Novela evropske smernice o zbranich



vesmirek
Příspěvky: 27

Příspěvek#2311 » úte 17. říj 2017, 21:01

Chjo když to tady čtu, tak bych zrušil Senát ČR... k čemu ho vlastně máme? Darmožrouty, placené z našich daní.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2312 » úte 17. říj 2017, 21:13

To, že zdržují v tomto případě, je pro nás sice nelibé, ale jinak je senát aspoň šance jak aspoň nějaký z ty záplavy zákonů poslat k ledu. A to je dobře.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2313 » úte 17. říj 2017, 21:20

Dobře by bylo kdyby pracovali. A třeba i novelu poslali k ledu, se vší odpovědností za svoje hlasování. To co předvedli je politická zbabělost. Připomínám, ten návrh v senátě leží tři měsíce.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2314 » stř 18. říj 2017, 07:15

Na moji výzvu senatorum, aby hlasovali PRO ústavní novelu, dodatečně odpověděla Eliška Wagnerová : (volná citace) má názor v souladu s usnesením Stálé Komise Senátu Pro Ústavu, ke stažení http://www.senat.cz/xqw/webdav/pssenat/ ... 4660/71043 (novela je nepotřebný a potenciálně skodlivy).

Před pár dny hlasovala PRO vyřazení z programu jednání.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#2315 » stř 18. říj 2017, 14:45

audis: No hlavně je to děsně "vtipné"
ad bod a) druhý a nejkratší dodatek US ústavy je klidně přenositelný. Je to silně o výkladu, jak je vidět z US kde má každý stát jiný přístup k věci.

ad bod b) Paní Wágnerová se zde chytí sama do pěkné pasti. V podstatě přiznává, že legální zbraně nejsou používány k terorismu a že není jasno koho tato novela vlastně postihne. (což mi víme) Jenomže to tím pádem dle jejích vlastních slov dělá novelu totálně zbytečnou protože 1) nebojuje proti terorismu či kriminalitě a 2) není první fází odzbrojování legálních držitelů. Proč ji tedy vlastně chtějí zavést? :D

Tím pádem je to podle ní stejná nic měnící zbytečnost, jako navrhovaná změna naší ústavy, které se tak brání.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#2316 » stř 18. říj 2017, 23:06

Tu paní ale v zivote ani nenapadne shodit ze stolu neco, co je povinno diky EU.



AdaMoss
Příspěvky: 8

Příspěvek#2317 » čtv 19. říj 2017, 14:04

Na té novele EU nevidím zásadní problém. Na sport se dá získat vyjiímka pro zásobník 20+ tak v čem je potíž? Co nevyřeší při obraně prvních dejme tomu 5 výstřelů už je taky jedno. Rovněž nevidím důvod, proč by měly být volně dostupné "civilní" verze útočných pušek (oxymoron mimochodem). Ústavní právo držet zbraň? Nesmysl...Naše legislativa ohledně nabývání zbraní je v rámci možností kvalitní. Bouchačka prostě není auto - neměl by to mít každej. Tohle téma má mnohem víc pozornosti, než si zasouží :-).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2318 » čtv 19. říj 2017, 14:20

Co třeba jen ty desetitisíce majitelů replik a historických zbraní? Co proklamovaná skutečnost, že dojde k vyhodnocení účinnosti novely a jejímu dalšímu přitvrzení. Ty asi ZP nemáš, nebo se o návrh ústavního zákona moc nezajímáš, jinak by ti bylo známo, že zákonné právo (při splnění podmínek) držet zbraň máš již nyní. Novela právo na získání a vlastnictví nijak nerozšiřuje ani podmínky pro získání neulehčuje.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#2319 » čtv 19. říj 2017, 14:36

Příspěvek od AdaMosse je podezřele provokativní a obsahuje příliš mnoho témat. Jestli jeho autor má zájem vyjádřit svoje názory na témata, která zmiňuje, možná by se mohl soustředit vždycky pouze na jedno a zkusit svoje uvažování trochu rozvést. Momentálně nemá moc smysl na něj reagovat.



AdaMoss
Příspěvky: 8

Příspěvek#2320 » čtv 19. říj 2017, 14:42

ZP mám a tu novelu jsem četl celou. Pro stávající majitele se nic nemění. Právě proto, že zákoné právo je již teď nevídím důvod to cpát do ústavy. Další přitvrzení je jiný téma, tam bych byl třeba proti. Nechci zakládat nějaký flame, sám mám zbraně rád a několik jich vlastním...ale když i Finové jsou pro (i přesto, že vlastní cca 2x tolik zbraní / obyvatele)...vypadá to spíš jako, že jsme lehce přecitlivělí.



AdaMoss
Příspěvky: 8

Příspěvek#2321 » čtv 19. říj 2017, 14:45

Knop píše:Příspěvek od AdaMosse je podezřele provokativní ....


Tak jsem to nechtěl...mě jen zarazilo, že v zásadě minoritní téma má přes 2000 příspěvků. Prostě nerozumím tomu, co konktétně nám na tom vadí.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#2322 » čtv 19. říj 2017, 14:55

V principu nám vadí to, že komise pro vnitřní trh protlačí idiotskou směrnici týkající se ve skutečnosti bezpečnosti, což není dosud harmonizovaná oblast.
Vadí nám to, že ji tlačili silou, podvody, nese známky naprosté neznalosti a debility a zabrala dlouhé měsíce moha lidem, aby formálně vypracovali důvody, proč např. ničit muzejní exponáty je pitomost.
Vadí nám i to, že se bude každé dva roky přitvrzovat a současné znění zavádí zbytečná a neopodstatněná omezení v ČR čistě jen z pozice diktátorské síly.
A symbolicky mi vadí fakt, že nám cpou omezení zbraní státy, které jsou na tom vlastní vinou s bezpečností dost špatně. Ti by se měli od nás učit a ne nás poručníkovat.
Celkově je to situace, které je potřeba se postavit a nenechat se ponižovat nějakými eurobolševickými nedouky, trpícími komplexem světovládce. Prostě pohár přetekl...



AdaMoss
Příspěvky: 8

Příspěvek#2323 » čtv 19. říj 2017, 15:09

Souhlasím s tím, že teď na tohle téma asi momentálně není vhodná doba. Taky souhlasím, že je lehce diskriminační. Ti co v budoucnu zakázané zbraně vlastní budou zvyhodnění vůči novým majitelům ZP. Ale jinak se mi zdá, že lehce zpřísnít pravidla by neškodilo s výhledem do budoucna.

Příspěvěk od člena pavelg mi připomíná proslovy Okamury a nevidím v něm žádná fakta.

Já jsem čerpal informace k utváření názoru zde:
http://www.mvcr.cz/clanek/prehled-mozny ... anich.aspx
http://www.europarl.europa.eu/pdfs/news ... 909_en.pdf
Naposledy upravil(a) AdaMoss dne čtv 19. říj 2017, 15:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2324 » čtv 19. říj 2017, 15:12

AdaMoss: "Další přitvrzení je jiný téma", no přávě že není. Je to buď ve přímo ve směrnici nebo v metodice (fakt se mě to nechce hledat).
"Pro stávající majitele se nic nemění", no právě, že mění. Např. ti co dělali rekonstrukce třeba Slavkova si budou muset dělat ZP. Úplný dopad neznám, ale počítám, že rakušáci a frantíci co tam jezdívali si už ani neškrtnou, doslova.



AdaMoss
Příspěvky: 8

Příspěvek#2325 » čtv 19. říj 2017, 15:19

gogan: Asi bude hodně záležet na konkrétním návrhu zpřísnění, ale já tomu rozumím tak, že i ten bude muset projít řádným schvalovacím řízením, takže pokud to bude nějaký paskvil, tak se pravděpodobně zvědne větší vnla odporu než nyní.
Se stávajícími majiteli máš pravdu, budou si muset uděat ZP a registrovat. OK, to chápu, že to může lidi srát.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: nn, velkovezir a 37 hostů

cron