Dotaz - nabytí kulovnice na skupinu ZP B



DanDrt
Příspěvky: 17

Příspěvek#1 » pon 18. dub 2016, 20:14

Zdravím vážení. Nebudu dělat haura, že všechno vím a proto bych se chtěl zeptat. Dělám ZP sk. B a chtěl bych se optat, jak je to s kulovnicí kat. C? Dá se pořídit i na B? Lze používat i pro sportovní nebo rekreační střelbu si myslím. Jen aby ale neměli na PČR s tím problém, když nemám C. Zákon s tím ale problém nemá přesto jsem se setkal s lidmi co říkali opak, tak mám malinko v tom hokej. Děkuji velmi za odpověď. Dan



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#2 » pon 18. dub 2016, 20:18

Pozor, nemíchat jabka s hruškama, jsou kategorie zbrojního průkazu a jsou kategorie zbraní, Takže kategorie Zbrojního průkazu "B" muže vlastnit zbraň kategorie "C" tudíž opakovací



papros
Příspěvky: 28

Příspěvek#3 » pon 18. dub 2016, 20:19

Ahoj. Můžeš mi říct co ne to za kulovnice kat.C ? Zřejmě zamenujes ZP.C. A zbraň kat C. Kulovnice bych rekl bude béčko.
Na průkaz B můžeš mít i ceckovou zbraň a náboje do zbraně, na kterou nemáš PZ
Naposledy upravil(a) papros dne pon 18. dub 2016, 20:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#4 » pon 18. dub 2016, 20:21

Dandrt : Není problém.
Papros : Proč by kulovnice opakovací měla být B? Ani v ráži .50 BMG.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#5 » pon 18. dub 2016, 20:25

Papros: Kulové jednušky, dvojky... klasické céčko.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#6 » pon 18. dub 2016, 20:26

papros píše:Kulovnice bude béčko


Je hromada kulovnic, co jsou "céčko", proč si myslíš, že kulovnice bude automaticky "béčko"?

DanDrt: Přesně jak píšeš "Zákon s tím ale problém nemá", takže s tím nebudou mít problém ani policajti.



papros
Příspěvky: 28

Příspěvek#7 » pon 18. dub 2016, 20:27

Marinakus Pablo.gs : pravda dik

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#8 » pon 18. dub 2016, 20:28

Byl jsem pomalý ... Fíša to napsal správně. Kulovnice opakovačka nebo jednoranka jsou skutečně zbraně kategorie C a lze je nabývat na ZP skupiny B.

Ale tohle téma nepatří do sekce "forum" a má nevhodný nic neříkající název, takže opravuju a přehazuju.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#9 » pon 18. dub 2016, 20:47

Mi to nedalo, musel jsem reagovat, protože vím, že plno lidí zaměňuje kategorie zbraní s kategoriemi zbrojního průkazu. Je fakt, že to slyším hodně, že si to lidi pletou.



DanDrt
Příspěvky: 17

Příspěvek#10 » stř 15. čer 2016, 23:35

Nepletl jsem si "jabka s hruškama" jak praví fíša. Pouze mě zajímalo, jestli mohu se ZP sk. B mohu vlastnit zbraň vysloveně loveckou. Špatně jsem byl tebou pochopenej a možná jsem to i špatně napsal. Nicméně odpověď už jsem si na policii zjistil. Díky za odpověď.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#11 » čtv 16. čer 2016, 08:14

DanDrt: a co jsi zjistil na PČR? Předpokládám, že ti řekli, že když to budeš používat na střelnici jako "sportovec" tak neni problém. Protože ZP sk.B říká, že můžeš vlastnit zbraň sk. B, C (D) a používat jí pouze na střelnici.

Ohledně toho co je ve zbrani sk. C, tak třeba i:
http://www.gunner.cz/cs/p-3858-kulovnic ... 50-50-bmg/
:)



DanDrt
Příspěvky: 17

Příspěvek#12 » čtv 16. čer 2016, 08:58

Na policii jsem si zjistil totéž co jsi mi napsal. Teď už vím VŠE co je potrebné. Pročetl jsem si ještě jednou zákony, abych se ve všem ujistil a lépe pochopil. :-)

S .50 BMG a .338 Lapua Magnum jsem střílel dva týdny zpátky na střelnici u Příbrami. Je to obrovská rána a trochu to kope...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů