Novela evropske smernice o zbranich



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#2251 » čtv 17. srp 2017, 19:19

Znova jsem si to znění přečetl a je tam: Dlouhá zbraň původně určena ke střelbě z ramene.......To ale pistole se sklopkou není. Půjde sice o slovíčkaření, ale stejně už jsem klidnější.



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#2252 » čtv 31. srp 2017, 19:48

Co myslíte, jak se budou ču*áci z EK dívat na 10/30 zásobníky? Tedy zásobníky, třeba od Magpulu či Lanceru, které sice mají velikost 30, ale mohou pojmout jen 10 (legální pro Commiefornii)? Nebo "pinned" zásobníky, které jsou třeba legální v Kanadě (kapacita 5)?

Nejsem si jistý, jestli se na ně nevztahuje třeba tahle pasáž...?

Dlouhé samonabíjecí palné zbraně uvedené v kategorii A bodě 7 písm. b), jejichž zásobovací ústrojí a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než tři náboje, pokud je jejich zásobovací ústrojí odnímatelné nebo pokud není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžnými nástroji na zbraně, jejichž zásobovací ústrojí a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než tři náboje.


Týden pauza na to aby ses naučil vyjadřovat slušně.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2253 » čtv 31. srp 2017, 20:21

Já si myslím, že si nechám ty, co mám teď, a je mi jedno, jak se na ně budou divat. To je stejně smysluplná debata jako jestli byla první slepice nebo vejce.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2254 » sob 2. zář 2017, 14:33

OT promazáno, díky všem smazaným za pochopení. McFly



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2255 » úte 5. zář 2017, 14:28

Caroprd111 píše:Já si myslím, že si nechám ty, co mám teď, a je mi jedno, jak se na ně budou divat. To je stejně smysluplná debata jako jestli byla první slepice nebo vejce.

A tvoje reakce tedy je "zatím nikdo neví, kup si (s výjimkou Zeleného sportu) zásobník na 30 dokud jsou, a pak ho případně vyhodíš do koše", nebo je to reakce "já jsem stihl grandfathering termín a tím pádem mě to nezajímá"? Protože lidí, co si koupili/chystají koupit dlouhou samonabíječku po termínu GF, bude stále přibývat a IMO je to pro ně (mne nevyjímaje) výhledivě zajímavá otázka...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2256 » úte 5. zář 2017, 14:56

Ne, nevyhodim ho do koše, budu do něj dávat náboje a ty bude zásobník podávat do zbraně. Stejně jako je pro mě úplně jedno, kdy jsem si tu samonabíjecí pušku koupil. Vůbec nevím, co je to GF... Když se mi něco líbí, tak si to koupím, pokud už to nemám, to je vše.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#2257 » úte 5. zář 2017, 22:10

Nemáte někdo dobře ovládající angličtinu ponětí, jak je v té proteroristické eurodarebácké směrnici údajně specifikována nějaká výjimka pro takzvané veřejné osoby, podle českého právního řádu by to byly úřední osoby...? Tím se nesnažím po zádech ostatních střelců dohrabat k nějakým výhodám, jen si ujasnit v současnosti známé pojmy... Mému předkovi zabavili zbraně nacisti, teď se o to samé pokouší jim rovní darmožrouti z Brusele.........!



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#2258 » stř 6. zář 2017, 09:11

A takhle to s největší pravděpodobností skončí i s "Chovancovou žalobou"

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... kvoty.html



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2259 » stř 6. zář 2017, 10:27

Je pravda, že SDEU si málokdy s*re do vlastního hnízda a přebírá argumentaci gen. advokáta.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#2260 » stř 6. zář 2017, 11:10

To je snad jasné, každá diktatura musí mít pod kontrolou soudy ve věcech důležitých pro udržení té diktatury.
Ale je zase potřeba ty soudní pře iniciovat, aby se skutečnost zjevila větší části populace, protože typický obyvatel věci nesleduje detailně a soudní praxi maximálně v občanském nebo trestním sektoru, a tam zase i ty největší diktatury nebývají tak okatě protispolečenské. I když, poslední dobou jsou vidět první a docela očividné vlaštovky i tam.
Já myslím, že naše ministerstvo s tím počítá a byl to prostě nezbytný formální krok.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2261 » pon 18. zář 2017, 20:27

Pěkný postřeh.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#2262 » pát 29. zář 2017, 16:25

Chvíli tu bylo ticho, tak jeden odkaz:
http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/2908-hrozba-terorismu-se-zvysuje-a-eu-bere-obcanum-zbrane-takto-se-muzeme-branit-vedec-hovori

V článku se píše o datu hlasování ohledně "ústavní novely zaručující právo držet zbraně" v Senátu:"– a termín jednání na plénu byl stanoven na 11. října."

Ví někdo něco víc? Toto je pro mne první zmínka o datu v této věci.

EDIT: aha - http://www.senat.cz/dokumenty/zarazene_neprojednavane_tisky.php?ke_dni=21.9.2017&O=11 tisk 165?



hulvath
Příspěvky: 20

Příspěvek#2263 » čtv 5. říj 2017, 15:20

Opravdu otresny pripad policejni svevule se zbrani, ktery by mel byt co nejvice znam : http://www.denik.cz/regiony/jedine-blik ... 71005.html



Pezot
Příspěvky: 21

Příspěvek#2264 » čtv 5. říj 2017, 15:54

Už jsem to dal do hospody před 3 hod.



vesmirek
Příspěvky: 27

Příspěvek#2265 » čtv 5. říj 2017, 16:54

Trapný dotaz, ale nepodařilo se mi nikde tuto novelu směrnice EU o zbraních v českém překladu najít a stáhnout do PC v PDF... a to ani na gunlexu, prosím nemá někdo odkaz? Asi tady někde bude, ale nechce se mi probírat 151 stránkama. Jistě někdo ví, kde ji najít. Děkuji mnohokrát...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Long a 22 hostů