Sdělení informací o držitelích ZP a zbraní od PČR

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 11. kvě 2016, 12:49

Ahoj,

docela mě zarazilo tohle: http://www.policie.cz/clanek/drzitele-z ... brani.aspx

Pokud by to zmizelo tak také viz obrázek.

Je vůbec legální, aby PČR veřejně sdělila, že jmenovitě někdo z takového a makového kraje, města, ulice... vlastní ZP, jakých skupin a jaké zbraně vlastní? Moc se mi nelíbí, že se může kamarád, kolega, nadřízený, soused, zloděj, vrah, dotázat PČR zda Franta Vomáčka z Prahy má ZP a jaké má kategorie zbraní.

Nevíte o tom někdo něco bližšího?

Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#2 » stř 11. kvě 2016, 13:22

Ještě tam je jedna perlička. Píší že nikdo z nich nedrží zbraň kategorie D :) Ale bylo by pěkný kdyby aspoň zveřejnili totožnost žadatele.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#3 » stř 11. kvě 2016, 13:29

Tak to je docela nářez. Znamená to, že kdokoliv může takhle zveřejnit údaje z registru?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 11. kvě 2016, 13:40

Jezevec: Ano to mě také pobavilo, to jako jeli za těmi lidmi omrknout zda nemají zbraně kat. D? :D Trochu mě také dráždí že tam není datum uveřejnění, docela by mě to zajímalo.

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#5 » stř 11. kvě 2016, 13:40

Podle mě zveřejňují tyto informace neoprávněně, ale jsem si jistý, že by si to pčr nějak obhájila, kdybys to řešil nějak oficiálně :mrgreen: ..
V zákonu o Policii 273/2008 je to paragraf 81 :

Zveřejňování osobních údajů
Policie může zveřejňovat osobní údaje
a) v rozsahu nezbytném k plnění úkolů policie v souvislosti
1. se zajišťováním bezpečnosti České republiky,
2. s pátráním po osobách, nebo
3. s předcházením a vyhledáváním trestné činnosti,
nebo
b) pro účely předcházení a zamezování závažných
ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.


Osobní údaje jsou různé, buďto identifikační a adresové, citlivé, popisné....tady je uvedeno jméno+příjmení a kraj.

Podle mě by se to na to béčko dalo klidně použít, kdyby hypoteticky osoba X psala na policii - že se v jejím okolí pohybuje člověk se zbraní (může vidět opakovaně přes tričko,transportovat dlouhé zbraně autem špatně zabalené atd..) a že se bojí o život svůj nebo svých blízkých - jestli má ZP či se nelegálně ozbrojuje...

Ale přijde mi to padlé na hlavu takhle to psát na stránkách policie, je to až trapné :( ..

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 11. kvě 2016, 13:45

Hans Gruber: Díky za zajímavé doplnění. Skoro mám nutkání za někoho jiného napsat čistý prostý dotaz. Zda já bydlící v ulici té vlastním ZP, schválně zda by odpověděli :D. Asi jim napíšu mail ať mi vysvětlí na základě jakého zákona zveřejnili citlivé údaje.



cipis
Příspěvky: 2113

Příspěvek#7 » stř 11. kvě 2016, 13:49

To by byl spíš dotaz na úřad na ochranu osobních nebo jak to je ...

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#8 » stř 11. kvě 2016, 13:52

Největší rozruch bys vyvolal dotazem na Gibs :mrgreen:

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 11. kvě 2016, 13:55

Už jsem poslal dotaz přímo jim, úřadu pro ochranu osobních údajů tak na GIBS můžu napsat klidně taky :D no problem.

EDIT: Poslán dotaz na Plzeňský GIBS ;)



Wotikotas
Příspěvky: 36

Příspěvek#10 » stř 11. kvě 2016, 14:01

Tak to je docela nářez. Můžete sem pak dát výsledek, co Vám na to z ÚOOÚ a z GIBS napsali ?

To si jako někdo vyhlídne mě/můj dům, zjistí si číslo domu podle poštovní schránky, příjmení podle nahlížení do katastru nemovitostí, takže zjistí Příjmení, Ulici, Město, Okres, Kraj pochopitelně - pak pošle dotaz na PČR a ta mu zveřejní, že osoba s příjmením XY z okresu XZ má ZP sk. ABC a zbraně sk. ABC.

A pak s jistotou mě půjde vykrást (pokusit se vloupat a dostat do trezoru). No uff, tohle zveřejňovat, je jako zveřejněvat rozmístění strategických věcí.

Když mám podezření na někoho, že dělá něco nelegálně, volám neprodleně PČR a ta je tu od toho, aby to zjistila na místě. Tohle je hnus.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 11. kvě 2016, 14:05

Wotikotas: Přesně tak také jsem jim do emailu jasně napsal že dotazující, zde neidentifikovaný mohl být kdokoliv, soused, nadřízený, zloděj či vrah. A že zveřejněním takové informace může hrozit nebezpečí tomu držiteli ZP nebo také nedržiteli, v závislosti na odpovědi. Jakmile dostanu odpověď dám to sem.

Ano a pokud mám podezření, že někdo něco dělá nelegálně tak mám volat PČR či MP.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#12 » stř 11. kvě 2016, 14:28

To vypadá na žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Vyřízení žádosti je však zřejmě v rozporu s § 8a téhož zákona, podle kterého by zjednodušeně řečeno měly být osobní údaje anonymizovány.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 11. kvě 2016, 14:31

No jenže to by už nebylo odpovědí na otázku toho, kdo se dotazoval kdyby tam nebylo uvedeno o koho se jedná. V krajním případě, pokud by to anonymizovali pouze pro web, ten kdo se dotazoval by svou odpověď získal a on by věděl k jakým konkrétním párům jména a příjmení odpověď patří.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#14 » stř 11. kvě 2016, 16:25

Možná by dost vysvětlilo, kdo byl tazatel.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 11. kvě 2016, 16:47

Marinakus: Je nějak důležité kdo to byl? Dle mého takovou informaci by neměli sdělit nikomu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondrush, Piggy a 39 hostů