Vydání ZP a nákupní povolení



Hafan
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » ned 17. dub 2016, 22:49

Ahoj, v příštích dnech si půjdu podat žádost o vydání prvního ZP a mám kolem toho pár nejasností.
1. Když chci hned i nákupní povolení, tak si o něj mám žádat v den, kdy tam přijdu s žádostí nebo až ve chvíli, kdy mi předají zbrojní průkaz?
2. Dostanu nákupní povolení tzv. na počkání?
3. Na žádosti o nabytí vlastnictví ke zbrani kategorie B jsou kolonky např. ráže, značka atd., znamená to tedy, že v e chvíli žádání o nákupko už musím přesně vědět, jakou zbraň budu kupovat nebo se to tam neuvádí?
4. Když si zbraň koupím a půjdu ji přihásit, tak na to tak potřebuju nějaký formulář?

Předem díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2 » ned 17. dub 2016, 23:00

1. požádat si může současně o ZP i NP, ale nemusí ti všude vyhovět (NP musí obsahovat číslo ZP a ne všude jsou ochotný ho tam asi dopisovat).
2. opět někde ano, někde ne. informuj se když si půjdeš zažádat o ZP a nedovolí ti rovnou zažádat i o NP.
3. nemusíš. jedinou kolonku, kterou musíš vyplnit je "Druh zbraně". takže tam napíšeš například Pistole samonabíjecí. ostatní kolonky nevyplníš. NP ti pak platí na jakoukoliv samonabíjecí pistoli. samozřejmně pokud máš někde na prodejně už zamluvenou konkrétní zbraň, klidně tam vyplň všechno.
4. k přihlášení pistole potřebuješ donést: danou pistoli, NP a doklad od prodejce (např. účtenka).



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#3 » ned 17. dub 2016, 23:11

1. Podat žádost o NP současně s žádostí na ZP. Někde s tím mají problém, ale podle zákona můžeš současně.
2. Záleží kde, někde je "na počkání" třeba za 30 dní :-D
3. Do žádosti se píše, jen co zatím víš, takže třeba jen pistole samonabíjecí, bez upřesnění ráže, značky a tak.
4. Formulář na přihlášení je "šedivák" - http://zbranekvalitne.cz/d/zp/formulare ... revodu.pdf



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#4 » ned 17. dub 2016, 23:17

Sedmej píše:4. k přihlášení pistole potřebuješ donést: danou pistoli, NP a doklad od prodejce (např. účtenka).


K registraci stačí donést zbraň a šedivák, nic víc. NP mají policajti v systému a doklad od prodejce nepotřebují, navíc co třeba ústní kupní smlouva mezi dvěma střelci, dotahneš prodávajícího na policajty, aby tam tu ústní kupní smlouvu odrecitoval?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#5 » ned 17. dub 2016, 23:34

HonzaLBC: vidíš, já když registroval, okopíroval si jak NP, tak účtenku od prodejce. ano, když nastane situace o ktreré píšeš, místo recitace dáš třeba oznámení o nabití vlastnictví. mohl jsi jen doplnit/opravit 4 bod a nemusel jsi vlastně na 3 odpovědět stejně a kvůli čtvrtému do mě rýpat.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#6 » ned 17. dub 2016, 23:53

Já už měl napsané všechny čtyři body a dal odeslat a ono to ukázalo, že jsi mě předběhnul a už se mi to nechtělo mazat, když jsem se s tím psal :-D
To nebylo rýpání, když rýpu, tak to bývá ošklivější :-)

Trochu nerozumím tomu, že místo recitace dáš třeba oznámení o nabití vlastnictví, jestli tím myslíš to oznámení "šedivák", tak to dáváš vždy, to je jediné, co musíš dát. Tím příkladem na ústní kupní smlouvu jsem narážel na to, že když jde zaregistrovat bez smlouvy v tomto případě, tak musí jít zaregistrovat bez dokladu i v ostatních případech. Protože i zbraň koupenou v obchidě, na kterou dostanu účtenku, tak si tu účtenku nemusím schovávat a můžu jí rovnou vyhodit a stejně mi to zaregistrovat musí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#7 » pon 18. dub 2016, 07:13

HonzaLBC: oká mám, bod 4 špatně, asi si to od února už nepamatuju ....

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#8 » pon 18. dub 2016, 09:40

Ja to vyrizoval v pribrami a NP jsem nedaval zaroven, pac mi pani rekla ze mi ho vystavi na pockani pri prevzeti ZP.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#9 » pon 18. dub 2016, 14:20

HonzaLBC píše:1. Podat žádost o NP současně s žádostí na ZP. Někde s tím mají problém, ale podle zákona můžeš současně.


Podle zákona to právě současně nejde, protože "o povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu". A držitelem se stanete až po jeho vydání a převzetí. Nicméně rozumní policajti-úředníci tu žádost ex ante přijmou.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#10 » pon 18. dub 2016, 14:40

Nejsem si jist zda se něco nezměnilo ale do ZP se zapisovalo oprávnění nosit zbraň kat. B. Toto se zapisovalo až po prvním vydání povolení k nákupu zbraně na nošení. Když ti nákupku vezmou hned, nebudou muset předělávat ZP a tím si ušetří práci a tobě fotku. Každopádně bych to min. zkusil.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pon 18. dub 2016, 14:43

Nošení se od novely (cca dva roky) nezapisuje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#12 » pon 18. dub 2016, 14:45

Přesně od 1. 7. 2014

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#13 » pon 18. dub 2016, 15:15

Díky za refresh, taky se mi zdálo, že je to pěkná kravina. Jsem rád, že si toho nějaká hlava všimla. Já to v ZP ještě mám a budu opět měnit až příští rok, proto jsem si nebyl jist.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#14 » pon 18. dub 2016, 19:37

mbem píše:
HonzaLBC píše:1. Podat žádost o NP současně s žádostí na ZP. Někde s tím mají problém, ale podle zákona můžeš současně.


Podle zákona to právě současně nejde, protože "o povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu". A držitelem se stanete až po jeho vydání a převzetí. Nicméně rozumní policajti-úředníci tu žádost ex ante přijmou.


Už je to tu zase :-( Doporučuji se při čtení nezaseknout na (3), ale dočíst ještě ten kousek k (7), ve stejném paragrafu ...

(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Jak by asi mohli vydat povolení současně s vydáním ZP, kdyby o povolení šlo požádat až po vydání ZP?



ml-55
Příspěvky: 14

Příspěvek#15 » pon 18. dub 2016, 23:13

to je ,oč tu běží - "lze..." -někde ano, někde ne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt, kolemjdoucí a 27 hostů