Novela evropske smernice o zbranich



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#3316 » čtv 21. čer 2018, 10:20

Niaz: Dokud se nebojíš o sebe a své blízké, tak to můžeš brát tak, že nepůjdeš střílet na Rusa zpoza litevské hrance jen kvůli Merkelové a Babišovi. Doma klid, kvér naolejovaný v trezoru nebo za trámem.

Ale jestli ti začnou noví merkelovští kolonizátoři, posílaní a přivážení v souladu s EU plány, znásilňovat holky kolem, terorizovat obec a ty uvidíš, že takhle by se v zemi za chvilku nedalo normálně žít a ty máš děti a chceš jim odkázat zemi, kde se žít dá.. tak věřím tomu, že většina chlapů vezme z kůlny vidle a půjde. A buď ty vidle použije proti agresorům, nebo ještě předtím proti kolaborantům. To tak v dějinách chodí. Kdo to neudělá, z dějin zmizí.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#3317 » čtv 21. čer 2018, 12:04

Dějiny dávají za pravdu spíš mně, že ve většine případů obyčejný lid udělá velký kulový. Okupací tu už pár bylo, přišli ze západu i východu a nikde se ta vaše fantazie ve velkým nevyplnila.

Dnes by to nebylo jiný.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#3318 » čtv 21. čer 2018, 12:33

Zase máš částečně z historického hlediska pravdu, ale jen od Bílé hory, do té doby jsme si v Čechách dokázali s vetřelci poradit s meči i cepy. A jestli nás probruselští kolaboranti nestihnou do těch tvých osmi let odzbrojit, tak věřím že si s případnými vetřelci zase poradíme.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#3319 » čtv 21. čer 2018, 12:38

Věř si, já říkám že to je jen divoká fantazie. A spoléhat na nějakou půl tisíciletí mrtvou husitskou tradici je úsměvné. :)



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#3320 » čtv 21. čer 2018, 12:47

Ona je to vždycky kombinace. Ale i v pobělohorské době ... v době války s Turky byli naši vojáci začleněni do císařské armády a vedli si výborně, však se mrkněte na data k bitvě u Vídně, kde jsme dali Turkům na prdel. Za druhé světové jsme holt zpočátku stáli proti přesile tvořené aliancí Francie+Británie+Německo+Itálie. Za této konstelace by boj znamenal spíš zkázu a následný boj s Němci nebyla typická obranná válka, protože už tady byli usezení. Sovětská okupace z roku 1968 byla spíš vnitrokomunistickou věroučnou rozmíškou, ta nepředstavovala ohrožení života pro národ, i když ponížení to bylo obrovské a má dodnes vliv na vztahy s Ruskem (a překvapivě ne s Ukrajinou, Polskem, Maďarskem...).
Dnes se situace vyvíjí spíš tou cestou let 1680, takže proto si myslím, že na přímé ohrožení na našem vlastním území by čeští muži reagovali .. jako muži.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#3321 » čtv 21. čer 2018, 12:57

Panove, zaciname byt tezce offtopic.
Nemate nekdo informace jak to vypada na evropskem soude s nasi zalobou?
Jak to vubec vypada(ramcove) s velkou novelou? Pan Karasek v Brne na besede zminoval neco o rozdeleni na 3 zakony pro udrzeni naseho stavajiciho systemu.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#3322 » čtv 21. čer 2018, 13:02

Co se Evropské směrnice týká ;) Dnes jsem poslal sedmý mejl svému senátorovi za Litoměřice (Mezian). Začal jsem s tím v prosinci 2017 a jelikož mi nikdy neodpověděl, tak ho v měsíčním intervalu "bombarduju" dál. Nehodlám s tím přestat, dokud tam tehle pán bude sedět, takže už se těším, že to ve volbách projede a budu s tím moc přestat. :)



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#3323 » čtv 21. čer 2018, 13:04

Já myslel, že se tu bavíme o obyčejných lidech ve zbrani bránící stát, nikoliv o vojácích. Já říkám, že se (až na pár izolovaných výjimek) nestane nic, jako vždy posledních 100 let.

Jakékoliv porovnání s staletí starými událostmi je mimo mísu. S těmi lidmi nemáme dávno nic společného.

Konec OT. Kdyby to moderátor přenesl do hospody, můžeme pokračovat.



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#3324 » čtv 21. čer 2018, 13:07

V případě ESD snad není pochyb o výsledku, ne? Tam jde přece jen o to, že jsme se formálně postavili proti nezákonné zvůli a oni budou nuceni taky formálně předem známé rozhodnutí zdůvodnit. Nedávno vydali např. rozhodnutí, že ačkoliv nemá EU žádné pravomoci udělovat kvoty na rozdělování migrantů, tyto kvoty přesto platí a musejí být splněny. Takže v tomto směru jde jen o legislativně-literární cvičení s tím, že pro zvídavé může představovat zajímavou sondu do myšlení a praxe eurobolševiků a třeba některým z nich pootevře oči.

A ta velká novela by měla být koncipovaná tak, že jedním zákonem se naplní požadavek EK na implementaci směrnice, zatímco ty další dva zabezpečí implementaci výjimek, které vyjmou z platnosti toho prvního zákona dostatečně širokou skupinu dnešních držitelů ZP a některých druhů zbraní.
Jak to ale dopadne, bude záležet na dotacích (v případě, že řepkový démon bude vládnout), nebo na výsledku předčasných voleb (pokud to dopadne jak si myslím). Já jen doufám, že na tom lidi z ministerstva pracují v našem zájmu a po cestě se to nějak nedomrví.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3325 » čtv 21. čer 2018, 20:21

juraj1: Na straně žaloby nové info nemám, ale s tou velkou novelou je to tak, že se schází pracovní skupina, která dává dohromady požadavky na ty zákony a věcný obsah. Na jaře příštího roku by měl být obsah připraven a pak se bude dělat na paragrafovém znění. Celkově je to ještě tak rok a půl práce, než to půjde do sněmovny (taková je poslední informace, kterou mám).

ostatní: tyhle debaty o národní hrdosti patří spíš do vlákna "Hospoda", nechte prosím tohle vlákno pro debatu o směrnici jako takové.



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#3326 » čtv 28. čer 2018, 13:29

Rozhovor na téma Směrnice a Ústavní zákon
http://zbrojnice.com/2018/06/28/rozhovo ... ka-sykova/

Zmíněná senátorka bude obhajovat mandát proti Drahošovi. Doufám, že to dobře dopadne...



expres
Příspěvky: 610

Příspěvek#3327 » čtv 28. čer 2018, 16:45

Neni to k nasi smernici, ale tyka EU smernice.
https://stredoevropan.cz/2018/06/28/sal ... ebeobrane/

Tak teda nevim, ale neni to opak toho co EU pozadaju? Jinak receno, proc u nas to de opacnym smerem...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#3328 » čtv 28. čer 2018, 20:17

pavelg píše:Rozhovor na téma Směrnice a Ústavní zákon
http://zbrojnice.com/2018/06/28/rozhovo ... ka-sykova/

Zmíněná senátorka bude obhajovat mandát proti Drahošovi. Doufám, že to dobře dopadne...


Jo a myslím, že proti ní bude Draho(u)š...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3329 » pát 29. čer 2018, 08:58

Ano, je to v mém obvodu a bude stát proti panu Drahošovi. Bohužel vás zklamu, ale paní Syková je naprosto bez šance, protože má za sebou korupční kauzu a velké chyby ve svém volebním obvodě, ztratila podporu a nominace všech kromě místních kmotrů.

Nicméně další zajímavou osobou je paní Skovajsová, kterou nominovala ČSSD. Na zbraňovou směrnici se jí zeptám, až ji budeme "grilovat" na schůzi, (a to ji čeká protože požádala o podporu i Piráty), dám pak vědět.

expres: Já to kvituju, protože Itálie má snazší možnosti si to obhájit. A když to budou tlačit oni, tak se můžeme pěkně přidat :) Nedělám si iluze, že by to bylo snadné, ale to neznamená, že to nemůže přinést něco pozitivního i pro nás.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#3330 » pát 29. čer 2018, 13:07

Zřejmě zajímavá věc ze Slovenska (jestli se to tu už neobjevilo). Omezení zbraní formou zpřísnění technických podmínek (pokud jsem tomu dobře porozuměl.
https://www.facebook.com/LegisTelum/pho ... =3&theater

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů