Novela evropske smernice o zbranich



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#841 » čtv 24. lis 2016, 10:28

Bavil jsem se nekolika myslivci a vsichni se moc tesi az omezeni projde, protoze seberou zbrane lidem co s tim stejne nic nedelaj, nepotrebujou je a akorat zpusobujou problemy. Otevrene mi rekli, ze se mi prijdou vysmat az mi zabavi zbrane. Je to presne jak pise wigum. Z obcanu nestrelcu a myslivcu nam pomuze jen velmi male procento lidi.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#842 » čtv 24. lis 2016, 10:30

No další česká vlastnost - krátkozrakost... :|



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#843 » čtv 24. lis 2016, 10:39

Nepaušalizovat. Pokud vím, tak třeba David Karásek, asi nejviditelnější postava LEXu, je taky myslivec.
Ano, důchodci s dvojkama, pamětníci honů s 1,5 promile v krvi, to asi vidí jinak.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#844 » čtv 24. lis 2016, 10:40

To jako že v jiných státech jsou dalekozrací? Podle stavu okolní zbraňové legislativy to tak věru nevypadá.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#845 » čtv 24. lis 2016, 11:25

To není krátkozrakost, ale čistočisté zmrdství. A to se mi zdálo že v ,,západní'' civilizaci nevídám. Nicméně -- já tam nežiju. Možná je to jen pozlátko..



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#846 » čtv 24. lis 2016, 12:23

U myslivců mne to nijak nepřekvapuje. Za totality oni patřili mezi ty vyvolené, kteří směli mít střelné zbraně. Kdo byl členem KSČ, ten mohl mít dokonce i kulovnici a ti nejprověřenější soudruzi dokonce i malorážku. A tím, že ZP je nyní nárokový při splnění zákonných podmínek, ztratili tito soudruzi své výsady a vyjímečnost, kterými se mohli chlubit povyšovat nad ostatní neozbrojené lidi, a proto se nyní houfně těší, že ji mohou získat zpět tím, že těm nemyslivcům se zbraně seberou. Akorát si neuvědomují, že ji získají jen na chvíli, než dojde řada i na ně jak ve Velké Británii.Tam dostanou myslivci brokovnici do ruky jen na pár hodin, na jeden hon, a pak ji opět odevzdají do státního skladu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#847 » čtv 24. lis 2016, 12:41

Myslivci prostrednictvim FACE (sveho zastoupeni u EU) pro nas udelali strasne moc. Nezalekli se a bojuji za to, aby text smernice byl rozumny a ne nesmyslny - bojuji i za sportovni strelce a nositele zbrani !!! A ze zrovna FACE je uznavanou organizaci na pude EU.
Jasne, ze tady v cechach narazime jeste na spoustu dedku, ktery budou tvrdit, ze nikdo jinej, nez myslivci, by zbrane mit nemel a pritom na strelnici si pusku radsi nechaj nastrelit... Ale je jich cim dal mene - uz mensina.
Nez zacnete nadavat, zkuste si overit nejaka fakta...



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#848 » čtv 24. lis 2016, 13:02

jak píše cmk..v poslední době bych řekl že myslivci - konkrétně čMMJ spolupracuje s lexem takže bych je neházel do jednoho pytle s jednotlivcema.myslivců znám několik a všichni jsou proti regulacím EU

viz. http://gunlex.cz/clanky/tiskove-zpravy/ ... -pokracuje



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#849 » čtv 24. lis 2016, 13:36

samozřejmě se nedají všichni myslivci házet do jednoho pytle. jo to o pár idiotech, kteří bohužel škodí všem.
(a idioti nejsou jen mezi myslivci, ale bohužel úplně všude)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#850 » čtv 24. lis 2016, 14:13

cmk: Nechci aby to vyznělo, že házím všechny do jednoho pytle. Ale mám bohužel špatnou zkušenost i s myslivci ne zrovna důchodci. A nemluvím o organizaci jako takové, ale o jednotlivcích, ktrří by v případě vypsání referenda šli hodit hlas do urny.
Jen si vem, kolik se nasbíralo podpisů pod petici v ČR? Docela ostuda. Máme u nás docela dost sdružení. V rámci schůzí jsem je navštívil a loboval. Vezmu-li ,že jsem takto oslovil cca 300 lidí a k petici se připojilo 21 lidí, tak to o něčem vypovídá.
Rozhodně nechci proti nikomu štvát. Jen říkám, že v případě referenda je výsledek v náš prospěch velice nejistý a proto bych na něj nesázel. Tlak na odzbrojování z EU nepoleví a je tedy zapotřebí, aby se nepolevovalo ani směrem k Bruselu. Potřebujem podporu politickou, podporu organizací hájící práva střelců a majitelů zbraní.
Doufám, že si rozumíme



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#851 » čtv 24. lis 2016, 14:22

Ne že bych byl nějaký nadšenec pokud jde o Čechy, ale není to zase tak zlé. Zkuste si promluvit s Francouzi, Němci, Rakušany, Brity o zbraních. O Norech nemluvě (ale to jsem nezkoušel).
Zlatí Češi! Většinová populace, i když je spíš proti zbraním, je motivovaná spíš jejich nepotřebou a vnímaným rizikem ze strany střelců. Ale ještě tu pořád je zdravý rozum, protože většina lidí zároveň řekne, že zastřelit dacana v sebeobraně je OK, když není vyhnutí. To jsou země, kde si lidé myslí, že občanskou povinností je fakticky mučednická smrt.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#852 » čtv 24. lis 2016, 15:28

Podpora a podepisovani nejake petice je v cesku pro vetsinu lidi slozitejsi otazkou nez jenom: Podporuji/nepodporuji tuto vec. Spousta lidi totiz (ikdyz nejakou myslenku podporuje) velice nerada cokoliv podepisuje, ci se k necemu aktivne hlasi.
Nesmime se tedy na to divat tak, ze je tragedii, kdyz ji nepodepise kazdy drzitel zbrojniho prukazu v CR, ale divat se na uspech/neuspech v porovnani s jinymi peticemi.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#853 » čtv 24. lis 2016, 15:38

Já bych tedy netvrdil, že většina našich občanů je spíše proti zbraním. O tom nás masírují pouze média. Uvidíte, že z Evropské směrnice nakonec vyleze nějaký "nemastný, neslaný" kompromis a všichni budou spokojeni. Nakonec možná ani žádná novela nebude. Neschopnost řešit cokoli je myslím v EU pověstná. Pořád se jen zasedá, rokuje a pindá. Neházejme tedy zatím "flintu do obilí" a každý nechť bojuje za svůj zájem podle svých možností a jak uzná za vhodné.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#854 » čtv 24. lis 2016, 15:43

rcc - i ty optimisto.
Podívej na dohodu CETA. O ničem se diskutovat nebude, nějaký názory nějakejch komiků - volených poslanců - nás nezajímají, my z Božího dopuštění Schultz jsme rozhodli, že to bude tak, jak rozhodla EK. Žádný projednávání ve výborech nebude a nazdar.
Kam se hrabe Babiš se žvanírnou.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#855 » čtv 24. lis 2016, 15:49

rcc píše:Já bych tedy netvrdil, že většina našich občanů je spíše proti zbraním.


To je samozřejmě otázka. V mém okolí je věštinový názor víceméně neutrální s drobným příklonem k tomu, že v bezpečné ČR mají obavy spíš z nervního držitele pistole, než z gangstera, kterého znají jen z televize.
Obava z migrantů není tak zhmotnělá, aby to brali jako důvod k ozbrojování a berou to spíš jako určitou hysterii a populismus.
Teprve při další debatě jsou překvapeni, kolik lidí drží zbraň, považují za přirozené se bránit a jsou udiveni, že EU nás chce možnosti efektivní obrany zbavit.
Tohle je moje sociální bublina, jiní lidé to mohou mít jinak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů