Vydání ZP a nákupní povolení



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#31 » úte 19. dub 2016, 19:46

ml-55 píše:to je ,oč tu běží - "lze..." -někde ano, někde ne


"lze..." tam bude proto, že kdyby tam bylo třeba "musí vydat", tak by si musel každý žádat současně o ZP a NP, kdyby si chtěl někdo zažádat jen o ZP a až někdy později o NP, tak by to byl problém.

tuton píše:Cas vydani rozhodnuti je datem urcen s presnosti na den.


U nás vydávají NP na počkání a při převzetí se vyplňuje i čas (kdybych s tím třeba vyšel na chodbu a rovnou tam od někoho něco koupil).

A ta věta o současném vydání byla v zákoně i před novelou, hlavní důvod té možnosti bylo to, že dřív se zapisovala ta větička o povolení nosit na zadní stranu ZP a proto s tím nikde nedělali problémy (si tím sami usnadňovali práci, že nemuseli hned po vydání ZP dělat další nový ZP s tou větičkou). Tím, že teď už se ta větička nepíše, tak někde ztratili důvod si "přidělávat" práci tím, že to vezmou současně, ale v zákoně to zůstalo a dál ta možnost platí.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#32 » úte 19. dub 2016, 21:07

HonzaLBC: A pisi cas i na ZP? ;-) Ne, nechci to nijak rozdmychavat. Faktem proste je, ze nevim, co to "vydani rozhodnuti soucasne" presne znamena.

Kdybychom to vzali doslova, pak by tato rozhodnuti musela byt na jednom papire. V pripade zapisovani povoleni nosit do ZP to dava smysl. Ma-li vsak jedno rozhodnuti podobu dokladu (to tusim zakon umoznuje) a druhe je vydane jako zvlastni dokument, pak by je pri az bych rekl pozitivistickem chapani zakona neslo vydat soucasne nikdy.

Fuj, ja jsem se zase rozteoretizoval, dost uz ;-)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#33 » úte 19. dub 2016, 21:21

Sice už mi trochu vynechává pamět, je to už dlouho, ale nepodepisuje se převzetí ZP na papír? Tam by to mohlo být s časem.

Opravdu současně vydat není problém, policajt vezme do jedné ruky současně ZP a NP a současně to podá žadateli :-D Ale vážně, na místech, kde vydání NP trvá třeba 14 dní (a dýl), tak v těch případech je asi zbytečná debata , jestli vydání ZP a NP s pár vteřinovým rozestupem je ještě současně vydané :-D



J1GS4W
Příspěvky: 2

Příspěvek#34 » stř 20. dub 2016, 04:35

Tak já jsem si nedávno šel pro zbrojak a řekly mi že NP mi nevystavi s zbrojním průkazem ale že mi ji vystaví na počkání takže je to vlastně prašt jako uhoď stejně to dostanu se zbrojakem najednou :-) ale je fakt že všude to mají jinak.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#35 » stř 20. dub 2016, 08:56

tuton píše:Kdybychom to vzali doslova, pak by tato rozhodnuti musela byt na jednom papire. V pripade zapisovani povoleni nosit do ZP to dava smysl. Ma-li vsak jedno rozhodnuti podobu dokladu (to tusim zakon umoznuje) a druhe je vydane jako zvlastni dokument, pak by je pri az bych rekl pozitivistickem chapani zakona neslo vydat soucasne nikdy.


Současně neznamená, že se vydává jeden papír. V takovém případě by bylo v zákoně napsáno např. "jedním rozhodnutím". Tato rozhodnutí nelze vydávat tebou uvedeným způsobem, neboť by to nebylo účelné.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#36 » stř 20. dub 2016, 19:59

Dnešní info z Plzně: ZP mi vydali o 2 dny dřív (měl jsem ho mít k vyzvednutí v pondělí, byl dneska). Zato NP které mělo být dle první informace na počkání bude vyřízené v pondělí. Trochu mi to hlava nebere :)))



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#37 » úte 10. kvě 2016, 18:11

Nevite nekdo jak v Liberci prumerne trva vydani ZP? Je to zrovna 14 dni co jsem podal zadost tak se trosku tesim...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#38 » úte 10. kvě 2016, 18:19

Já čekal 9 dní, synek asi 21.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#39 » stř 11. kvě 2016, 20:25

Nevite jak dlouho se ceka na ZP na policii Praha 4? A jak to oni maji s NP? Na pockani? Ackoliv pod ne spadam, mam to trosku z ruky a nechce se mi tam porad behat a cekat frontu.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#40 » stř 11. kvě 2016, 20:27

Jeste nevim, jestli jsem spravne pochopil, ze az to bude, poslou mi mail nebo SMS, je to obvykle nebo se mam zeptat???

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#41 » stř 11. kvě 2016, 20:33

Na P4 jsem čekal cca tři týdny. Řekli mi hned u podání datum kdy to bude hotové, a že pošlou SMS. Kolem předem stanoveného data mi SMS nepřišla, tak jsem na oddělení zavolal, poměrně ochotně zjistili a řekli, že už to je hotové, pak jsem tam naklusal. Na blind bych tam nechodil...... Nákupko na počkání ne, trvalo asi deset dní. Taky předem řekli kdy bude připravené.



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#42 » čtv 12. kvě 2016, 09:55

ZP na Praze 4 si už nepamatuju,ale při žádosti o nákupko mě řekli datum kdy mám přijít.
Byl to teda týden. Na počkání ani omylem :-)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#43 » sob 14. kvě 2016, 11:30

Praha 4, cca 2 roky zpět, kdy tam měli furt prázdno, trvalo všechno 14 dní. Přesně. Vtipný bylo, že při vydání ZP mi ho stejně po těch 14 dnech dělali na počkání. Takže sem měl kartičku ještě teplou z výroby.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#44 » pon 16. kvě 2016, 11:09

Tak dneska po necelém měsící vydán ZP. Nejdříve jsem volal, i když to mám cca 5min chůze z práce. Při jednom jsem podal i žádost o NP, které mi vydali na počkání.
S tím ZP to tady (Nový Jičín) mají kvůli nedostatku zdrojů vzhledem k většímu počtu opakovaných vydání ZP v tomto termínu. Musím však uznat, že přístup v pohodě.
Pomalu dávám dohromady výběr vhodného typu pistole pro koupi.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#45 » pon 16. kvě 2016, 12:38

Vypada to, ze pro vydani ZP potrebuji jen podklady, pak to stejne laminuji u nich. Takze zalezi jak se jim rychle vraci potvrzeni a jak rychle laminuji :D
Ale stejne nechapu, ze nekde NP na pockani, nekde ne. Chapu, ze kdyz chci zbran, tak pro to musim neco udelat, ale ze zrovna behat 5x na druhy konec Prahy (prihlaska, zadost o ZP, vyzvednuti ZP+podani NP, vyzvednuti NP, registrace)...
A to nepocitam to, ze je tam vzdycky fronta kde cekam tak pulhodky. Kdyz cesta tam cca 45min, tak to mam 2 hodiny zabity na kazdy ukon. Cili 10hod celkove. A to neni malo jen kvuli uradu. Nejde to pres datovou schranku? :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 16 hostů