Jak na zbroják, bez předchozích zkušeností



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#61 » pát 5. čer 2015, 09:18

Na prestupek ti *** pes. Ale budes riskovat, ze si okupanti prijdou v noci zastrilet na "protistatni zivly" , jejichz seznam jim vyjede z databaze na stribrnem podnose?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#62 » pát 5. čer 2015, 10:01

Proč furt řešíme vnější nebezpečí? To ustanovení je přece evidentně šitý na situaci, kdy se vláda bude cítit ohrožena vlastním ozbrojeným obyvatelstvem. Nebál bych se to nazvat pravým opakem amerického druhého dodatku a někdo nejspíš moc dobře věděl, proč to do zákona dal.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#63 » pát 5. čer 2015, 10:28

Pánové jste hrubě OT



esorimer
Příspěvky: 41

Příspěvek#64 » čtv 13. srp 2015, 12:36

Xerxes píše:Otik Platenik: I s novelou přebíjet lze, řeší se to v paragrafu 69, odstavec 6:
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence. Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie D smí osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům nebo právnická osoba. Přebíjet náboje je osoba podle věty první a druhé oprávněna jen pro vlastní potřebu, přitom musí dodržovat technologické postupy, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů; to neplatí pro držitele zbrojní licence skupiny A a B.


Ta poslední věta znamená, že A a B mohou přebíjet i pro potřebu někoho jiného a nemusí dodržovat postupy udávané vyrobci?

Další výhoda B (nebo C) je ta, že po 3 letech můžete vzít na střelnici něko mladšího 18 let, což jen s E nejde.

Jinak s tím odebíráním zbraní - podívejte se na Ukrajinu, jak by byl takový zákon k něčemu dobrý ;)



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#65 » čtv 13. srp 2015, 13:13

Je to zbrojní licence A a B, ne průkaz...



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#66 » stř 27. dub 2016, 07:15

Tak předně díky za podporu na těchto stránkách stran testů a dalších důležitých informací.
Zkoušky mám šťastně za sebou. Testíky plný počet bodů a je to, alespoň pro mě, ta snadnější část zkoušky. Protože, jak jsem předesílal, jsem pistoli nikdy nedržel v ruce, šel jsem na zácvik 3x. Každý ze školitelů podal informace a pak trochu střelba. první praktickou jsem neudělal - selhač - 30s - nečekal jsem na povel 30s uplynulo a ruka začala vyndavat zásobník - prostě ruce rychlejší než mozek. Opravka už proběhla celkem v pohodě - převezměte zbraň - kontrola zbraně - rozborka sborka - několik otázek - odtranění závady selhač a zádržka - 5 do černýho - gratulace ke složení zkoušky. Ten samý den jsem byl u doktora a v po jsem byl u pomáhat a chránit pro žádost o ZP. Teď vybírám zbraň. Takže ještě jednou všem děkuji za infa.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#67 » stř 27. dub 2016, 07:23

RIVL: gratuluju a šťastnou volbu při výběru zbraně. :)



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#68 » stř 27. dub 2016, 18:57

Doporučuji s výběrem zbraně nespěchat. Na většině střelnic mají za 100 až 250kč na půjčení 10-20 různých zbraní. 3-4 střelnice mají dohromady většinu běžně prodávaných modelů pistolí. Není tedy problém si vyzkoušet všechny zbraně, o kterých jen trochu uvažujete a nakonec si vybrat tu co vám sedne nejlépe. Ve výsledku to v půjčovném výjde levněji než jediná chybná koupě (jen NP+PZ stojí 500kč). Střelnice zde nahrazují funkci obchodů, které nemohou nechat zákazníky své zboží vyzkoušet kvůli téměř nepřekonatelným papírovým bariérám.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#69 » stř 27. dub 2016, 19:50

Bohužel jen menšina střelnic má zbraně k zapůjčení uvedené na webu :(

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#70 » stř 27. dub 2016, 19:51

Mrkněte na střelnici Magnum (Praha), pár jich tam mají.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#71 » stř 27. dub 2016, 19:52

tak stačí zavolat nebo poslat mail a poptat se přímo ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mahnamah a 16 hostů