Novela evropske smernice o zbranich



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#3346 » stř 18. črc 2018, 12:47

Prostě, oficiálně vzniká spolek, nazvaný LIGA LIBE.
Co toto vlastně znamená?
Stručně: Lidskoprávní, bezpečnostní.

Zdroj: https://www.facebook.com/LIGA.LIBE/posts/2131348813543403



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#3347 » stř 18. črc 2018, 13:41

Proč až moc zlý? Květinami se válka moc vyhrát nedá. Obdobně se dá říct, že je LEX až moc hodný ... Potřebujeme oba a je fajn, že spolupracují.

mobil-man píše:LIGA LIBE je možná až moc zlý policajt (LEX je ten hodný policajt),



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#3348 » stř 18. črc 2018, 14:50

Já souhlasím, že jsou potřeba oba tyto spolky. Sám jsem členem LEXu a dřívější PETICI (dnes LIGU LIBE) jsem podpořil sběrem podpisů. Nicméně můj názor, že jde o zlého policajta, potvrzuje i včerejší text o Pospíšilovi a jeho neúčasti na schůzce, který mi přišel zbytečně ostrý (pokud je pravda, že došlo k reakci od něj, že šlo o chybu organizace času a ne úmyslnou ignoraci). Tím že protivníka, který v minulosti konkrétními kroky pomáhal naší myšlence, pošpiníme i za pouhé zmeškání schůzky v různých médiích, si zřejmě jeho náklonost nezískáme.

Zároveň jsem si vědom toho, že Pospíšil je nyní v jiném postavení než byl jako europoslanec. Nyní je předsedou sluníčkářské a probruselské strany, která nám nakloněna nebude, pokud nedojde k jejímu politickému krachu a přehodnocení priorit. Zatím míří na svůj elekorát lidmi jako Niedermayer, Štětina, Kalousek, Džamila... za této konstalace chápu, že LIGA nemá důvod s nimi jednat, resp. pokusit se o jednání pouze ze zdvořilosti.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3349 » sob 18. srp 2018, 14:06

Česko je povinno implementovat nejpozději do letošního 13. září evropskou "odzbrojovací směrnici", regulující restriktivně držení střelných zbraní, nechce-li čelit evropským sankcím. Ministerstvo vnitra proto připravovalo takzvanou malou zbraňovou novelu (novelu zákona o střelných zbraních a střelivu). Česká vláda se však namísto toho rozhodla zavést směrnici "natvrdo" formou vládního nařízení.

https://dotyk.denik.cz/byznys/vlada-zav ... 80818.html

LEX píše:Z principu nesouhlasíme s tím, aby právo na zbraň bylo v ČR omezováno podzákonnými akty, dokud však nebudeme mít analyzovány všechny předpokládané dopady tohoto nařízení, nebude věc dále komentovat.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#3350 » sob 18. srp 2018, 18:23

Je někde k vidění ten návrh Nařízení?

//edit: https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=KORNB3GEMJ4E
(článek https://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/ ... ych-zbrani)

Takhle budou vydávat další Nařízení, kterými prosadí jednotlivé prvky novely Směrnice?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3351 » sob 18. srp 2018, 21:57

Do pr..čic s touto vládou. ........



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3352 » sob 18. srp 2018, 23:38

Dotace, no... ..........



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#3353 » ned 19. srp 2018, 06:23

EU ještě asi par let, mozna desetileti vydrzi a my se asi taky netrhnem.............

všichni tři odměněni za OT



Oko
Příspěvky: 1

Příspěvek#3354 » ned 19. srp 2018, 08:19

.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#3355 » pon 20. srp 2018, 17:11

Může mi někdo vysvětlit, jak je možné provést nařízením vlády rekategorizaci některých zbraní, když kategorizaci poměrně jednoznačně stanovuje zákon a nařízení musí být v mezích zákona?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#3356 » pon 20. srp 2018, 19:39

Aniz bych to nejak studoval, tak si dovolim vyjadrit pochybnost o ustavnosti takoveho postupu. Snad se k tomu, na zaklade podnetu treba LEXu, vyjadri ustavni soud.

Ale ono to mas tak, kdyz ridime stat jako firmu, tak je nejaky koncept 3 piliru demokracie vcelku lhostejny. Parlament je jen "zvanirna" a ustava je jen trhaci kalendar...

Pokud jim to projde u zbranove smernice, tak se te bande naskytaji moznosti zcela netusene. Parlament si muze vzit placenou dovolenou a Andrejova vlada si tady muze delat co si zamane.



Peso
Příspěvky: 28

Příspěvek#3357 » úte 21. srp 2018, 05:54

Mám podobné obavy ale doufám že se to nestane. Uvidíme další vývoj a jestli se to k ústavnímu soudu dostane.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#3358 » úte 21. srp 2018, 07:35

A připravuje Lex nebo LIbe podnět k ústavnímu soudu?



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#3359 » úte 21. srp 2018, 08:51

Pokud jsem to správně pochopil, tak tento krok nijak nesouvisí s diskutovanou směrnicí.
Jde o implementaci nařízení (tedy přímo účinného a závazného evropského předpisu, který platí sám o sobě i beze změny národní legislativy a je nad zákonem) a týká se znehodnocených zbraní a postupů znehodnocování.
Takže by to mělo řešit situaci, kdy je znehodnocování a obchod se zhenodnocenkami v podstatě pozastaveno.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#3360 » úte 21. srp 2018, 09:28

Já bych řekl právě naopak, pochopil sem to, že se ze směrnice kus vytrhl a formou vládního nařízení se to snažej celý obejít. ono, ale to nařízeníje stejně v pytli, co sem četl a bylo li správně pochopeno, tak pro tohle znehodnocování a následnou rekategorizaci nejsou ješte vůbec z unie žádný prováděcí předpisy, takže se z mýho pohledu jedná o čistě účelovou věc, vyzkoušení si nový metody, jak obejít případně parlament a v případě potřeby takhle prtotlačit co je potřeba.Osobně se mi to vůbec nelíbí a mám obavu do budoucna, aby další taková legrácka nenazdila snad kvalitně připravenou maxinovelu, která by nás měla zbavit tý prokletý směrnice. Nehledě na to, že se z toho může stát nebezpečnej precedens ve formě vládních nařízení, kterejma obejdeme parlament a uděláme si co bude potřeba a nikdo nám do toho nebude kecat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů