Moderátor hluku / tlumič



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#1 » sob 26. zář 2015, 18:15

Docela často poslední dobou naražim na internetu v bazarech atp na termín "moderátor hluku" na malorážku ale u zadneho inzerazu nepisou nic o vyjímce přip. kategorie A. Když jsem si našel videa tak mi to přijde jako klasickej tlumič jak na tohle kouká zákon inzeratu je na to hafec viz bazar hunting atp žeby se jednalo o nejakou legislativní kličku ktera umožnuje nasadit na malorážku neco jako tlumič ale nerika se tomu tlumič ?? nebo jak to mam chápat než si to objednám nerad bych aby se mi u dveri misto moderatoru hluku obevili orgáni :shock: s pokutou a žadosti o odevzdani ZP a zbraní

dost o te vecičce uvažuji pokud by tu nikdo nevidel tak stejne pujdu v nejbližší dobe pro nákupko na malorážku takže bych se rovnou i zeptal

např.
http://bazar.hunting-shop.cz/vypis.php? ... ku&x=0&y=0



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#2 » sob 26. zář 2015, 18:46

Buď si koupíš funkční černotu nebo ozdobu ke vzduchovkám popř. airsoftu.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#3 » sob 26. zář 2015, 18:49

No nelegálni bych určite nechtel (nechci to za každou cenu vicemene mi jde o pohodli při střelbě proto se ptám jestli to legální je -> jestli to neni nejaká legálni alternativa tlumiče třeba



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 26. zář 2015, 20:29

Dle mě je to jenom "pěkně pojmenovaný" tlumič, takže zřejmě na průser...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#5 » sob 26. zář 2015, 22:18

Jo taky sem si říkal, jak dlouho bude trvat, než si pána předvolají k podání vysvětlení. Je otázkou zda prodávající má vůbec zbroják a zda tuší, že existuje něco jako zakázaný doplněk.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » ned 27. zář 2015, 13:46

Kategorizace tlumiče jako zbraně kat. A v zákoně je jasná. Kdo ví o co se vlastně jedná, jestli nejde o moderátor hluku na větrovku ráže 5,5, který inzerující jen jinak popisuje. A nebo je to zkrátka pako podle popisu "mikymoto",

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#7 » ned 27. zář 2015, 19:02

Cokoliv tlumícího hluk je tlumič hluku = A. V inzerátu se to může jmenovat třeba "kompenzátor".
Vzduchovkáři tomu říkají různě. Co chceš, to si kup, co nechceš vědět, na to se neptej.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#8 » ned 27. zář 2015, 19:08

Vzduchovkáři to je jedno, protože nemá o co (ZP) přijít. A "moderuje " hluk hlavně kvůli sousedům, aby neprudili.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#9 » pon 28. zář 2015, 06:01

Tlumítka pro větrovky a airsoft mají povětšinou střeva z plastu, u vzd. pružinových je to jenom ozdoba, protože bouchnutí
pístu neutlumíš. No a na použití u plnotučné zbraně se odstěhuj na SLOVENSKO, tam je to tuším pořád ještě legál.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#10 » pon 28. zář 2015, 09:39

Spis me napada ze tyto inzeraty jsou zamerna provokace k tomu aby zajemci se nachytali na lep a budou pri koupi zatceni a pak predvolani k vysvetleni. Inzeraty tohoto typu osobne ignoruji. Obcas se to objevi i jinde na inzerci. Nektere nadstavce neslozi k utlumu ale spise jsou to konstrukcne stabilizatory sousrelu pro presne sportovni tercove zbrane nebo ustove brzdy pro vetsi raze.

Uživatelský avatar
zelenej
Příspěvky: 10

Příspěvek#11 » úte 24. říj 2017, 19:22

Zdar chlapi, tak na něco takového si teď kámoš naběhl. Koupil tlumič, bez závitu, takový divný krump.. Ale PČR to označila jako tlumič, teda kategorie A, tudíž je v průseru. Naštěstí tam ten závit nedodělával, měl to do vitríny. Co může vyfásnout, trouba jeden??

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#12 » úte 24. říj 2017, 19:57

Bez moznosti montaze to tezko bude doplnek zbrane. Na debatu je spis to, ze kupoval neco, co bylo pojmenovane tlumic a tedy mel vedet, ze to je kat A

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#13 » stř 25. říj 2017, 07:03

matias píše:... No a na použití u plnotučné zbraně se odstěhuj na SLOVENSKO, tam je to tuším pořád ještě legál.

Netuším, ako si k takému názoru prišiel, ale na Slovensku tlmič nebol legál nikdy! :shock: :o :cry:

Uživatelský avatar
zelenej
Příspěvky: 10

Příspěvek#14 » pát 27. říj 2017, 11:22

To "Serz": myslíš, že by to mohl dostat i natvrdo? Je to starej chlap, zatím netrestanej, je z toho nějak celej mimo...


Tlumiče, ...... právnický dišputace provozujte jinde.

sided

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#15 » pát 27. říj 2017, 12:35

Jak na něj přišli? Velký bratr?

A já myslel že jedno upozornění stačí :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: martkom1919 a 10 hostů