Novela evropske smernice o zbranich



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#46 » pát 6. kvě 2016, 06:57

argumentace v článku svědčí pouze o tom, že na našem Ministerstvu vnitra jsou lidi, kteří ještě neztratili kontakt s realitou. Narozdíl od Bruselu a vzhledem k návrhům z Holandska nebo tomuhle http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en. ... 95&force=1 i oproti jiným zemím EU.
Zaplaťpámbu a aby nám to vydrželo.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#47 » pát 6. kvě 2016, 07:17

Sedmej: Dle meho tyka. Ona ta smernice totiz vsechny znehodnoceny "Decka", ktery byly puvodne "Ackama", zahrne zpet do tech "Acek". A protoze tu jsou tisice neevidovanych dneska "Decek" a potom "Acek" s kolickem v hlavni, kterej staci odvrtat, jako to udelali oni teroriste z Parize napr., budou jejich drzitele stat pred volbou, jestli vzit to, o cem stat vlastne nevi, nahlasit to jako "Acko" a tim si to nechat vzit nebo si to nechat pekne v klidu doma a az se naskytne prilezitost, tak to za asi dost slusny penize strelit.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#48 » pát 6. kvě 2016, 07:21

Tuton : Ony zbrane znehodnocene nebo predelane na expanzky na Slovensku a u nas jsou dost diametralne odlisne.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#49 » pát 6. kvě 2016, 07:24

Sedmej: ovšem, i muzea, prostě zbraně kategorie F (fšecky) ;)
http://www.novinky.cz/domaci/402482-voj ... icime.html

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#50 » pát 6. kvě 2016, 07:26

marinakus: To ja samozrejme vim, ale ted jsem mluvil o EU jako celku. A kdo si na Slovensku koupil expanzku a odvezl ji napr. k nam, mam pocit, nic neporusil. Pac na to ta nase slavna EK tak trochu pozapomnela a nedefinovala stadnard pro expanzky jednotnej pro vsechny clenske staty. A ted to honem zakryva horecnou aktivitou ohledne smernice, co tu diskutujeme. I kdyz to uz se rozepisuju vic, nez kam sahaji me vedomosti. Takze toho 1. necham a 2. se omlouvam, jestli uvadim nepresnosti.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#51 » pát 6. kvě 2016, 07:35

Sedmej píše:Erunamo: mě přijde úplně špatně, že se argumentuje tím, že by držitelé legálních zbraní v případě takové směrnice zbraně neodevzdali, ale pustili by je do nelegálního trhu. vždyť tím se úplně popírá ta základní myšlenka, že nyní mají zbraně pouze lidi slušný, kteří respektují zákony a proto není třeba jim je odebírat.
já věřím, že jedinou variantou je se razantně vzepřít, nediskutovat o tom a směrnici zásadně odmitnout. jako co nám EK udělá, vyhodí nás z EU?

Nevíte někdo, jestli se směrnice nějak týká i dnes zbraní na které není třeba ZP? Historické například?


Ale i slušní lidé mohou mít obavy (ať reálné nebo přehnané). Vím od kamarádů (vojáci), že někteří jejich kolegové prohlásili, že se odzbrojit nenechají... Pak jsou dvě možnosti: 1. jsou to "vypatlané zelené mozky" nebo 2. mají víc informací než obyčejní lidé.

Každopádně názor, že omezením legálních zbraní zlepším bezpečnost je mimo.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#52 » pát 6. kvě 2016, 07:36

P.V. píše:
Erunamo píše:Velmi realny pohled na vec od nasich politiku:

http://www.novinky.cz/domaci/402676-pri ... nitro.html


to ano, ale problém je, že bude rozhodovat většina... :evil:


Tim ze bude rozhodovat vetsina, coz pry uz zastanci smernice s prehledem maji, bych se smiril s tim, ze smernice proste schvalena bude. Proto me velmi zajimaji nasledne kroky nasi vlady.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#53 » pát 6. kvě 2016, 07:48

P.V.: jenom komentuju ten argument, terý jde proti té základní myšlence bezúhonných držitelů zbraní. a že mě přijde špatně se tím ohánět. o tom, že návrh EK je špatně nemám pochybnost.
já byt naší vládou, řeknu jasné ne a vůbec se o tom nebavím. jako co nám EK udělá, vyhodí nás z EU? (ale tahle debata sem nepatří)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#54 » pát 6. kvě 2016, 07:59

Sedmej: Použít to jako hlavní argument je blbost, ale je to jeden z reálných dopadů zamýšlené směrnice a jako takový by měl zaznít (byť jen jako okrajový).

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#55 » pát 6. kvě 2016, 08:02

Vyhozeni z EU se asi konat nebude, ale sankce sankce sankce....



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#56 » pát 6. kvě 2016, 08:14

No jsem zvedavej, co nakonec odhlasuji a jaky je dalsi postup a jak to bude cele dlouho trvat, nez nam kvery seberou... Aspon chvili aby si to clovek stihl uzit :-( Trosku doufam, ze by se ten spolek silencu mohl driv rozpadnout...

Uživatelský avatar
Imdrunk
Příspěvky: 45

Příspěvek#57 » pát 6. kvě 2016, 08:17

Co jsem tak okrajově koukal, tak jeden z těch mírnějších návrhů je zakázat zbraně se vzhledem vojenských zbraní - předělaných z automatů. Co to jako znamená? :?:

Chápu to tak že moje Gazela by šla do železa, ale co třeba VAR a PAR? Ty nejsou původem předělaný z vojenských. A to tím chtějí říct že je jako ta zbraň bezpečnější? Že střílí míň smrtící kulky? To je neskutečný, jako kdyby ten automat byl použitelnější... :shock:



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#58 » pát 6. kvě 2016, 08:20

ať si tam koneckonců schválej co chtěj, ať vymysleli v Bruseli kdykoliv cokoliv na jakýkoliv téma, dycky to byla hovadina a tak to i vždycky bude.
Jak říká Erunamo, podstatný bude, jak s tím naloží naši volení i nevolení orgánové a ze všech dostupných relevantních prohlášení lze čerpat optimismus. Úplně všichni to totiž svorně prohlašujou za pitomost a snad se k tomu i tak postaví a vymyslí nějakou kličku. Nebyla by to první pošahaná evropská směrnice, která se u nás nedodržuje, obchází, ignoruje apod. A ani zdaleka ne poslední.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#59 » pát 6. kvě 2016, 08:28

Kencui: pak je jednoduchá věc, budeme mít sankce, tak tu nemusíme být. ono by bylo opravdu zajímavé, jestli je pro stát dneska důležitější být v EU. nebo jestli je pro EK důležitější aby státy v EU zůstaly. a věřím, že tohle téma je tak citlivé, že by tu debatu rozpoutat mohlo, pokud by se k tomu naše vláda opravdu postavila tak, že se o tom vůbec nebudeme bavit, protože to je takový zásah do suverenity státu, že nemá smysl vůbec uvažovat, že by došlo k odebírání zbraní lidem.

na druhou stranu proti některým návrhům nic nemám, věci ohledně sjednocení znehodnocování zbraní nebo obchodu se zbraněma v rámci Evropy mě přijdou jako správný krok. jenže to dobrý zabijí ty hlouposti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#60 » pát 6. kvě 2016, 08:50

Tuton : Zkus se podivat, co je podle naseho zakona expanzni zbran nedovoleneho vyrobniho provedeni a budes hned vedet, ceho se dopustil ten, kdo dovezl expanzku ze Slovenska.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: PavelKTM a 15 hostů