Odevzdání ZP správci střelnice

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 818

Příspěvek#211 » čtv 7. pro 2023, 11:10

Bubenicek píše:text


Teď prosím nechci aby jsi to bral osobně, to v žádném případě.
Plně respektuji pravidla o kterých vím dopředu, tedy jasně dopředu uvedená informace. Osobně bych svůj ZP nikomu nedal (nemám problém s kontrolou na místě a opsáním údajů), ale chápu proč to takto někdo má. Na druhou stranu, mám i hodně negativní zkušenosti se střelnicemi a chování k "novým" střelcům, takže zase jako vždy je to o lidech na obou stranách. Takže mít střelnici... no to byla spíše... ne to bych nedal... opravdu jsem viděl zvěrstva, a plně chápu přejít pod "klubovku". Na druhou stranu znám hodně fajn lidí co mají problém si "nově" najít svojí střelnici. Já to štěstí mám, mám "svojí" oblíbenou a vše funguje (aktuálně máme i kafe v ceně! :-D ač nečlenové klubu), je jen škoda, že najít alternativu je těžké. Mne by tato podmínka tvrdě odradila, pokud bych neměl referenci.
Jak říkám, není to reakce na tvojí střelnici a na tebe, ale obecně. Až pojedu tím směrem, požádám o možnost a třeba si konečně pokecáme! :-)



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#212 » čtv 7. pro 2023, 15:27

Je to částečně dáno rozdílem mezi střelnicí komerční (lidi jsou zákazníci, kvůli kterým se to provozuje) a střelnicí "na mýtince" (kam bohužel lezou lidi).
A pak taky to závisí na osobě správce, jak je on zvyklý s lidmi jednat a věci organizovat.

To první bude dražší v penězích, to druhé bude závislé na tom, jak si sednou. A bude to tím ostřejší, čím větší podivíni na sebe narazí.
A ta debata se vede o to, jak moc podivínské je vybírání ZP při vstupu, resp, odmítání odevzdávat ten ZP.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#213 » čtv 7. pro 2023, 16:16

Pro těch pár lidí, co tu říkají, že MV s tím nemá problém, si dovolím citovat poslední odstavec z onoho vyjádření:

"Držitel zbrojního průkazu je povinný jej zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení. Nesmí jej proto odevzdat jiné osobě do zástavy, a to ani při vstupu na střelnici."

Jinými slovy pokud ZP odevzdám správci porušuji zákon o zbraních... toť názor MV - plus ještě porušuju další bod v zákoně

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 290

Příspěvek#214 » čtv 7. pro 2023, 23:02

Já mám trochu obavu, aby tohle vlákno neotrávilo provozovatele střelnic. Kdyby třeba existoval v ČR jeden člověk, který byl potrestaný za porušení zákonem daných povinností, když svěřil svůj ZP správci a tím ho nechránil před zneužitím... Tak už by to byl ze tříset tisíc držitelů ZP jeden, za třicet let co máme opět civilní držení zbraní. To je 0,00001% pravděpodobnost každý rok, že se to může opravdu stát, a to už je de facto nějaké nenulové číslo a tehdy by mohl vysoce citlivý paranoidní jedinec skutečně takovou obavu pociťovat, že to potká zrovna jeho. Ale pokud se bavíme o nula případech za 30 let na 300 tisíc obyvatel, tak mi to přijde už jako něco, čeho se asi není třeba obávat.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#215 » pát 8. pro 2023, 04:30

Zákony ale nemáme kvůli statistice. Bychom mohli říct, že to ustanovení je k ničemu, ptz za 30 let se nic nestalo, tak to ustanovení zrušme a bude se nám dýchat líp. To platí i v jiných oblastech. Ale takhle to nefunguje.



JirkaCV
Příspěvky: 1605

Příspěvek#216 » pát 8. pro 2023, 07:25

Dýchat líp se nám bude od roku 2026, kdy ZP přestane existovat.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#217 » pát 8. pro 2023, 09:45

Petr z Braníka píše:...aby tohle vlákno neotrávilo provozovatele střelnic...

To se neboj. Zatím, a ještě to tak dlouho bude, naopak provozovatelé střelnic otravují střelce. V každém městě od Ostravy po Prahu se najdou tací, kteří moc dobře vědí, že téměř nemají konkurenci a střelcům nezbývá, než strpět jejich manýry a poruchy osobnosti :lol: Takže bych byl v klidu ;)

frantisekkozisek píše:Pro těch pár lidí, co tu říkají, že MV s tím nemá problém, si dovolím citovat poslední odstavec z onoho vyjádření:

"Držitel zbrojního průkazu je povinný jej zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení. Nesmí jej proto odevzdat jiné osobě do zástavy, a to ani při vstupu na střelnici."

Jinými slovy pokud ZP odevzdám správci porušuji zákon o zbraních... toť názor MV - plus ještě porušuju další bod v zákoně

Jo jo, tady je to samej právní expert, ale se čtením mají problémy :lol:

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 262

Příspěvek#218 » pát 8. pro 2023, 09:48

JirkaCV ..... Ano, a zároveň i plno uzavřených střelnici pro veřejnost, stejně semou vím o dalších 8 střelnicích co se veřejnosti uzavřou a to jen u nás v kraji. Počítám že jich celkové bude daleko více. Tudíž nám vlastníkům ubydou starosti a bude se nám lépe dýchat.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#219 » pát 8. pro 2023, 10:21

Bubenicek: Když to uzavřeš úplně, budeš mít ještě míň starostí



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#220 » pát 8. pro 2023, 10:22

JirkaCV píše:Dýchat líp se nám bude od roku 2026, kdy ZP přestane existovat.

Na tohle jsi přišel jak??



JirkaCV
Příspěvky: 1605

Příspěvek#221 » pát 8. pro 2023, 10:38

Vstoupí v platnost velká novela ZoZ, která papírové ZP ruší. Ale to asi víš, ne?



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#222 » pát 8. pro 2023, 10:39

Zrusi nejen papirove ZP. Zrusi ZP jako takove. Nahradi ho ZO.

frantisekkozisek píše:si dovolím citovat poslední odstavec z onoho vyjádření


Citovana veta tam skutecne je. Jako strucne shrnuti na zaver, textu, ktery je detalnejsi, vysvetleni obsahuje a popisuje i situace, kde by absolutni zakaz nedaval smysl. Pokud tu vetu vytrhnes z kontextu a pouzijes doslovne, tak ti vyjde, ze ZP nesmis dat nikdy nikomu do ruky. A ani ukazat, natoz dovolit aby si z nej nekdo opsal udaje. Protoze to vsechno muze, vyustit ve zneuziti, ktere bys tim umoznil. Napriklad prodavac naboju v kramu by s temito udaji v ruce mohl na tebe do CRZ zaevidovat prodej naboju, ktere ve skutecnosti predal uplne jine osobe. To je rozhodne zneuziti, a ty jsi ho umoznil tim, ze jsi mu umoznil ziskat udaje z tveho ZP a to, podle tebou citovane vety, za zadnych okolnosti nesmis riskovat.

Tezko uverit, ze by MVCR chtelo rict prave tohle. Vetu tedy bude nutne vykladat v kontextu textu, ktery ji predchazel.

To uz ale vykladam vyklad. Urcite nekdo zareaguje a vyklad vylozi jinak. Zrejme namitne, ze uvedenou vetou se samozrejme nezakazuje ZP dat do ruky spolehlive osobe. A skoncime u hadky, zda je spravce strelnice spolehliva osoba (ze zakona je, ale to neznamena, ze jsem povinen mu ja osobne verit).

A ta diskuse dopadne jakkoliv, majiteli strelnice stejne zustane moznost jak navstevniky filtrovat/jistit. Maximalne ho to okolnosti donuti delat jinak.

Tezko uverit, ze by se nekdo skutecne obaval, ze spravce ZP opravdu zneuzije. Verim, ze spravce strelnice ma strelnici technicky v poradku, verim, ze dokaze uhlidat kdo dalsi tam se mnou strili, verim mu tedy ve vecech, ktere se dotykaji meho zdravi a zivota - a soucasne se obavam, ze zneuzije muj ZP ? Kdybych ja spravci neveril, budu se primarne obavat o zdravi a zivot a kvuli tomu tam nebudu jezdit.

Podle diskuse zjevne existuji lide, kteri ten zebricek hodnot maji srovnany jinak a vyssi duveru vyzaduji pro svereni ZP nez ve vecech zdravi. Pripoustim, ze to nechapu. Trochu jsem doufal, ze mi tady nejaky prispevek objasni ceho se dotycny obava (od cloveka, kteremu veri v daleko zavaznejsi veci), ale nestalo se. Ale to je muj problem.



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#223 » pát 8. pro 2023, 10:48

Konečně stát udělal něco dobře a i kvůli tomu se bude nadávat a zavírat.
Ale to je takové české a slovenské specifikum doprava špatně a doleva ještě hůř.

Proč to ale Bubenicku neřekneš na rovinu, prostě už máš svý léta a mladí ti lezou na nervy, tak u tebe střílet nebudou a hotovo. A máš na to právo a nikdo by ti to neměl mít za zlý! Naco to schovávat za to, jak ti někdo schválně ustřeluje tyčky nebo závěsná oka od gongů? 90% lidí co znám to závěsný očko z 15m netrefí kdyby se o to snažili.

PS Já už se těším na to až sebou nebudu muset nosit občanku, řidičák, kartičku, pojišťovny, zbroják, PZka..., Ještě aby to zavedli i na LL (který má fakt debilní rozměr) a povolenky



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#224 » pát 8. pro 2023, 10:53

A když mi ten ZP zabavenej správcem někdo z toho stolu ukradne .... čí to bude chyba? Samozřejmě moje.
A druhá věc, když půjdu například nakoupit do obchodu 100 metrů od baráku a budu mít u sebe zbraň ... musím mít u sebe i ZP?, nebo je to dostatečně blízko, abych ten průkaz u sebe mít nemusel a v případě potřeby pro něj zaběhnu



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#225 » pát 8. pro 2023, 10:55

Petr z Braníka píše:Já mám trochu obavu, aby tohle vlákno neotrávilo provozovatele střelnic. Kdyby třeba existoval v ČR jeden člověk, který byl potrestaný za porušení zákonem daných povinností, když svěřil svůj ZP správci a tím ho nechránil před zneužitím... Tak už by to byl ze tříset tisíc držitelů ZP jeden, za třicet let co máme opět civilní držení zbraní. To je 0,00001% pravděpodobnost každý rok, že se to může opravdu stát, a to už je de facto nějaké nenulové číslo a tehdy by mohl vysoce citlivý paranoidní jedinec skutečně takovou obavu pociťovat, že to potká zrovna jeho. Ale pokud se bavíme o nula případech za 30 let na 300 tisíc obyvatel, tak mi to přijde už jako něco, čeho se asi není třeba obávat.


Tak třeba kolik lidí tady zabil chlap mačetou?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti