Novela evropske smernice o zbranich

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1921 » úte 14. bře 2017, 18:39

Mozna uz to tu nekdo psal, jestli ano tak se omlouvam.
Do kdy bude cca mozne poridit samonabijeci pusku, na kterou bude platit grandfathering? Diky za odpoved



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#1922 » úte 14. bře 2017, 18:43

Dokud na ni dostanes nakupni povoleni, nebo dokud to nakupni povoleni bude platne. Cili ode dneska to pro nektere zbrane (zatim nevime schvalenou verzi Smernice) je tech 18 mesicu max, pokud nase vlada nevyda zakon, ktery to "upravi" drive.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1923 » úte 14. bře 2017, 18:50

Já jsem teď zvědavý na reakci Slováků, ti se Brusle jako naši nebojí, nemají v čele vlády ustrašeného a bojácného poseroutku a tak mě velmi zajímá jejich postoj a postup.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1924 » úte 14. bře 2017, 18:52

Sysop: to si tak úplně nemyslím. Jednou se tu řešilo, že zbraně koupený poté, co se ta směrnice někde zveřejní už nebudou spadat do grandfatheringu. Nemužu to najít



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#1925 » úte 14. bře 2017, 18:53

Na zítra mám dovolenou a jedu do Prahy. ale jsem přirozený pesimista předpokládám, že tam bude tak max.1000 lidí a to je nic.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1926 » úte 14. bře 2017, 18:55

Antony : Jak to bude řešeno zatím nikdo v rámci ČR neví. Ale nejspíš výjímkou, kterou sice dostaneš ale budeš si ji muset zaplatit. Ti noví nabyvatelé to budou mít samozřejmě daleko složitější.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#1927 » úte 14. bře 2017, 19:01

Re: Antony

U nas zatim jeste stale o vsem rozhoduje PCR, takze ta (respetive MVCR) vyda zcela jiste provadeci predpis a tam se to dozvis. Jiste je, ze to bude drive, nez do 18 mesicu.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#1928 » úte 14. bře 2017, 19:10

Ještě v poledne jsem na i-dnes četl prohlášení, reakci Stropnického a ten prohlásil, že by se to mohlo obejít "vojenskými spolky". Byla tam protireakce Chovance, že ho tenhle obrat ANO překvapil, že to vítá.
Teď to nikde nemůžu najít, asi mu to ušatej Bureš típnul. Nevíte o tom víc?



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#1929 » úte 14. bře 2017, 19:15

Variace na Svazarm, ale co vim, tak ta Smernice je schvalne postavena tak, aby ji nebylo mozne obejit lokalnimi zakony s odvolanim na statni bezpecnost. Jakmile totiz do EK prosaklo, ze timto zpusobem se Smernice chce obchazet, hned udelali protiopatreni. Domnivam se, ze herec to rekl, nez cetl schvalenou verzi Smernice. No, sam jsem zvedav, ktere ministerstvo to nakonec "vyhraje", jestli vnitra, nebo obrany.

https://www.novinky.cz/domaci/432092-jak-se-vyhnout-odzbrojovani-lidi-stropnicky-chce-prevezt-brusel-brannymi-spolky.html

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1930 » úte 14. bře 2017, 19:29

Marinakus, Sysop: diky za odpoved. Chapu to tak, ze jak dokoncim jarni polni prace, pujdu vystat frontu na nakupko a neco jeste koupim. Aneb cim driv, tim lip. Dekuji :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1931 » úte 14. bře 2017, 19:35

Tech moznosti je nekolik:
a) vyjimky pro lidi, co uz to maji
b) vyjimky pro sportovni strelce mezinarodnich disciplin
c) vyjimky pro "rezervisty" (cosi jako zalozaci bez povinnych nekolikatydennich cviceni)
...tyou rezervistu teoreticky prichazi v uvahu vic... Byvali policiste v policejnich rezervach, byvali vojaci ve vojenskych rezervach, civiliste v teritorialnich rezervach...

Vse bohuzel bude znamenat od nas "neco navic" za to, ze si bueme nejak moct ponechat, co mame.
Zkusim najit, kdy jsem toto psal poprve :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1932 » úte 14. bře 2017, 19:38

Me by hlavne zajimalo, jestli by v pripade, ze bych kosu musel odevzdat, byly nejak kompenzovany naklady za jeji porizeni. Protoze jsem ji kupoval v te dobe na furt a ne na cca 2 roky...



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#1933 » úte 14. bře 2017, 19:48

Obávám se, že modus operandi je již historicky ověřen kdy na nějaké osobní újmy/dojmy zpravidla defekuje canis familiaris ...
viz:
http://www.myslivost-lovectvi.cz/fotogr ... :6/213438/



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#1934 » úte 14. bře 2017, 19:50

Na Internetu kolovaly clanky fotky hromad zbrani (i odebranych vzduchovek) ze Spanelska a Anglie. O financnim narovnani tam nebylo ani slovo. Dopadne to jako kauza Dieselgate. Obcane, dostanes prd a drz hubu.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#1935 » úte 14. bře 2017, 19:59

paza píše:Já jsem teď zvědavý na reakci Slováků, ti se Brusle jako naši nebojí, nemají v čele vlády ustrašeného a bojácného poseroutku a tak mě velmi zajímá jejich postoj a postup.


No, tá nebojácna slovenská vláda predsedala Rade EÚ v dobe trialógu, keď ten prijatý paškvil práve na nátlak Rady vznikol. Ja ako Slovák radšej žiadne veľké očakávania nemám...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů