Novela evropske smernice o zbranich



vencik
Příspěvky: 8

Příspěvek#1801 » stř 22. úno 2017, 15:30

Pokud by nekoho zajimala fakta (EC asi moc nee ;-)
Procital jsem si zpravu EC, k videni napr zde: https://www.all4shooters.com/en/Shootin ... n/COM(2013)-716-Firearms-and-the-internal-security-of-the-EU-EN.pdf

Na konci uvadeji tabulku, ktera dava do souvislosti mnozstvi legalne drzenych palnych zbrani v EU s mnozstvim zabiti/vrazd (homicide).
Tak 'sem si dal tu praci a spocital Pearsonuv korelacni koeficient techto 2 sloupcu: je 0.218.
Pro dataset tehle velikosti se udavaji kriticke hodnoty 0.33 nebo vyssi (viz http://vassarstats.net/textbook/ch4apx.html a http://www.statisticssolutions.com/tabl ... rrelation/).
Jinymi slovy: tato tabulka sama ukazuje, ze mezi mnozstvim legalne drzenych zbrani a poctem zabiti v EU NENI vyznamna statisticka zavislost.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1802 » stř 22. úno 2017, 22:11

Na LEXu vydali celkem zajímavou statistiku o vývoji počtu zbraní a ZP v ČR: http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... -roce-2016

Zvlášť počet zbraní kat. A, když naše milá Džamila tvrdí, že mezi lidmi jsou tisíce samočinných zbraní... Z těch 1200 navíc určitě budou všechno automaty....
Taky ZP kat B a E přibylo 9 resp. 10 tisíc v mezi lety 2015/2016, takže se lidé celkem dost začínají ozbrojovat...
Já dnes šel pro NP na pušku samonabíjecí (samozřejmě konvertované vojenské), abych taky trochu přispěl do mlýna :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1803 » pát 24. úno 2017, 13:18

Tyhle obrázky by měl mít každý dobře uložené v paměti......
Australie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1804 » pát 24. úno 2017, 13:26

CZelednikov píše:No tak zdá se, že ministerstva jsou v drtivé většině proti ústavnímu dodatku. A samozřejmě europoslanci jsou ve většině pro novou směrnici o zbraních. To nevypadá dobře. Máme ještě nějaká záložní řešení?


Kazdy dle sve odvahy ;-)

Kdo z Vas jeste nenapsal ministrum?

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1805 » pát 24. úno 2017, 14:15

CZelednikov: V jedne soukrome komunikaci jsem uz taky vyjadril urcitou skepsi nad majlovacimi kampanemi tu evropskym tu ceskym poslancum a ceske vlade. Nezda se mi totiz, ze by se nejak darilo je presvedcit.

V ramci teto kratke debaty jsem ale dosel k nazoru, ze to svuj smysl ma. Kdyz vytrvam, bude me to tesit. A hlavne nedopreji svym (nasim) odpurcum ten pocit, ze jsem se vzdal. Prohrat mohu, vzdat se nikoliv. Ja vim, zni to pateticky, ale pomaha mi to vydrzet. Takze napisu i ministrum. Spoustu jsem jich uz oslovil coby poslance a tech par, co zbyvaji, uz neni tolik prace navic. Treba to nepomuze, ale me svedomi bude ciste.

Takze asi tak...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1806 » pát 24. úno 2017, 15:01

Text jsem napsal pochopitelne delsi, ale zakoncil jsem jej timto:
Argument, ze nyní máme super zákon o zbraních a proto není třeba nic měnit je asi stejně logický, jako když víme, že se blíží 1000letá voda a my neupustíme vodu v přehradách a nepostavíme protipovodňové zábrany proto, že teď jsou naše břehy klidné a bezpečné.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1807 » pát 24. úno 2017, 15:31

Dobré. Ale jim je to jedno.

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#1808 » pát 24. úno 2017, 16:03

Docela zajímavou otázku pokládá v otevřeném dopise ministrovi Chovancovi europoslanec Jiří Maštálka (Haló noviny 21. 2. 2017 http://www.halonoviny.cz/articles/view/45063714).
V předchozích příspěvcích už zde byla asociována historie r. 1939. Mně se po přečtení článku vybavují hodiny dějepisu týkající se r. 1938. Odvaha, vlastenectví, vzletná slova, mobilizace...a nakonec ocas mezi nohy.



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1809 » pát 24. úno 2017, 18:18

Bohužel si myslím, že má pravdu - vláda zdaleka nedělá co může a pravděpodobně dělá jen na oko. A chápu to dobře, že jsme z těch států co jsou proti směrnici jediní kdo nemá výjimku?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1810 » pát 24. úno 2017, 20:33

Schweiz a Finsko maji vyjimku na to, ze maj uz XX let tzv. "pasivni zalohy" - tedy civilisty, kteri za sve penize cvici, jsou ozbrojeni narukuji sice uplne stejnem jako ti, kdoz to nemaji, ale na rozdil od tech ostatnich uz tihle budou umet strilet. Kazdopadne vyjimku nemaj ty 2 staty, ale vsechny staty, ktere splnuji podminky. NIKDO nema ve smernici vyjimku ve smyslu: "Zakaz XYZ se netyka Finska".

Na co tu vyjimku muze uhrat CR??? Na noseni zbrani, ktere krome nas a Slovenska v podstate nikde neexistuje? To by nam urcite proslo... Ze jo...

Budte od te dobroty, zkuste argumentovat lepe, nez parta pivaru po 8 pivech, kdyz nejlepe jako treneri vedi, co mela udelat ktera reprezentace... Fotbalova, hokejova, politicka...



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1811 » ned 26. úno 2017, 20:40

No nic, obeslal jsem všechny poslance i ministry a pro jistotu se ještě zaregistroval v LEXu, ať je nás na to všechno víc. Teď budu ještě psát i europoslancům.
Ale musím říct, že podle odpovědí jsou někteří poslanci jako děti. Oni navrhovanou změnu Ústavy třeba i docela berou, ale nepodpoří ji proto, že je populistická a nahrávala by ve volbách Chovancovi, to je to, co jim na ní vadí. Že by přispěla k dobré věci je jim pak už jedno... Super přístup.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1812 » ned 26. úno 2017, 22:43

Odpověď Petra Gazdíka na prosbu, aby se při hlasování řídil zdravým rozumem:

"Vážený pane,
s chystanou evropskou směrnicí nesouhlasím,
navrženou změnu Ústavy ale nepodpořím (je populistická a v praxi nic nemění),
současný stav považuji za optimální."

A když jsem ho poprosil, ať nevnímá populismus, ale případný užitek ze změny Ústavy:

"Vážený pane,

neodpovím Vám jinak. Ústavní změna nemá praktický význam, na tom si trvám. A proto ji nepodpořím.

Význam má znění konkrétního zákona."



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1813 » ned 26. úno 2017, 22:47

A tohle mi napsal Grebeníček:

"Vážený pane (jméno vypuštěno),

na tom, zda předvolební trik ministra Chovance projde, nebo nikoli, až tolik nezáleží. Obecně totiž z ústavy platí, že přijaté mezinárodní úmluvy mají přednost před naší legislativou. To, na čem záleží, je, zda se bude vláda a vládní koalice hrbit před Bruselem a schválí to, co se jí předhodí, nebo nikoli. Tak jako pro nakládání se zbraněmi a střelivem plně vyhovuje dosavadní platný zákon, obdobně vyhovují platné zákony, jsou-li kvalitní, i pro úpravu mnoha dalších záležitostí. Včleňovat problematiku držení zbraní a třeba automobilů, letadel, dronů a mnoha dalších předmětů a záležitostí přímo do ústavy by asi příliš praktické nebylo. Důležité je, tak jako v mnoha jiných případech, zda naše takzvané elity chtějí nebo nechtějí hájit zájmy a potřeby našich občanů, nebo zda se raději nechtějí nechat zkorumpovat výnosnými funkcemi, levnými pochvalami a přízní eurobyrokratů či kohokoli jiného.

Přeji vše dobré Miroslav Grebeníček"



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#1814 » ned 26. úno 2017, 22:57

Přidávám ještě Bělobrádka:

"Pěkný den, problém je v tom, že to v Bruselu nedokázal ministr vnitra vyjednat, nebo prostě zaspal. Nyní to chce řešit nestandardně, změna ústavy zřejmě stejně nezabrání užití evropské legislativy. Nebo snad ano? Směrnice, tak, jak je nyní v Evropském parlamentu rozhodně není odzbrojující. Navíc není ještě schválena. Zatím je stav takový, že současným držitelům by zbraně zůstaly. Proto země se silnou střeleckou a mysliveckou lobby (SRN, Rakousko atd.) se směrnicí souhlasí. Nenechte se zmanipulovat. Pokud by to skutečně zabranilo přitvrzení naší dostatečné právní úpravě, pak to klidně podpořím. Pro úplnost: vlastním ZP 20 let a mám zbraně se středovým i okrajovým zápalem, včetně krátké.


S pozdravem
Bělobrádek "

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#1815 » ned 26. úno 2017, 23:01

Jo, Bělobrádek je myslivec... Mně psal, že nechápe, na co má mít doma občan "AK47" a že to omezení má smysl... :thumbdown: V dalším mailu, že omezení navrhované EU nepodporuje. Na dotaz, co teda hodlá udělat, aby se dopad směrnice aspoň zmírnil, napsal, že jsou připraveni s MV jednat...
Naposledy upravil(a) P.V. dne ned 26. úno 2017, 23:06, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů