Novela evropske smernice o zbranich



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#2296 » ned 8. říj 2017, 20:31

Člověku je z té bruselské demence až do pláče.



vesmirek
Příspěvky: 27

Příspěvek#2297 » ned 8. říj 2017, 20:53

Není jasné, jestli to ze stolu neshodí zelení senátoři... Tohle dneska na bazahuntingu...Každý, kdo má čas a chuť, nechť přijde ústavní právo podpořit! Po úspěšném veřejném slyšení Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU dne 5. října, nyní hrozí, že skupinka zelených senátorů bude chtít odložit finální hlasování a nechat vše vyšumět do ztracena. Ústavní právo je zařazeno na program jako poslední 30. bod, takže nevíme přesně, kdy přijde na řadu. Schůze začíná v 9 hod, ale lze předpokládat, že na náš bod dojde hrubým odhadem kolem poledne!



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#2298 » ned 8. říj 2017, 21:02

Jj, pak si napíšou na FB jací jsou odvážní machři, a že přes hrubý nátlak křičícího davu krvelačných frustrovaných zastánců těch hnusných zbraní se nezalekli a hrdinně hodili novelu pod stůl. Vivat pokrok, vivat EU, slunce v duši...



trubka
Příspěvky: 15

Příspěvek#2299 » sob 14. říj 2017, 21:12

Ahoj,

"Vážený pane předsedající, vážené kolegyně a kolegové, vystupuji s návrhem, abychom o návrhu Organizačního výboru, kterým je vyřadit podle materiálu, který máme k dispozici, z programu jednání bod 31.. hlasovali samostatně" -> " Ano, zaznamenal jsem, bude hlasováno samostatně." http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat ... alue=85754

Mohl by prosím někdo dohledat to hlasování? Nějak to nemůžu najít.

Děkuji

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2300 » sob 14. říj 2017, 21:46

Předseda Senátu Milan Štěch:
... Kdo souhlasí s tím, aby se bod vyřadil, stiskne tlačítko ANO. Kdo s tím nesouhlasí, stiskne tlačítko NE. Nejsou námitky? Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí s vyřazením, stiskne tlačítko ANO a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu, stiskne tlačítko NE a zvedne ruku ...
... registrováno 69, kvórum 35, pro návrh 43, proti 17. Návrh byl schválen. Bod 31 se z pořadu vyřazuje ...

http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat ... 17032&O=11

proti vyřazaní nebyl nikdo z:
Senátorský klub ANO
Klub Starostové a nezávislí
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí
a kromě:
Lubomír Franc, Jan Látka a Eva Syková
z Senátorský klub České strany sociálně demokratické

Na to, že návrh leží v senátu tři měsíce a byla předána petice na podporu s více než 100k podpisy, se dá říct, že všichni tito s námi vytřeli (víte co).
Pokud někdo ze střelců o volbě některé z těchto stran přemýšlel snad se ještě zamyslí. Dle mě je tento postoj mnohem horší, než kdyby v hlasování o přijetí ústavního zákona hlasovali proti.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3011

Příspěvek#2301 » sob 14. říj 2017, 23:30

kur*y jedny líný. To snad není možný. Navíc jaktože jich tam osmina není? kdyby u nás v práci nebyla osmina lidí, nic nedodáme. Tvl to je materiál!
---------

Před týdnem jsem odeslal výzvu ke schválení návrhu 62 senátorům, zpět s jakoukoliv reakcí se ozvali tři. (číslem 3. Můžeme si je vyjmenovat, nezabere nám to víc než okamžik: Vystrčil, Větrovský, Doubrava).

Na můj dotaz, jak budou hlasovat:
Vystrčil: vyhýbaví odpověd cit.: co se týká postoje ODS mohu Vás odkázat například na mé vystoupení v událostech a komentářích. Hlasoval Proti vyřazení.

Větrovský: nejspíš pro návrh. Hlasoval Zdržel se.

Doubrava: vyhýbavá odpověď, cit.: Znám názor svých voličů a jím se budu při hlasování řídit.. Hlasoval Proti vyřazení.

Zaplaťpánbůh za ty dva.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2302 » ned 15. říj 2017, 09:26

No jo, klasika, taky jsem sečetl, to co sem obeslal a to co mi přišlo a porovnal s tim, co se odehrálo a bylo mi trošku na blití. Já jen furt přemejšlim, co tím sledujou, přeci, jestli to takhle odpráskli z programu, tak maj co potřebujou a můžou to při hlasování skoncovat a bejt hepy a spokojený, jak se jim s náma povedlo vydrbat. O to víc nerozumim tomu, proč ze sebe dělaj kretény , vytáčej statisíce lidí a koledujou si o pěknou antikampaň. Za tím něco musí bejt že by strach z toho co se nakonec prohlasuje?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#2303 » ned 15. říj 2017, 13:08

chápu, že někteří hledají konspirace, kterými se cítí být ohroženi, ale osobně mi připadá ockhamovsky snazší předpokládat, že jen většina senátorů problematice nerozumí a pod tlakem okolností (volby, vyhraněné tábory odpůrců a příznivců zákona, kteří na ně tlačí) volí nejkonzervativnější řešení (tj. takové, které naplňuje jejich představu o funkci senátu jako pojistky) = tedy nerozhodnout

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2304 » ned 15. říj 2017, 13:38

Ehm, mám pocit, že senát jako článek české zákonotvorby si neplatíme za nerozhodování. Tři měsíce měli na to aby se s problematikou senámili. Pokud se bojí rozhodovat (což je jejich práce) jsou tam jak namalovaní.
V tom, že se (většinou) projevili jako banda politických zbabělců není nic konspirativního.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3011

Příspěvek#2305 » ned 15. říj 2017, 13:51

souhlas.

hlavně jak se často posranci a selátoři ZDRŽUJÍ hlasování. To by jeden blil velebnosti. Místo nich za 40 000 kč platu měsíčně tam můžu posadit makaka za 4 bedny banánů, bude to stejný a ještě významně ušetřím.
Obrázek



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2306 » ned 15. říj 2017, 14:30

Pravda, varianta s tím, že se prostě podělali a volej to nejjednodušší řešení mě nenapadla. Ale tak jak nad tím laboruju mě napadla zajimavá myšlenka. Jestli že senát nemá žádnej termín do kdy musí projednat, tak pak teoreticky všechno hraje na naši stranu. Pokud s tím budou dělat ofuky až třeba v extrému do senátních voleb, tak se můžem jako komunita pokusit ty volby ovlivnit, viz to co se teď řeší na petici. A prostě to nehodit nikomu, kdo neslíbí podporu. Navíc to sou lidi z okolí, který je většinou zná, takže by nemělo bejt zas tak těžký ověřit, že to myslí vážně. Je to samozřejmě pár ¨kdyby¨ ale myslim, že pokud senát bude dělat to co nemá je načase mu přitopit pod chinďákem a ukázat mu že za odkládání a nezůčastnování hlasování tam není.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2307 » úte 17. říj 2017, 13:51

Tomáš Vaněk: "... Vždy lze totiž říci, že navazující zákony jsou „špatné“ či „nedostatečné“. Druhým důvodem je skutečnost, že už jde o běžné zákony, tedy o zákony, kdy případný nesouhlas Senátu může Sněmovna přehlasovat, což se běžně děje. Lze si tedy představit vydírání typu „dokud nebudou navazující zákony takové, jaké chceme, neodsouhlasíme novelu“, což je dle mého názoru již daleko za hranou role a účelu Senátu ..."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... ori-508429



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#2308 » úte 17. říj 2017, 15:30

Senátoři vědí, že by jejich nesouhlas sněmovna přehlasovala a proto zdržují, aby k hlasování došlo až po volbách, až bude jiná sněmovna...



Piggy
Příspěvky: 1905

Příspěvek#2309 » úte 17. říj 2017, 15:47

Jde o ústavní zákon a ten přehlasovat nejde. Kdyby to rovnou zamítli, byla by to konečná. Takhle pořád není jasno.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#2310 » úte 17. říj 2017, 18:22

V každém případě to vypadá na vyčkávací taktiku, jak dopadnou volby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host