Informativně: aktuální termíny zkoušek OZ od podání žádosti



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#166 » stř 4. led 2017, 18:02

Blacky: přesně, díky za opravu :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#167 » stř 4. led 2017, 18:20

no ja uz si to nepamatuju, ale tehdy byla mnohem klidnejsi situace na oddelenich pro zbrane
koncem rijna prihlaska, koncem listopadu zkouska, v pulce prosince zp, v pulce ledna nakupko, nakup a pz v jeden den



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#168 » stř 4. led 2017, 18:23

Někde o tom vlákno již je. A je tam uvedeno (a já jako Brňák potvrzuji), že v Brně jsem musel po absolvování zkoušek s osvědčením v ruce (a se zdravotním posudkem - to ti tam chybí) podat žádost o vydání zbrojního průkazu a teprve po asi 3 týdnech s čerstvým zbrojním průkazem byli ochotni přijmout žádost o vydání nákupního povolení.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#169 » stř 4. led 2017, 19:47

Já jiných dobách 3 měsíce, avšak praradoxně z důvodu nezájmu uchazečů o ZOZ. Listopad přiháška, v prosinci se zkoušky nedělaly, v lednu jsme zbyli pouze dva a komisař nechtěl přijet. V únoru žádost o přeřazení do sousedního okresu, kde se nás nakonec sešlo "osm" statečných. :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#170 » stř 4. led 2017, 21:15

StČ kraj celkem všude pořád cca 1,5 měsíce do zkoušky od přihlášení, 1 měsíc do vydání ZP od podání žádosti a NP na počkání, registrace taky. Takže se to dá vše zvládnout do 2,5 měsíce, při troše štěstí i do dvou. Je ovšem otázka, jestli je to dostatečná průprava k nošení zbraně a neměl by především následovat nejdříve další trénink a výcvik? V tom je myslím ta úvodní otázka trochu mimo. Že k tomu zákon opravňuje, je věc tak trochu jiná.



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#171 » čtv 5. led 2017, 08:33

Začít nosit ještě s mokrým ZP je trochu úlet. Jak píše Marinakus, pro nošení je trénink a zžití se se zbraní nezbytný. A v neposlední řadě k tomu i jaksi mentálně dospět...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#172 » čtv 5. led 2017, 09:14

Asi by měl být název správněji "Celková doba od žádosti po první nákupko".
U mě to bylo před několika lety 3 týdny. Vím, že tu není soutěž, ale pochlubit jsem se musel.
Pak jsem měsíc vybíral.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#173 » čtv 5. led 2017, 09:39

chrobák: Proč? Poslední část příspěvku je, že jsem si vyzvedl průkaz zbraně k nové pistoli - můžu ji nosit. Nákupko mi vydali se zbrojním průkazem.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#174 » čtv 5. led 2017, 09:47

fletchercz: Před zbrojním průkazem jsem střílel hodně s instruktorem - při čekání na průkaz zbraně jsem střílel sám ze stejné pistole, jakou jsem si koupil - samozřejmě, že si na svoji pistoli musím zvyknout, ale jak jinak než ji nosit a střílet z ní? A určitě moje zkušenosti (i když samozřejmě nejsou tak velké jako má většina tady na foru) nejsou jenom o vystřelení 5 nábojů u zkoušek.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#175 » čtv 5. led 2017, 12:28

Ringit: Protože jsou tady 2 časové úseky - jeden administrativní, který je daný dobou a místem a jen vypovídá o tom, za jak dlouho lze dosáhnou ZP (třeba i včetně nákupka) a pak druhý, který již závisí na tom, kdy se to zhmotní ve zbraň kterou LZE nosit. Ale jak psali výše, ještě to neznamená nic o tom, zda chci a zda na to vůbec mám.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#176 » čtv 5. led 2017, 17:47

Tohle se asi nedá nějak brát ani jako +/-. V tom čase je mnoho proměných, délka čekání na zkoušku, jak rychle bude hotová prohlídka u doktora, za jak dlouho bude vystavený ZP. Někde se nákupko i PZ vydává na počkání někde ne. Takže to co jednomu může trvat 1,5 měsíce druhému klidně 4.

Ale narazilo se tu na zajímavé téma. Nošení s ještě mokrým razítkem na ZP. Já si troufám tvrdit, že bez přípravného kurzu nemá žadatel velkou naději projít u praktické. Takže žadatel projde přípravou, pak složí zkoušku a dostane zbroják. A teď kdy nastává doba dozrání k nošení? Až absolvuje nějaký kurz? Jejich kalita se taky velice liší kus od kusu. Nebo až po několika návštěvách na střelnici?
Auto si taky člověk nepořídí aby mu stálo v garáži, ale aby ho používal (jezdil). Navíc termín zda na nošení vůbec mám teda naprosto nechápu. Na nošení má každej. Připne se pouzdro k opasku, zastrčí se do něj bouchačka a tradá. A nemusí být ani nabitá. Pak je tu spíš otázka, zda mám na to ji v krizové situaci vytáhnout a použít. Ale to je něco naprosto jiného a zde není vůbec jisté jak se kdo zachová. Může to být takové překvapení a šok, že dotyčný zamrzne a nic neudělá.
Sory za OT. Možná by si to zasloužilo vlastní vlákno.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#177 » čtv 5. led 2017, 18:53

Ono už tu je, dneska ho někdo zakládal...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#178 » čtv 5. led 2017, 18:59

souhlas. uz tak tu mame 3 temata, o navrhu eu, zbran proti terorismu a vnitro chce povolit... ve finale o tom stejnem

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#179 » čtv 5. led 2017, 19:07

To teda sory, ale asi jsem slepej. Jen pro upřesnění, jedná se mi o názor, kdy a proč začít nosit po čerstvém ZP. A takové téma dnes nalezené jsem teda nenašel.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#180 » čtv 5. led 2017, 19:24

Odpovím podle názvu tématu: 3,5 měsíce žádost, 2 měsíce rozhodování jakou zbraň, 2 měsíce sušení a návštěvy střelnice na mířenku, 2 závody LOSU a po tomhle všem první procházka se zbraní s nábojem bez. Takže i s těma závodama po cirka 9 měsících a pořád je co drilovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů