015, 19:00

Pánové, Hatikva1 bude něco jako soudní přísedící nebo koncipient, pokud ne ještě někdo výše... takže bych jeho názory nepřecházel, to myslím vážně, ne jako prču



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#34 » pon 23. bře 2015, 20:03

Ono je nedůležitější (a nejtěžší) si zachovat především chladnou hlavu a opravdu policii (ani jiným "nedůvěryhodným" lidem) nic neříkat.

To Carloss: není to o dokazování neviny - naštěstí ještě pořád platí její presumpce (aspoň ve většině případů), čili on jako obviněný svojí nevinu rozhodně dokazovat nemusí. Naopak, policie (nebo státní zástupce, kdyby se to rozjelo ve velkym) musí prokázat jeho vinu, v případě soudu nadevší pochybnost.

Platí co říkal Sided, tedy mlčet a hlavně v afektu, v nervozitě nebo v nátlaku neplácnout nějakou blbost, byť to může na první pohled vypadat rozumně a příslušníci to jistě budou tvrdit. To je ale jen jejich práce, nic víc. Oni potřebujou vyřešit případ a nelze jim mít za zlé, že se to snaží udělat pro ně nejjenodušší cestou.

Nesouhlasím s tím, co tvrdí Hatikva1, tedy především se dostat z cely domů. To je totiž slabé místo a v "potřebě" dostat se "z lochu" může člověk v dobré víře navykládat spoustu věcí, který pak pro něj můžou zajistit mnohem nepříjemnější a delší pobyty na místech mnohem temnějších. Fakt doporučuju to video, je to tam moc hezky vysvětlený.

Já třeba "z oboru" nejsem, ale mám "v oboru" poměrně hodně přátel z obou stran - advokátů i policistů. A oba tábory shodně tvrdí, že je lepší nic neříkat z fleku na místě, ale nechat si to uležet, zjistit co nejvíc informací a pak (nejlépe s někým a úplně nejlíp s někým "z oboru") si ujasnit, co se vlastně stalo nebo nestalo a co budeš policii "vysvětlovat", jestli vůbec něco.

Nic z toho není žádná obstrukce nebo znevažování kohokoliv, je to každého právo. Jestli orgány míru svého podezření vyvozují z toho, jak obviněný uplatňuje svá ústavní práva, je asi u orgánů něco špatně...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#35 » pon 23. bře 2015, 20:15

No ja to budu mit trosku tesi. Hned od prvniho okmziku semnou jednali jako z vynikem. najedn ustranu to chapu chteli mne donutit se priznat. dokoncem i policista tvrdil ze sem t prece vedel ze tam jsou kuli mne protoze jsme navazali ocni kontakt. jedine proc sem nanej koukal bylo to ze menl pro mne neznamou nasivku narameni. Dalsi vec ja vlstne nevim kde nebo kdy se to mnelo stat. bud mi to nerelki zmnerne abych sy nemohl vymejslet ... nebo aoutomaticky pocitali, ze to prece vim. Az doma mi doslo, ze mou popisovana trasa kudy jsme sel je vubec nezajimala a nejspis ani netusili ktera mista popisuju.

nevi nahodou nekdo jak to je z urcenim mista pomoci mob-operatoru? myslim presnost a offset. a jesi si to museji vyzadat nebo to delaji automaticky? dik

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#36 » pon 23. bře 2015, 20:26

david33 píše:neboj se memu znamememu se stalo něco podobneho ma bohužel sousedku ktera je hodně všimava.Jednou jel ze střelnice a bohužel je stěch lidí co chodí jednou za rok a přenašel zbraň z auta domu v ruce cca. deset metru mezitím sousedka mněla pocit že na ni zbraní miří.Sedl k obědu a zvonek a dvě policejní auta a přijely pro něj a pruběch byl podobnej a više popisovano komise atd. pokuta.Věřmi na pravnika maš spousta čacu zatim nejsi za nic obviněný jen deš před komisi řekni popravdě kde si byl atd.

Čím víc o tom přemýšlím, tím se mi to jeví podobně. Prostě jako udání, třeba někomu ležíš v žaludku. Třeba to, jak jsi psal ve vlákně o nákupních povoleních, že kolegové v práci už blbě koukají, jak často musíš kvůli NP na policii, třeba někoho už dožralo, že musí dělat za Tebe nebo tak něco. Dotyčnej naštvanej kolega třeba ví, že nosíš a ví kudy chodîš domu. Anonymní telefonát, který Tě přesně popíše je pak otázka chvilky. Je totiž strašně nepravděpodobné, že někdo běhá po poli v Počernicích a za chvíli ho drapnou na Čerňáku. Pochopil bych to v centru, kde díky hustému kamerovému systému je dílem okamžiku přes vysílačku někoho chytnout, protože se zdosahu kamer defacto nedostane. Tady musel někdo přesně udat, jakým je des busem atd. Nemůžu si pomoct, tady něco pěkně smrdí. Zkus si zapřemýšlet, koho jsi v práci kdy a jak nasr..



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#37 » pon 23. bře 2015, 20:42

no mne to taky napadlo kdyz rekli mame vas popis . zase kdyz te takle nekdo uda tak pak musi k vyslechu i on cim chci rici, ze se neda udat anonymne. nebo to alespon myslim. i policajti se ptali jesi to kolegove v praci vedeli. jenze to bylo o vykendu a v praci byl jen kolega a uklizecka. moje varianta je ze tam prote blbnoul nejakej airsoftak. maskace (nosim cerne kalhoty a zelene kongo vz85) ta kukla trochu hapruje ale! ta vojenska sala jim stacila. a nekterejm mladejm proste nevysvetlis ze airsoftka neni hracka. a hlavne po Brodu.



JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#38 » pon 23. bře 2015, 20:51

Shras píše:nevi nahodou nekdo jak to je z urcenim mista pomoci mob-operatoru? myslim presnost a offset. a jesi si to museji vyzadat nebo to delaji automaticky? dik


Zalezi na hustote BTS, v Praze bezne plocha 4 bloku. Delaji to na vyzadani, rychlost vyrizeni zalezi na dulezitosti.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#39 » pon 23. bře 2015, 20:57

Je tam spousta nejasností. Pokud Tě sebrali na Čerňáku, museli vědět, že až přestaneš blbnout na poli, tak se dnes do busu XYZ a vystoupíš na Čerňáku. To jsou věštci, nebo co? Z pole u Počernic je tisíc možností, kam jet a nebo jít. Duha věc - proč Tě nepřijeli sebrat na pole ale počkali až se tam vyblbneš s kvérem a nastoupíš do busu? Jestli tě viděli nastupovat, proč Tě nesebrali rovnou na zastávce? A jak přišli na to, že máš kvér-šácli Ti batoh? Jestli jo, jak věděli, že nosíš v batohu? Tam se většinou nenosí...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#40 » pon 23. bře 2015, 21:01

Pokud ti můžu poradit, na nic nečekej a vezmi si právníka, těch ušetřenejch peněz bys mohl velmi snadno litovat. Úkolem policie není hledat pravdu, ale shánět důkazy, jak správně napsal Mikky. Je dost dobře možný, že sis uškodil nejen svou výpovědí, ale i tím, co píšeš tady. Takovejch co si mysleli, že když nic neudělali, tak se jim nemůže nic stát a dnes už si to nemyslej, je dost a dost. Aparátu jsi ukradenej, oni plní svoje tabulky, aby za to dostali naše peníze, pak si odpíchnou a jdou domů.

Hatikva je státní zástupce, což je veřejně dostupná informace z jiného střeleckého fóra. Zvaž sám, jestli je to správnej poradce pro sprostého podezřelého.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#41 » pon 23. bře 2015, 21:08

nojo ja na poli neblbnul jezne ta cesta (asfalt osvetlena) vede mezi polem a loukou. a v tu chvili clovek byl tak zblblej ze premejslel na d blbostma misto toho aby mu doslo ze celek je blbost.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#42 » pon 23. bře 2015, 21:29

Pupak, jednak obvineni sdeluje uz kriminalista a predava vec statnimu zastupitelstvi, jednak Hatikvovy prispevky maji hlavu a patu, takze nechapu ty osobni vypady.
krom toho, Shras neni obvineny ve smyslu trestniho rizeni, k tomu ma PCR jeste moc a moc daleko. pokud by chteli SZ otravovat svymi fabulacemi, tak jim to stejne vrati. pokud by to melo probehnout jako prestupkove rizeni v komisi prislusne ORP, nebo ekv., tam bych se asi obaval vic, z logiky "my tu zbrane nechceme"

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#43 » pon 23. bře 2015, 21:39

Já to taky nemyslel tak, že jsi to byl Ty. Zdá se mi to celý nějak vykonstruovaný. Ze své vlastní zkušenosti musím potvrdit, že hodinovou konzultací s právníkem to rozhodně nepokazíš a finančně to uneseš, neboj.



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#44 » pon 23. bře 2015, 22:40

Jakožto člověk, který má zbraň, je v mém osobním zájmu, abychom nebyli šikanováni, protože ozbrojit se (legálně) považuji za právo každého jedince. S tím jsou však také spojeny poměrně přísné povinnosti. A je to tak správně.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#45 » pon 23. bře 2015, 23:52

Serz píše:Pupak, jednak obvineni sdeluje uz kriminalista a predava vec statnimu zastupitelstvi, jednak Hatikvovy prispevky maji hlavu a patu, takze nechapu ty osobni vypady...

Nejsem si vědom žádných osobních výpadů, co máš na mysli? Komentář fungování aparátu je možná nelichotivý, ale nikoli osobní.

Každopádně trvám na tom, že výpovědí pod psychickým tlakem si můžeš tak akorát uškodit, takže rady typu "spolupracovat, abys nevyvolával podezření a co nejdříve ses dostal domů, na advokáta nedbat" mají hlavu a patu především z pohledu OČTŘ, nikoli ochrany zájmů podezřelého. Přiveď mi jediného advokáta zběhlého v trestním právu, který ti dá stejnou radu. Když už tady opět několikrát padlo slovo laik, tak advokát je profík na tvé straně, policie potažmo SZ jsou profíci z principu na druhé straně hřiště.

A to už asi stačí, tak ať ti to Shrasi dopadne dobře, i když jsi to IMHO nevzal úplně za správnej konec.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů