Zbrojní průkaz - nedostavení ke zkoušce



Goldfist
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 17. kvě 2009, 23:07

Zdravím střelci,
kvůli svému povolání potřebuji zbrojní průkaz, zažádal jsem si o zkoušku, ale myslím si, že jsem se s termínem unáhlil, neleze mi tolik informací do hlavy tak rychle jak jsem čekal a tak mam na vás dotaz, zda-li nevíte jak je to s měněním termínů, nedostavením ke zkoušce atd. Jestli lze termín nějakým způsobem zrušit, aby nebyl brán jako neúspěšný, respektive jestli je bráno nedostavení se na zkoušku jako neúspěšný pokus a je pak nutné čekat 3 měsíce na možnost opakování. Nebo jestli jde termín nějak bezúhonně přesunout na např. o měsíc pozdější...

Dík za odpověď

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#2 » ned 17. kvě 2009, 23:23

Ano, lze. Dej policii vedet (osobne nebo pisemne), ze nemuzes, preradi Te na dalsi termin. V zadnem pripade to nezmeskej bez omluvy, musel bys zacit uplne od zacatku, tj. vyplnit novou zadost.

Uživatelský avatar
Justinian
Příspěvky: 100
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 18. kvě 2009, 01:02

Goldfist: Nejspíš je to hloupá otázka, ale učíš se z MarKových stránek, že? Já jen, že pokud ano, tak když si jednou projdeš celou sadu těch 400+ otázek, dojde ti, že >80 % z nich se mockrát opakuje podle stejného vzorce, takže se prakticky stačí naučit jen klíčová slova a slovní spojení, která se opakují - je na ně pořád jedna a ta samá odpověď (v trochu jinak okecané formě). Potom se test, který vypadá ze začátku hrozivě, jeví skoro jako fraška. Dej si pak dvacetkrát, třicetkrát test nanečisto, ať pochytíš ten systém a vyzkoušíš si to... nevím, jestli ti to pomůže urychlit učení a být si jistý v kramflecích, u mě to fungovalo.

Samozřejmě, tohle je test, tj. úlitba předpisům. V praxi pro tebe bude mnohem důležitější je znát ty opravdu zásadní části zákona. KN, NO je základ, potom samozřejmě skladování a zabezpečení, jak je ošetřeno nošení, všechna práva a povinnosti při koupi, registraci atd... na tohle spousta nových majitelů ZP hřeší. A ze všeho nejdůležitější je samozřejmě bezpečná manipulace, a to rozhodně ne jen zautomatizovaný postup v rozsahu ke zkouškám. Pokud si už teď nekompromisně vštěpíš ty nejzákladnější zásady, tak nejen zmenšíš šanci, že tě na něco nachytá komisař, ale budeš pak i mnohem bezpečnější sobě a ostatním.

Určitě tohle všechno už víš a já tu jen tak melu... ale jen pro jistotu.
Neber si to osobně, poznal jsem pár lidí, kterým tyhle zásady absolutně nic neříkaly, a přesto denně nosí... takže tak. :|

Uživatelský avatar
Miculas
Příspěvky: 30

Příspěvek#4 » pon 18. kvě 2009, 10:15

Já jsem dostal pozvánku na zkoušku odborné způsobilosti na duben na termín, který mi nevyhovoval. Volal jsem na policajty abych se omluvil a ptal jsem se, jestli bude nějaká zkouška v jiném termínu a jestli mne přeřadí. Bylo mi řečeno, že i přes omluvu mám smůlu a pokud se nedostavím, žádost se vyřazuje. Musel jsem tedy opět naklusat a podat novou žádost. Policajtka mi řekla, že to tak praktikují od účinnosti novely zákona. Na pozvánce ke zkoušce pak bylo napsáno něco ve smyslu "kdo se nedostaví ke zkoušce, bude jeho žádost vyřazena." Doporučuji si to tedy ověřit telefonicky, protože to opět může být inspektorát od inspektorátu jinak.



proreo
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » úte 19. kvě 2009, 08:57

a co tak sa pri podani ziadosti dohodnut na termin? alebo telefonicky?

to su asi nejaki divni u vas, ked sa neda s nimi dohodnut.
mozno by si sa mohol dohodnut priamo s komisarom, nech ta preradi na dalsi termin ;-)

Uživatelský avatar
Miculas
Příspěvky: 30

Příspěvek#6 » úte 19. kvě 2009, 11:11

Nešlo to, musel jsem podat přihlášku znova. Samozřejmě že jsem byl vytočený, protože jsem kvůli nedodaným testům čekal už čtvrtý měsíc. Člověk by čekal, že po takové prodlevě udělají víc termínů zkoušek ale bohužel - zkouška 1x za měsíc pouze na jednom místě v okrese (dříve na dvou, proto jsem si ověřoval i možnost přeřazení). Takže jsem se od podání první přihlášky v prosinci 2008 zdárně dopracoval ke složení zkoušky v polovině května 2009. :D

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 19. kvě 2009, 11:17

Miculas: Asi Ti tímto neochotným přístupem chtěli dát víc času na důkladnou přípravu :mrgreen:



proreo
Příspěvky: 19

Příspěvek#8 » úte 19. kvě 2009, 11:19

dalsia moznost by bola nechat sa na skusku preradit na iny okres... ja som pri ziadosti napisal, ze chcem skusku robit v inom okrese. Potom som si v nom aj dohodol telefonicky termin skusky. Na prihlasku okrem datumu skusky dopisali 'srozumen telefonicky' a bolo to.
inak nie si sam, ktory dlho cakal. Kolega caka na ZP uz od januara, kedy podal prihlasku na skusku, a stale ho nema.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů