Zbraň připravená pro běžné nošení-dotaz



Wellwellfood
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 23. bře 2016, 13:41

Mám otázku pro zkušenějsí:
jak má bát připravena zbraň pro běžné nošení:
Na výuce říkali náboj v komoře, kohout na první bezpečnostní ozub.
Hledal jsem v §, ale nikde jsem nedočetl :-(
Samotnému se mi tento způsob zdá praktický, avšak pokud budu mít nabitý zásobník, bez náboje v komoře, tak to snad nevadí,ne?
myslím u zkoušky....
mnohokrát děkuji za radu

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#2 » stř 23. bře 2016, 14:01

Nic takového v zákoně není. Nosit můžeš "s", nebo "bez", jak uznáš za vhodné. Taky můžeš nosit revolver, tam je náboj v komoře vždycky a nikdo to neřeší. Navíc není důvod, proč by taková otázka měla u zkoušky zaznít. A už vůbec to není důvod k vyhození. Pokud ještě nemáš ZP, nezabývej se tím.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#3 » stř 23. bře 2016, 16:09

> Wellwellfood: Od své služby v AČR (tehdy ČSFR), nosím zbraně v pohotovostním režimu. Také se to nazývá "Izraelský způsob". Zásobník nabitý, založený ve zbrani, komora prázdná.
Podobně jsem to dělal s revolverem - kohout na prázdné komoře válce.
Doba potřebná pro uvedení zbraně do operačního režimu (nabití do komory) je de-facto stejná, ne-li kratší než odjišťování a natahování kohoutu. Trochu jiná situace je u DA (Double Action) systémů a striker fired (třeba Glock) - ale i ty se samozřejmě dají nosit na mnou preferovaný "Izrael".



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#4 » stř 23. bře 2016, 16:16

já jsem pro zásobník ve zbrani, nadrcnuto, první ozub, zajištěno. Odjištěno a nataženo jest během tasení. Každopádně Romanem zmiňovaný Izrael má samozřejmě výhodu v minimalizaci průserů typu "záchodový střelec", ale musí to mít člověk tak nějak v ruce...

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 23. bře 2016, 16:27

Pokud se puvodni otazka vztahuje k priprave na zkousky a k CZ75 a v Praze tak ANO- TAKTO.
Zkontrolovat zbran, nabit, nadrcnout a vypustit na ozub.

Pokud to komisar bude vyzadovat jinak, povi Vam to pred manipulaci sam.

A pokud jde o jeden z asi peti milionu dotazu co jich aktualne po internetu beha - jak nosit, nenosit, co nosit, nenosit a jak to maj Izraelci a tucnaci a co nosili Tri musketyri, tak prosim mou odpoved ignorujte a vesele po petimilionprve rozebirejte noseni :D

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » stř 23. bře 2016, 17:32

Zamykám, tohle nemá s legislativou co dělat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů