Novela evropske smernice o zbranich



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#3466 » ned 30. zář 2018, 22:01

Ahoj
Chtěl bych si pořídit zbrojní průkaz a poté zbraň typu AR nebo VZ58... jeste nevím..
A chci se zeptat, jestli to má vůbec cenu, prý bude ta posrana EU tyto zbraně zakazovat.. Tak abych nevyhodil peníze za zbroják a pak koupil drahou zbran, kterou mě policie stejně zabaví.
Můžete mě někdo selsky vysvětlit o co jde a poradit jestli se vyplatí dělat ZP ?

Díky moc

Než založíš nové téma, tak hledej a čti. Sloučeno s existujícím. Peggy



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#3467 » ned 30. zář 2018, 22:05

To je pořád dokola. Jestli chceš, tak si ZP udělej, kup si co chceš a pak se podle toho zariď. Jestli nebudeš chtít, nikdo ti nic nezabavi. Jestli jsi z toho podelanej, tak nedělej nic.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#3468 » ned 30. zář 2018, 22:17

po příští dva roky 100% zbraně nikdo odebírat nebude.

během 2 let možná už nebudeš moci do těchto zbraní vložit 30ranný zásobník, ale pouze 10 ran. Píšu možná. Pořád se ještě neví jestli vůbec se to omezení u nás zavede.

Co bude za tři a více let nikdo neví. Ale všichni střelci doufají, že to nebude horší. Třeba se EU rozpadne (kéž by). Třeba přijde mor. Zatím tomu nic nenasvědčuje. Dále ČR si dělá přípravou zcela nového zákona o zbraních budoucí ignoraci budoucích nařízení o zbraních od EU. Nicméně to samo o sobě není záruka, aby to za pár let vešlo v platnost a měl jsi jistotu. Dále v mnohých západních zemích zbraně mezi lidmi jsou hodně zakázané a byl to proces trvající (nehledal jsem to) desítky let. Jak je vidno, je to čtení z křištálové koule.

DOporučju ZP si udělat. V kvantitě je síla.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#3469 » ned 30. zář 2018, 23:22

1) Fakt musíš založit kvůli tvému dotazu vlákno? Co takhle třeba :

https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=7143

2) "Má cenu zbraň XY pořídit vzhledem k legislativě, vzhledem k EU a pod ....?

Co chceš slyšet ? Kup si to nikdo ti to zaručeně nevezme, a pokud ano, tak ti prachy dám ze svého protože jsem blbě radil ?
Křišťálovou kouli tu nemá nikdo, max se dá odhadovat v kratších úsecích - změny předpisů prostě většinou nějakou dobu zaberou (od úvahy "mělo by se zakázat to či ono" po schválení předpisu v definitivní formě a nabytí účinnosti...))

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#3470 » pon 1. říj 2018, 07:15

Prozatím to vypadá že problém bude u zbraní předělaných z vojenských samočinných, Tj. Vz 58, Většina AK variant atd... Udělej si zbroják a kup si "novou" zbraň (něco co bylo od začátku pouze samonabíjecí) jako třeba jakoukoliv Ar-15. Tu by sice EU politici rádi zakázali ale zatím se nic takového nechystá. Pokud se bojíš že vyhodíš peníze kup si opakovací malorážku :-)



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#3471 » pon 1. říj 2018, 10:59

Pokud přijdeme o zbraně, přijdeme tím pádem o svobodu. Pokud přijdeme o svobodu, bude mi úplně jedno, jestli jsem přišel o nějaké peníze nebo ne, protože to bude znamenat mnohem vážnější problém. Ještě nedávno jsem uvažoval jako ty. Pak jsem si dal facku a vzal to z opačného konce. Takže teď i za cenu půjčky nakupuji zbraně i střelivo, dokud to jde. Vlastnit zbraně a mít minimální zásobu střeliva (až dojdou zákazy i na něj) je pro mne jedna ze základních věcí. Takže dokud je ta možnost, kup si co chceš a užívej si ty hezké chvilky na střelnici, může se stát že si za pár let budeš nadávat, že sis tenkrát nekoupil. Nikdo neví co bude, ale nesmíme se vzdávat už dopředu.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#3472 » pon 1. říj 2018, 11:29

Tak tak, kupuju co se da, bohuzel mam ted nutne penize jinde.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#3473 » pon 1. říj 2018, 12:46

Připojuju se k předchozím, taky jsem takhle přemýšlel, po zařazení novely na pořad minulé schůze Sněmovny se už přemýšlení nevěnuji, pouze nákupům :-)



pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#3474 » pon 1. říj 2018, 13:45

Bude takových asi víc, protože statisticky počet držitelů ZP se v podstatě nemění, zatímco počet držených zbraní slušně roste.

K původnímu dotazu:
Vzhledem k nepředvídatelnosti budoucnosti v detailech je těžké říci, zda eurobolševici první sejmou řadu AR nebo AK (Kosu oni nejsou schopni od AK odlišit).
Takže bych se orientoval spíš na to, z čeho kdo chce střílet, co ho víc baví, jak si chce zbraň upravovat a za kolik je střelivo ...prostě z pohledu střelnicového hobbíka a střelby pro zábavu a pěstování návyků a dovedností.

Jestli je rozhodující ztráta cca 15 000Kč za ZP, zbraň a krabici nábojů, tak bych spíš doporučil vzduchovku, která je velmi přesná a nevyžaduje ZP. Anebo airsoft pokud je cílem akční a military styl.
I když, nezapomeňme, že v první verzi Směrnice byly obsaženy i airsoftky a hračky v designu zbraně, takže se dá očekávat, že toto je cíl, kam budou novely Směrnice směřovat.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3475 » úte 2. říj 2018, 11:26

oldlamehand: jak píše pavelg. Tady se jedná o porušení povinnosti implementovat, nikoliv porušení některého ze základních dokumentů EU. V tomhle bodě jsme na to už sami.

Jinak potvrzuju, že nemá smysl se toho bát. Bude se to táhnout, se svými novými miláčky zažijete ještě kopec srandy, než začne být vůbec aktuální konkrétní změna. Zatím to pořád směřuje k maxinovele.

Mám taky zákulisní info, že byla znovu oprášena myšlenka novelizace ústavního zákona, tentokrát v kvalitnějším znění. Bohužel to je jen nepotvrzené info, zatím k tomu nebyly rozeslány žádné pozvánky či další informace, ale bedlivě to budu monitorovat.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#3476 » úte 2. říj 2018, 23:15

Je zde mezi 300k držitelů ZP cca 700k registrovaných zbraní.

Při pověstné výkonnosti zdejší státní správy co sice prý "maká jak o život ani svátky nedrží" bude i při případném totálním gunbanu typu GB trvat reálně min. 5 let než zvládne nám všechny zbraně posbírat ..

Jinými slovy :
je před námi velmi pravděpodobně cca 7 až 10 let si ještě něco nakoupit a trochu si zastřílet, ne? :)

Tak si to užijme a neřešme neustále "kvadraturu kruhu/Kolumbovo vejce", které stejně nejsme schopni jakkoli zásadně ovlivnit ... :twisted:

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#3477 » stř 3. říj 2018, 05:23

kiv61 píše:je před námi velmi pravděpodobně cca 7 až 10 let si ještě něco nakoupit a trochu si zastřílet, ne? :)


Myslíš, že si uctivě uvedenou dobu ještě zastřílíme a potom jako ovečky se podvolíme? Odevzdáme a budeme si po večerech vyprávět co bylo? Ve vší úctě nasjat a jozmazat. K tomu jsem se tedy nenarodil, se takto ohýbat. A neměl by se minimálně nikdo z nás ohýbat. Sakra.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#3478 » stř 3. říj 2018, 06:33

Nebuďte naivní, podivejte se třeba do tématu nákupní povolení, jak se každej nechá pěkně ohejbat jen proto, že mu to řekl kašpar za prepazkou. A to o nic nejde. Jen neměl čas. A nechtěl se hádat. Chtěl bejt kamarád.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#3479 » stř 3. říj 2018, 07:13

dotaz na jhora, trosku mimo téma ale IMHO to souvisi, proc pirati hlasovali všichni pro vmesovani se EU do politiky Madarska? (17:0) I když je tady jejich zastupce prezentuje jako rozumnou stranu z hlediska zbranove novely, toto ve mne dost podkopava duveru v tuto stranu. Ale mozna to nejake prijatelne vysvetleni ma...



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#3480 » stř 3. říj 2018, 07:46

Praděda měl za trámem brokovnici, děda měl za trámem brokovnici, tchán byl v Jáchymově protože měl za trámem Waltra, táta neměl trám ale pistoli měl za stoupačkama, A já mám trám i stoupačky a tam si chovám všechny vzduchovky až na ně dojde, a pro jistotu i prak a náhradní gumu od trenek.

Jestli se tedy do té doby ojrosajuz nepoloží, nebo neprobere.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů