Jak na zbroják, bez předchozích zkušeností



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#46 » čtv 21. kvě 2015, 18:07

Jestlipak je CRZ svázaný s prodejem tak, že při pokusu prodat jiné střelivo, než co může používat držitel dané skupiny, to hodí hlášku, že to nejde?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#47 » čtv 21. kvě 2015, 18:25

To je dobrý dotaz. Nikdy jsme to nezkoušeli ale myslím, že to CRZ nehlídá a je to čistě na prodejci, jestli na E-čko prodá jiné střelivo než je dané průkazem zbraně. Zkoušet to asi nehodlám, možná by zůstal záznam neoprávněného prodeje a o to nestojím.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#48 » čtv 21. kvě 2015, 18:38

Já jako E-čkař bych se taky nepokoušel koupit jiné střelivo, než do své zbraně. Nač taky? Co bych s ním dělal? Dar synovi? Můžu mu dát flašku, včelky ať si koupí sám. :)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#49 » čtv 21. kvě 2015, 18:48

Nač? Třeba někteří jezdí po republice služebně a mají možnost se někde zastavit. A jsou tak hodní, že vezmou třeba náboje i kamarádům. A bez B to prostě nejde, pokud ti kamarádi nemají vyloženě stejnou ráži. Tuhle jsme narazili na akci s broky, no protože nemám brokovnici (a na střelnici střílím s kamarádem, co ji má), tak bych si na Ečko toho moc nekoupil ... Takhle jsem si dovalil celou bednu ;-)
Prostě pokud není člověk vyloženě socka, tak bych doporučil všechny, já nemám C a D a teď už toho lituji, protože se mi to nechce znovu vše učit. Jediné plus je, že když by se přece jenom rozšiřovalo a zkouška se neudělala, tak se nic neděje, krom vyhozených peněz, stavající skupiny zůstávají :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#50 » čtv 21. kvě 2015, 18:51

C a D nemáš, a F máš? :D



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#51 » čtv 21. kvě 2015, 19:02

Tak to se omlouvam za mylne tvrzeni, na E samozrejme dlouhou poridit lze. Co se tyka prebijeni na E, nebyla tady otom diskuse, ze predlozena novela toto opet Eckarum v pripade schvaleni znemozni?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#52 » čtv 21. kvě 2015, 19:07

No jasně, že nemám :)
Co se týče přebíjení v "novele", tak naopak, přebíjet by podle toho snad mohli i Déčkaři.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#53 » čtv 21. kvě 2015, 21:41

No a zase je to hokej v zákonech : mám E můžu jenom do svého kvéru mám B můžu nakoupit pro celej regiment a rozdíl při zkluškách takřka žádnaj jen při vydání ZP 700Kč z skupinu navíc. Navíc prodejce eviduje komu patrony prodal ,ale já je koupím a prodám bez jakýkoli kontroly.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » čtv 21. kvě 2015, 21:52

Otik Platenik: I s novelou přebíjet lze, řeší se to v paragrafu 69, odstavec 6:
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence. Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie D smí osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům nebo právnická osoba. Přebíjet náboje je osoba podle věty první a druhé oprávněna jen pro vlastní potřebu, přitom musí dodržovat technologické postupy, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů; to neplatí pro držitele zbrojní licence skupiny A a B.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#55 » ned 24. kvě 2015, 15:02

Tak se to tady pěkně rozjelo. Kámoš mně ukázal pěkný video s Glockem. Vložili pistoli do "udělátka" a byla z toho skoro puška. Docela jsem čuměl. Chtěl jsem se zeptat zdejších praktiků, jak toto "udělátko ovlivní přesnost střelby na větší vzdálenost a jestli tohle "udělátko" existuje i na jiný pistole.

konverze se řeší tady

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#56 » ned 24. kvě 2015, 15:11

Myslis zrejme konverzi na karabinu. Dela se i na jine zbrane. Urcite pro Sig a myslim ze i pro CZ 75. Cena tohoto "udelatka" mi pripada ale dost vysoka. To si radsi poridim dalsi zbran.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#57 » čtv 4. čer 2015, 09:30

Srdečně opět všechny zdravím. Při učení paragrafů jsem narazil na jeden, který mě od zbrojáku trochu odrazuje - Při ohrožení státu, nebo válce Policie ČR bere zbraně "do úschovy". Zcela naivně jsem si myslel, že spíš v těchto případech bude nějaká podpora, nebo organizovanost a využití znalostí lidí se zbrojáky, ne jejich odzbrojení. Jaký na to máte názor ? Pochopil jsem to dobře ?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#58 » čtv 4. čer 2015, 09:39

To bych neřešil - pracuje se na novele a třeba se to konečně podaří vypustit. A když ne teď, tak snad v budoucnu.



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#59 » čtv 4. čer 2015, 09:56

Asi ani tak nejde o to jestli to je nebo není v zákoně, ale o to, že zbraně kat A,B,C jsou jednou registrované. I kdyby to v zákoně nebylo, tak není problém aby v případě konfliktu v rychlosti něco schválili a začali zbraně odebírat. Ale to už jsme OT.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#60 » pát 5. čer 2015, 09:11

RIVL píše:Srdečně opět všechny zdravím. Při učení paragrafů jsem narazil na jeden, který mě od zbrojáku trochu odrazuje - Při ohrožení státu, nebo válce Policie ČR bere zbraně "do úschovy". Zcela naivně jsem si myslel, že spíš v těchto případech bude nějaká podpora, nebo organizovanost a využití znalostí lidí se zbrojáky, ne jejich odzbrojení. Jaký na to máte názor ? Pochopil jsem to dobře ?


A když neodevzdáš, tak co, je to přestupek...nebo v době válečného stavu budou flojdi z odboru pro ZaZ chodit po bytech a vybírat bouchačky? Zas tolik lidí nemají, aby to podchytili. Třeba to byl zákon ještě z před listopadu a vláda se bála, aby naši případnou další bratrskou pomoc někdo nepokropil z balkonu :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů