Novela evropske smernice o zbranich



pavelg
Příspěvky: 3057

Příspěvek#2656 » stř 3. led 2018, 08:16

Jestli má někdo nový zbroják nebo věří v jeho platnost na víc než 5 let, tak s ním přežije i tuto sněmovnu. Budou volby a na nějakém jiném foru zhodnotíme, jak se kdo choval.

A k té retroaktivitě - samozřejmě to jde a záleží jen na tom, jak moc mají papaláši moc pod kontrolou. Vzpomínáte, jak se pokusil Kalousek ukrást lidem výnosy ze stavebka změnou zákona?
Stejně jako se soudruzi nerozpakovali zavést do silniční praxe správní delikt - objektivní odpovědnost provozovatele vozidla za přestupky, spáchané řidičem nebo presumpci viny u vybraných činů (člověk musí např. dokázat, že neharašil nebo nediskriminoval).
V případě potřeby prostě vydá EK nařízení, které má platnost bezprostřední na celém území EU, je nadřazeno protektorátním zákonům a tím vyřeší naše učené debaty o nepřípustnosti retroaktivity.

Ale já si na druhou stranu myslím, že není důvod stahovat kalhoty moc brzo. Kosa nestojí zase tolik a je to i sběratelská záležitost. Já na místě zájemce bych si ji koupil.
Byla vyvíjena od roku 1953, nasazena 1959, do civilu šla někdy v době podpisu Lisabonu, tak já doufám, že ještě něco přežije jak mechanicky, tak politicky a v dobrých rukách nadělá spoustu radosti.
A taky kdo si ji koupí, bude o to víc motivovaný sledovat svoje poslance a dění v EU. Skoro by si mi chtělo vyzvat k nákupu kosy všechny držitele ZP .. je to národní technická památka a její držení vede k občanské angažovanosti :-)



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#2657 » čtv 4. led 2018, 10:57

Už víte, jak dopadne naše žaloba na " Novelu ..... " ? Vrchní protektor si s námi vytírá zakončení trávicího traktu.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... votam.html



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#2658 » čtv 4. led 2018, 11:06

Tak ty lhůty jsou dobrý. Přestaňme implementovat směrnice, se kterými nebudeme souhlasit. Když první slyšení u takových věcí je skoro po roce, neskončí patřičné soudy spolehlivě dříve, než bude EU reformována nebo zanikne.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2659 » čtv 4. led 2018, 17:02

já myslim, že je to skvělá zpráva a nemohlo to přijít v lepší čas- není to ironie myslim to vážně a proč si to myslim? : jednak to zase zvedne oblíbennot u lidí, který do týhle chvíle ješte věřili že komise, nebo unie je zreformovatelná,
ale hlavně druhak to přímo souvidí s naší směrnicí, protože budem mít tu možnost vidět, jak se k tomu bude stavět naše politická reprezentace a z toho se dá usoudit, co se dá očekávat okolo směrnice. A dokonce to uvidíme i do prvního zrychlenýho připomínkování, protože v tuhle chvíli ješte podle smlouvy o fungování eu neběží zaloba jako taková, ale dotčenej členskej stát má dva měsíce na to aby nějak zareagoval a když milá komise uzná, že to není dostatečný, tak teprve se rozjede klasický řízení. Třeba si za dva měsíce konečne politici uvědoměj, že ty pokuty za takovou malou směrničku o zbraních jsou prd ve srovnání s pokutam,a za bludištáky, kdy si za kus řekla komise 7 mičud. Myslim že to stojí pro politky za zamyšlení, jestli je nutný se nějakou směrnicí vůbec zabejvat, dkyž je na krku tohle.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#2660 » čtv 4. led 2018, 19:50

Na zbraně už není nárok ani po splnění zákonných podmínek

https://www.novinky.cz/domaci/459442-mu ... nasel.html

A máme už preventivně vymalováno a posvěceno ÚS ........



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#2661 » čtv 4. led 2018, 20:15

Výjimka nikdy nebyla nároková...



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#2662 » čtv 4. led 2018, 20:35

Vím, že Novinky jsou jako Radio Jerevan, ale šokovala mě OBECNÁ věta ve zdůvodnění:

Držení zbraně nespadá mezi základní práva a svobody, nelze je odvodit ani z práva vlastnit

Tohle už zavání jako precedens i na zbraně jiné

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2663 » čtv 4. led 2018, 21:08

Nene, tam bylo napsano, ze neudelenim vyjimky byla porusena jeho prava. Nebyla. Ma porad pravo o vyjimku pozadat a policie ma pravo(moc) ji udelit. Btw ani mezi zakladni prava vlastnictvi, resp nabyti, nepatri. Je to obycejne pravo z obycejneho zakona



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2664 » čtv 4. led 2018, 21:10

Není to vůbec přelomový výrok, ostatně drtivá většina argumentace je převzata z nálezu Pl.ÚS 16/98 z 17. února 1999. Ústavní soud jen opakuje to, co už v minulosti judikoval.
Náhodou si toho teď všiml nějaký pisálek do hovinek.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#2665 » pát 5. led 2018, 08:04

Už jsem se chtěl začít rozčilovat, dohledávat a vysvětlovat, naštěstí jste mě předběhli :-).

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#2666 » úte 9. led 2018, 21:27

http://www.thefirearmblog.com/blog/2018 ... ense-free/

Jesli to chapu dobre, tak ve Svedsku budou implementovat, tak ze kazdy, kdo je legalni drzitel zbrani, bude moci nabyt tlumic bez regulace, jako ve Finsku a Norsku.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#2667 » stř 10. led 2018, 21:31

jhora píše:
LEX se snaží formulaci upravit tak, aby se grandfathering netýkal osoby, ale zbraně (pokud zbraň byla v registru před vstupem zákona v platnost, pak se posuzuje podle starého zákona). To by bylo lepší, ale těžko říct, jestli to projde.


Prosim o vysvetleni, nepochopil jsem v cem je ta vyhoda. Pokud by to bylo na osobu tak na zaklade toho, ze mam kosu jiz nejaky ten patek, tak bych si mohl porizovat i jine nove zbrane AI. Ale kdyby to bylo na zbrane, tak se s nimi da volneji obchodovat, ale pouze s jiz zafixovanym poctem zbrani - nove koupit nepujdou. Nebo to chapu spatne? Diky moc za info



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#2668 » stř 10. led 2018, 21:39

V rámci grandfatheringu nový zbraně opravdu koupit nepůjdou. Tak jako tak.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2669 » stř 10. led 2018, 21:39

"Na osobu" ja vnimam jako na jiz vlastnenou zbran, tj vicemene bez sance prodat.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2670 » stř 10. led 2018, 23:04

Grandfathering týkající se zbraně se uplatňuje (zjednodušeně řečeno) v USA od 1986, do kdy bylo možné získat full auto. Od té doby to sice taky je možné, ale jen ve vztahu ke zbraním vyrobeným (registrovaným) do té doby. Takže dnes full auto do r. 1986 můžete koupit, prodávat, ale s ohledem na omezené počty v jiných cenových relacích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: aToM a 13 hostů