Novela evropske smernice o zbranich



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#3391 » pát 31. srp 2018, 14:28

No jo, sedět na dvou židlích to dá zabrat. Srab jeden socanskej. Při čtění toho sněmovního tisku je mi zle.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#3392 » pát 31. srp 2018, 16:35




ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3393 » pát 31. srp 2018, 18:40

jhora píše:Dneska se pokusím zjistit proč, když všichni tvrdili, že jim vyhovuje nechat ji zaparkovanou.

Pravděpodobný důvod jsem tu už jednou psal, ale okamžitě jsem od nějakého angažovaného voliče dostal bez varování týdenní ban, takže...

Faktem je, že mininovela jako taková byla původně stejně v plánu, ne? Sice by se nám asi víc líbio neimplementovat, ale je tady pořád druhá stránka věci – zbývajících 9,7M voličů a jejich názor na potenciální sankce za neimplementaci.

Edit: Je mininovela v konfliktu s vládním nařízením?
(4) Úprava palné zbraně na zbraň expanzní nemá za následek změnu kategorie zbraně.“



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#3394 » pát 31. srp 2018, 20:04

Tak jsem si rikal ze konecne ta banda netahel udelala neco neuveritelneho pro lidi a zamitla i mininovelu...
Kdo sleduje politiku tak mi prijde ze CSSD prosazuje "neoblibene" veci co pomohou Babisovi.
Proc jinak to vlastne strana s 30% vubec dopusti? 7% strana na to nema dost lidi to prohlasovat.
Docela me zajima kolik to Babise asi stalo (hadam ze dluh Altnera je malo), aby neriskoval svoje podnikani v ramci EU dotaci co muze Neimplementace ohrozit....
Tim apeluji na sektu at napise vudci proc to podpori a ze si to neprejete.

Na druhou stranu ja prikoupim nejakou dalsi SA58 nez to vyjde v platnost. Doufam ze aspon Zeman to pozdrzi abych stihal vyprodej s prihlasenim :D
Nedotkne se to nabitych zbrani po odbu prukazu, za me "aspon" neco do kdy se treba ta prokleta EU rozpadne.

V clanku z parlamentnich listu je dole psano ze "novela" novelizace je v breznu 2019 a jeji prehodnoceni. Tzn opet dalsi odzbrojovani.
Pevne verim ze se ji vrchni koblihar postavi, jako nyni Hamackovi co to dal zaradit.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#3395 » pát 31. srp 2018, 20:14

Ja bych nerad zase riskoval BAN v tomto tématu ale neda mi to, myslim, ze Zeman uz toho moc nezvladne, nepodrzi ani neudrzi... Mame naprosto nevyzpytatelnou vladu a stranam v ni jde jen o aktualni volby. Co koho motivuje tezko někdo odhadne a výsledek uz vůbec.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#3396 » pát 31. srp 2018, 20:18

Zeman by ale měl aspoň vetem pozdržet. Jinak bude za lháře.
Velice dobře si pamatuji názor obou protivníků na zpřísňování zbraňové legislativy před druhým kolem prezidentských voleb.



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#3397 » pát 31. srp 2018, 20:54

Ano, proc se tak deje je nejasne, buh vi duvody. Ja ted nadhodil hacek jak strana s 7% muze neco chtit..
Mimo to jsem procetl 227 stranek diskuze, pridal par odkazu a neco malo napsal. Ac fendencne ale neda mi to si z toho delat i "srandu".
Ono kdyz se nad tim tak clovek zamysli tak nac tech 227 stran cte/resi. Vzdyt prijde dalsi novela co bude zas jen prisnejsi.
Tak me tak napadlo zda neprejmenovat tohle vlakno na mnohem efektivnejni vynalzeni cas a usili: Jak spravne konzervovat zbran a naboje. Nejsem sto dohledat relevantni odpoved. Vzdy se najde dost erudovanych lidi co uz slusny zpusob vyvrati.
Pac to ma aspon jak se dle vyvoje zda ma cenu na tom palit cas...:D



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#3398 » sob 1. zář 2018, 06:13

Ja jsem vazne zvedavy, jak se k projednavane mininovele postavi politicti signatari tzv. nove (2.) petice proti zakazu legalnich zbranu, ktera vyslovne deklaruje vyzvu k neimplementaci zbranove smernice.
Podepsali mj. poslanec a predseda vlady Babis, bohuzel neposlanec a dnes uz byvaly min.vnitra Metnar a prezident Zeman.

Bylo by dobre, aby na to nezapomneli. Babis jako predseda vlady a Zeman jako prezident budou mj. muset podepsat ten zakon o mininovele, aby mohl byt vyhlasen ve sbirce listin a mohl se stat platnym a ucinnym.

"Podle cinu poznate je..." Matous. kapitola 7



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#3399 » sob 1. zář 2018, 07:32

oldford- neboj se, na petici je to velice probíraný téma a jak sám vidíš, tak bába se k tomu přes Hamáčka staví tak jak můžeme v dnešních dnech vidět. Odkud se vzalo nařízení vlády a tedka zařazení na program projednávání :-). Nedělám si iluze, že to vzniklo jen tak jako volnočasová aktivita.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3400 » sob 1. zář 2018, 08:42

Vezmu to od těch veselejších zpráv - LEX podal připomínky k nařízení vlády a jsou fakt dobrý. Jestli je tam ministerstvo dá (což se dá čekat) a nikdo do toho nebude rejpat (taktéž se to dá čekat - Hamáčkovi a Andrejovi je to buřt, hlavně aby měli krytý záda), tak to LEXácké znění řeší požadavek unie aniž by to na spolky vojenské historie jakkoliv negativně dopadlo. Zkusím tomu trochu pomoct ze strany Pirátů, neměl by to být problém.

Mininovela a její zařazení na pořad schůze je nejpříjemná věc. Zcela realisticky můžete očekávat, že ANO a ČSSD ji budou chtít projednat, protože to chtějí mít z krku, ale mají mezi sebou i množství střelců nebo střelcům nakloněných lidí, takže s trochou štěstí nebudou mít většinu. Jim nejde o to střelce poškodit, ale mít z krku potenciální pokutu jako kráva a hlavně (!) nežádoucí pozornost (alespoň pro Andreje Babiše) ze strany kontrolních úřadů EU a (to zas pro Hamáčka) kritiku, že ministerstvo se s důležitými normami fláká.

Co s tím můžete dělat - obepište své poslance za ANO, ČSSD, TOP09 (tam asi marná snaha, ale i tak), ODS (tam to asi není potřeba, ale projistotu), KDU (tam to bude jako u TOPky) a SPD (doufám že si je pro tuhle novelu Andrej nenakoupí za nějaké funkce). Piráty si beru na starost já, KSČM dle vaší chuti, nemám žaludek ani na to, abych doporučil jim napsat. Můžete taky nakráčet na celostání facebooky jednotlivých stran a klást dotazy tam - bude to mít výrazně větší viditelnost a pokud se o ty stránky daná strana stará, tak to může pomoct.

Pokud máte extra čas, využijte komunální kampaně a obepište i místní lídry tam kde žijete - barvitě jim vyličte, kolik hlasů v komunálních volbách je bude stát, pokud na celostátní úrovni tohle půjde dál do dalšího čtení v té stávající podobě.

Odhaduju že to sněmovna bude probírat tak v úterý, možná ve středu, takže času není mnoho.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#3401 » stř 5. zář 2018, 05:44

Ahojte, nemam cas tu procitat vsech 227 stran. Jen prosim ve strucnosti odpovedet, jak na tom budu, kdyz si ted koupim Spagina. Zbran se mi libi, ma historii a muzu ho mit za zajimavou cenu, ale aby mi nejaky ten patek vydrzel v trezoru? Predem dekuji za odpoved.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#3402 » stř 5. zář 2018, 06:38

Yoki: Dal jsem si tu práci za tebe, přečetl 227 stran a tady je summary: kupuj a neřeš blbosti.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#3403 » stř 5. zář 2018, 07:41

Ja cetl poslednich pet stran, ale diky za ochotu:)



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#3404 » pát 7. zář 2018, 09:48

Jo a jeste jedna otazka ohledne Spagina. Co s nim, az vstoupi do platnosti zakon, ze samonabijeci zbrane muzou mit zasobnik jen na deset ran?



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#3405 » pát 7. zář 2018, 10:04

No coby, buď seženeš zásobník na 10 ran nebo dáš do velké jo zásobníku omezovač který zabrání vložení více jak 10 nábojů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů