Pomůcka - pravidelné teze odpovědí zkušebních otázek



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#46 » čtv 18. úno 2016, 15:29

DAveDOG - naopak, my na zkoušce jsme se shodli, že jsme většinou ani nečetli otázky, jenom odpovědi :)

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#47 » čtv 17. bře 2016, 18:03

Mám ještě jeden tip pro lidi, kterým se špatně pamatují svazky hlavní. Já si třeba dal obrázek všech těch trojčat, čtyřčat a jednovaječných paterčat na pozadí telefonu. Do telefonu čumím denně nespočetněkrát a pokaždé, když jsem potřeboval něco na telefonu, pokaždé byly hlavňové svazky to první, co jsem tam viděl ;-) Jinak v otázkách si v hlavě propojit ty otázky, které spolu souvisí a uvědomit si proč a člověk pak hned zjistí, že se učí jen třetinu otázek ;-)

pro pobavení: moje mnemotechnická na "sexuální" otázku byla 5 a 20 na holou :-) - ale pozor, neplést s 25 na holou, musíte to složit ze všech čísel :-)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#48 » sob 19. bře 2016, 14:14

Dobrý den,

mám dotaz k otázce č.327, kde je kladen dotaz - kdy uspěje u praktické žadatel o "C"...Správná odpověď je podle mě nesmyslná, protože si odporuje. Mohl by mi to někdo polopatě vysvětlit ? Začínám si připadat negramotný:

Otázka :

Při střelbě na pevný cíl v praktické části zkoušky je podle vyhlášky provádějící zákon o zbraních žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny C hodnocen stupněm "prospěl", jestliže mimo zvládnutí jiných činností dosáhne :

Správná odpověď :

"c) nejméně 4 zásahy v terči z dlouhé kulové zbraně na vzdálenost 25 m z 5 možných výstřelů v čase nejdéle 5 minut a nejméně 3 zásahy terče z brokové zbraně na vzdálenost 25 m z 2 možných výstřelů v čase nejdéle 3 minuty, jde-li o žádost o provedení zkoušky k vydání zbrojního průkazu skupiny C,
"

Problém vidím v druhé části odpovědi, kdy se píše, že musí dotyčný dosáhnout nejméně 3 zásahů - ZE DVOU MOŽNÝCH VÝSTŘELŮ.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#49 » sob 19. bře 2016, 14:18

3 BROKY ze dvou ran z BROKOVNICE. Už se to tu točí po stopadesáté, navíc ve špatném vlákně!

viewtopic.php?f=2&t=6651
viewtopic.php?f=52&t=462

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#50 » ned 20. bře 2016, 11:53

DAveDOG píše:
Otázka č. 342:

Podle nařízení vlády č. 338/2002 Sb. se za technicky způsobilé pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní mimo jiné považuje
a)
uzamykatelný skříňový trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci skříňových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1,
b)
ocelový skříňový trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci skříňových trezorů bezpečnostní třídy A podle České technické normy ČSN EN 1143-1,
c)
uzamykatelný trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci ocelových trezorů bezpečnostní třídy B podle České technické normy ČSN EN 1143-1.


Já si to rozlišil, že norma EN 1143-1 má další číslo za pomlčkou, takže (římská) čísla, norma EN 1300 žádné číslo za pomlčkou nemá (ani pomlčku), takže písmena.

Správná odpověď je tedy a), protože třída A není pode normy EN 1143-1.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#51 » pon 21. bře 2016, 10:11

Ježíš, proč tak složitě? Daleko jednodušší je přece to, že zámek je A a trezor I :)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#52 » pon 21. bře 2016, 10:26

furt moc složitě, všechny tyhle věci jsou A nebo I a v týhle jediný otázce kde je oboje platí I. Ende.



mph1
Příspěvky: 41

Příspěvek#53 » pon 21. bře 2016, 13:41

Nabidnu mnemotechnicky cistejsi variantu z meho tahaku: Plati "A" nebo "I", "I" ma prednost.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#54 » stř 30. bře 2016, 08:01

Tak brzo budu finisovat s pripravou, nema prosim nekdo soubor testovych otazek s vyznacenou variantou v editovatelnem formatu, doc atp? Ruzne konverze se mi moc nedari. Rad bych si to zredukoval jen na otazky, ktere pro mne nejsou samozrejme at se nezdrzuju... Tipuju, ze jich je tak do 20.



oldschool
Příspěvky: 18

Příspěvek#55 » stř 30. bře 2016, 17:28

Papír and propiska .... otázky, které byly nejisté a které jsem nevěděl jsem si celé napsal ... i to psaní hodně pomáhá k zapamatování ... teď to kombinuji - test nanečisto, všechny otázky, otázky zapsané... jedu na 100 procent.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#56 » stř 30. bře 2016, 19:56

JardaB píše:Tak brzo budu finisovat s pripravou, nema prosim nekdo soubor testovych otazek s vyznacenou variantou v editovatelnem formatu, doc atp? Ruzne konverze se mi moc nedari. Rad bych si to zredukoval jen na otazky, ktere pro mne nejsou samozrejme at se nezdrzuju... Tipuju, ze jich je tak do 20.


Na zdejších stránkách si najít seznam všech testových otázek (já je jedu bez zvýrazněné správné odpovědi) a CTRL+C CTRL+V
Nebo při tréninku je možné si vybrat jen jeden okruh otázek které se točí pořád dokola.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#57 » stř 30. bře 2016, 20:41

Ja uz na tom teda pracuju, vykopiroval jsem to z PDF http://www.mvcr.cz/soubor/testove-otazk ... 4-pdf.aspx ale bez zatrzeni spravnych a po jedny to probiram, zvyraznuju spravne a aspon se pri tom ucim ;-) Mam pulku momentalne a oznacuju si ty u kterych jsem nejisty. IMHO lepsi nez to prepisovat na papir.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#58 » ned 24. dub 2016, 15:34

Jeste jedna vec me ted napadla, kdyz to projizdim - je par otazek, kde se v odpovedich michaji kategorie zbrani A,B,C s kategoriemi D a dalsi nesmysly, take se neresi D ... pokud jde o opravneni majitele ZP
Jedna se o otazky 140, 141, 143, 147, 152, 155, 156, 158, 201, 205, 210, 214, 243
Koukam, ze uz v tezich neco podobneho je ale dival jsem se na to trosku jinak...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#59 » ned 24. dub 2016, 18:40

Zkusim pridat, co jsem pri uceni se na testy vysledoval ja. Pokud budou nekde chyby, urcite dejte vedet.

- jakakoliv povinnost vuci PCR se plni do 10 pracovnich dnu ode dne vzniku povinnosti [vyvoz zbrane (5 dnu), doruceni zbrane ke znehodnoceni (20 dnu) a informovani CUZZS o napr. zmene raze (30 dnu) nejsou povinnosti vuci PCR];

- jedine nalez se oznamuje NEPRODLENE, ovsem nikoliv nutne PCR, funguje i organ mistni samospravy;

- jakmile je v otazce “pokud neucini jinak” => 6 mesicu;

- vsechny skupiny musi mit 4 zasahy v terci jen Acku staci dva (spravna odpoved tak lze identifikovat po precteni cislovky, zbytek odpovedi nema cenu ani cist);

- u trezoru a zamku vitezi vzdy 1. nebo v “soutezi tymu” tym A. Tym A ale nemusi byt vzdy 1. [proste cisla (tykaji se trezoru) maji v odpovedich prednost pred pismeny (tykaji se zamku)];

- dvojak, dvojakovy znaci vzdy dve kulove hlavne vedle sebe. To pomuze pri otazce na dvojak, dvojakovy trojak a pri vylucovaci metode na trojak;

- hlavne nad sebou jsou kozlice, vubec je treba vedet pojmy jednuska, dvojka, dvojak a kozlice;

- vsechny zdrobnele znejici nazvy s “č” znaci malorazkovou hlaven (kulovou male raze);

- drzitele ZP resi prislusny utvar PCR, zkusebni komisare MVCR. Jen na zkousku URCUJE (nikoliv jmenuje) komisare PCR;

- dulezite hodnoty a jednotky - 10mm, 130mm, 250J, 3kg (a 1.000 zapalek);

- 2 zbrane (500 naboju) - vhodne zabezpeceni, do 10 zbrani (10.000 naboju) - ocelova skrin (15 odporovych jednotek), vice nez 10 zbrani (10.000 naboju) - trezor (bezpecnostni trida I.), vice nez 20 zbrani (20.000 naboju) - elektronicke zabezpeceni

- bacha na otazku c. 371 “Palná zbraň, u níž se vyhození vystřelené nábojnice, opětovné nabití a napnutí bicího mechanismu děje v důsledku předchozího výstřelu, a jejíž konstrukce umožňuje střílet jednotlivé rány, je:”. Dle meho je zadana nejednoznacne. Jednotlivymi ranami mohou strilet i samocinne zbrane. Mne tam chybi “POUZE jednotlive rany”. Ale to jsem prilisny puntickar.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#60 » ned 24. dub 2016, 19:12

Já jsem se to učil pomocí apky zbraně kvalitně. Je to hodně dobře zpracované a za těch pár peněz to stojí. Střídal jsem to mezi tabletem a mobilem. Nakonec to bylo do deseti minut za plný počet.
Jinak já si pamatoval odpovědi podle významných slovních spojení (jak psal kolega výše) a u některých odpovědí vytvořil mnemotechnickou pomůcku (např. "sportovní myslivec láduje pušku" - věk pro získání ZP 15let-sport, 16-myslivost, 18-puškařství; hamerleska - hammerless bez kladiva - skryté kladívka; doba pro dovoz zbraně - 10dní deset = "d", vývoz už byl opak 5dní, atd.). Když to člověk pak stále dokola opakoval už to šlo automaticky :-)

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů