Novela evropske smernice o zbranich



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#1726 » čtv 9. úno 2017, 14:41

Realisté jsou PR-komerční projekt neznámo koho. Angažovali Robejška jako frontmana-bílého koně, ale není jasné, kdo za tím stojí. Nemají předsedu, ani známou strukturu. Když jsem jim psal a nabízel pomoc v samotných začátcích, tak mi odepsal "realistický tým" a měl jsem z toho dojem, že mají nějakou strategii a zkouší co se chytí.
Jsou pro mě čím dál nedůvěryhodnější, teď budou mít nějaké veřejné akce, tak se asi na nějakou podívám, ale přijde mi to, jako by někdo s velkým rozpočtem sondoval v ČR jak se prosadit a přitom neukázat vlastní ksicht. Mám z nich fakt divný pocit.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1727 » čtv 9. úno 2017, 14:49

kurvajz píše:Horáček má šanci pouze když nebude kandidovat Zeman.


Horáčkovi má pomáhat Vášáryová... Pokud se pamatuju, tak "nadávala" do xenofobů... :roll: Ta by s přerozdělováním "uprchlíků" dle EU souhlasila = pro mě varování, že EU ustoupí a dle jejích rad prezident (ne že by měl nějak významnou roli v našem systému) i jinde...


https://www.novinky.cz/domaci/428890-ho ... ryova.html
Naposledy upravil(a) P.V. dne čtv 9. úno 2017, 14:51, celkem upraveno 1 x.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1728 » čtv 9. úno 2017, 14:50

kurvajz: Myslíš? Já to beru tak, že radši budu volit stranu, u které je jasné, že se dostane do PS a kde je nějaká šance, že se zasadí pro dobrou věc (otázka je, jestli se taková jednoznačně volitelná strana najde), než malou, čerstvě vzniklou stranu, kde je šance dostat se do PS minimální...
Protože tím by pak můj hlas chyběl té straně, která bude prosazovat dobrou věc,tak přemýšlím.
Nehledě na to, že když ta malá strana splaší třeba 5%-6% hlasů, tak sice v PS bude, ale houby zmůže.
Takže Realisty bych podporoval v komunálních volbách, aby se dostali do podvědomí a za nějakou dobu měli šanci dostat se do PS. Což bude trvat a volby do PS budou už na podzim (anebo dokonce v létě, i to je možný).
Tím pádem to chce napsat poslancům pár mailů nebo dopisů a pak volit nejspíš ČSSD nebo ODS, podle toho, kde najdu pozitivnější odezvu. Nejvíc pozitivní odezva byla teda co jsem slyšel asi u komančů, ale tam už mi to smrdí, ČSSD a ODS jsem za zachování zákona o zbraních ochoten nějaký jiný věci odpustit, ale to snad radši restrikce, než si pustit znovu k veslu komanče.
Takhle přemýšlím, ale samozřejmě netvrdím, že je to správně. Moc rád si poslechnu (přečtu) jiný náhled na věc a rád se poučím.
Jen se bojím, abychom nebyli OT...



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1729 » čtv 9. úno 2017, 15:02

Tak jsem Horáčkovi napsal na fb na dva profily, odpověď zatím žádná... Cvhíli počkám a kdyby nic, tak mu hodím dotaz přímo na tu jeho oficiální stránku, aby to viděli všichni kdo tam lezou a uvidíme



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#1730 » čtv 9. úno 2017, 15:08

murdoch píše:kurvajz: Myslíš? Já to beru tak, že radši budu volit stranu, u které je jasné, že se dostane do PS ...


Neber to osobně, ale toto uvažování je podle mě jednou z hlavních příčin průseru české politiky, kdy se do PS dostaly jen ty strany, o kterých tvrdila Sorosova Česká televize, že "se dostane". Redaktoři si vždycky zvolili, koho mají lidi volit a toho propagovali, ostatní ani nepozvali, nebo je v diskusích potlačovali. A blbci jim to žrali.
Volme ty, kteří odpovídají našim zájmům bez ohledu na mediální manipulátory. Každý má svoji hlavu, tak ať ji používá.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1731 » čtv 9. úno 2017, 15:19

Realisté mi nepřijdou příliš důvěryhodní a jejich vystupování není úplně otevřené, jak bylo zmíněno výše. Svobodní mi přijdou jako daleko lepší volba. Jejich postoj k EU a zbraním je taky dlouhodobě známý.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1732 » čtv 9. úno 2017, 15:23

pavelg: to jsem dělal víckrát, ale nikdy to k ničemu nebylo... Jako jo, když nebudu mít aspoň nějakou šanci u velké strany, tak budu klidně volit tu menší. Ale pak musím počítat s tím, že ji ty větší strany převálcujou a budu v háji. Protože, na tom se shodneme, lidi u nás nevolí moc podle rozumu (tedy že by si důkladně promysleli koho a zvážili pro a proti), ale tak nějak stádně.
A osobně to neberu, mám ZP už 20 let proto, že nejsem zbytečně horká hlava a problémy se snažím řešit mozkem a ne emocema:)
A navíc rád diskutuju...



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#1733 » čtv 9. úno 2017, 15:34

mihlit
svobodní jsou sice názorově konzistentní ale taky se již mnoho let potácejí tak na 3%
než nějakou současnou parlamentní stranu, tak to raději realisty. všechny strany co jsou dneska v parlamentu (snad kromě okamury) již ukázali co jsou zač a v určitém stádiu se snažili nacpat českou republiku do brusele, nebo alespoň co nejvíc omezit svobodu
třeba ods v době kdy byl premiérem topolánek protlačila lisabonskou smlouvu (to je to co dneska dělá problémy) a najednou jsou to největší protibruselští bojovníci

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1734 » čtv 9. úno 2017, 15:37

Ja budu radsi volit stranu co je mi nejbliz, ac mala, nez nejakou tu zabehlou s x pruserama, kmotrama atd. Treba mezi tim co je v PS ted nevyberu s cistym srdcem ani s milionem kompromisu. A pruzkumum verim hrozne moc :D brexit, Trump...



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1735 » čtv 9. úno 2017, 15:44

Když já nevim... Teď mi jde o opravdu zásadní věc, takže to asi bez ústupků na jiný straně nepůjde... Jestli teda to vůbec nějak půjde:(



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1736 » čtv 9. úno 2017, 15:52

Já mám dojem, že realisti (můj subjektivní názor) vypadají tak trochu jako VV. Nová neznámá pro někoho zajímavá nejasná strana a víme kam to vede.

Stejně počítám s tím, že většina stran (těch velkých hlavně) je populistických a i když třeba neotáčí o 180 stupňů (některé ano), tak je zajímá co si lidi myslí. Svoje skalní voliče mají a chtějí posbírat i ty na okraji, co jsou z vnější strany hranic jejich voličského spektra. Takže když lidé dají nějak najevo, že určité téma znamená hlasy (ať již třeba hozené malým stranám), tak nějaký vliv to na ně mít bude.

Proto si taky myslím, že by lidi měli co nejdříve jít "volit" Lex tím, že se stanou členy. Rostoucí počet členů Lexu by měl na ohýbání (doufejme nejen) slibů stran znatelný účinek. Současné jedno a půl procento střelců v Lexu ale strany moc zajímat nebude.

Zastavit EK diskusí na fóru se nepodaří, na to potřebujeme Lex a bohužel i politiky.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1737 » čtv 9. úno 2017, 16:11

Zdá se, že mám nejvyšší čas se zaregistrovat:)



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1738 » čtv 9. úno 2017, 16:36

Ten neznámej backround Robejškovců mne právě trošku varuje.

Jinak ale nesouhlasím, že nemá cenu volit malé strany, které nemají šanci se dostat do PSP. Podle čeho nemají šanci se tam dostat? Podle průzkumů, které dopadnou podle přání toho, kdo si je objedná? Je až neuvěřitelné, jak se přesně díky takovýmto průzkumům daří médiím manipulovat lidi a nutit je to házet už zavedeným partajím. Ale když si vezmeme podnikatelský projekt agenta Bureše s názvem ANO - to taky byla malá strana...a letos vyhrajou volby. Je sice fakt, že je to extrémní příklad, protože Bureš má na spoustu lidí kompro, vlastní média a neomezené finance, ale stejnak...

Jako je fakt, že kdyby se každej, kdo je zaregistrovanej na zbraňových fórech dal k LEXu, tak to už by byla síla voličská. Ideální by byla propagace rovnou na ZOZ, nahánět lidi rovnou s mokrejma papírama...ale to se snadnějc řekne než udělá samozřejmě



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1739 » čtv 9. úno 2017, 17:07

Na stránkách Zeleného sportu píšou mimochodem, že Chovanec blokuje jejich dovoz zbraní a střeliva. Tak si říkám, na čí straně opravdu je...

http://www.zelenysport.cz/



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1740 » čtv 9. úno 2017, 17:10

Hezký...fakt to tam je...jestli to je pravda (a hlavně ten komoušskej argument o ohrožování vnitřního pořádku a bezpečnosti republiky), tak to je krásný sousto pro nějakýho novináře...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 26 hostů