Zkouška odborné způsobilosti - jen reálné zkušenosti

bobstein

Příspěvek#211 » čtv 29. srp 2019, 14:27

Datum: 29.8.2019
Místo: AVZO Odry (okres Nový Jičín)
Komisař: pan Hekele
Skupiny: A, B, E
Cena: 600 Kč + 900 Kč
Počet účastníků: 11+1 oprava praktické části

Na začátku byla prezence a placení poplatků. Poté nám komisař řekl, jaké používá povely (rozdal je i vytištěné), že trvá na ráně jistoty a vysvětlil, jak máme vyplnit test. Test měli všichni vyplněný za cca 15 minut. Všichni uspěli a šlo se na praktickou část. Tady 3 vyletěli, protože udělali chybu (prst v lučíku apod.). Manipulaci s brokovnicí a malorážkou měl jen ten, kdo si dělal sk. C. Já jsem tedy měl CZ 82 – popsat co je to za zbraň, rozborka, popsat hlavní části, simulace střelby (i s povely) – rána nevyšla – selhač – čekat 30s, zase kontrola zbraně a rána jistoty, pak kontrola náboje (zápalky). Někteří byli na praktické části docela dlouho. Bylo horko a dusno, což moc nepomohlo a na střelbě (malorážka) vyletěli další 2. Já jsem si vzal u pistole nástřelné, abych se uklidnil a pak jsem měl v pohodě 5/5 v černém.

Komisař byl korektní, férový, ale striktně trval na povelech a přísně vše sledoval. Nevymýšlel žádné chytáky apod.

Perfektní přípravu na praktickou část jsem měl v AVZO Odry u pana Kresánka. U teoretické části jsem dal na rady ze zdejšího fóra a nejprve si všechno přečetl (zákon, vyhlášky), pak aplikace na android (nejlépe utracených 40 Kč) za což zbranekvaltine.cz opravdu velké díky.

Jokinen

Příspěvek#212 » čtv 12. zář 2019, 09:40

Datum: 10.9.2019
Místo: Brno, AWIW
Komisař: Jiří Mareček
Skupiny: A, B, C, D, E
Cena: 1200 (AWIW) a 600 komisař. Příprava (1x kurz tamtéž je za 1200,-)
Počet účastníků: tuším 18 + 3 oáčko praktické části.

Prezentace a test - není co řešit. Neudělalo asi 5 lidí.
Manipulace: jasně vytyčil bezp. prostor, upozornil, že nevyžaduje ránu jistoty, ale doporučuje. Taky že vyhazuje za prst na spoušti, míření někam mimo atd. Hodně lidí na tom vyletělo. Já jsem měl CZ75, malorážka a brokovnice, bez záludností, bez dalších dotazů (sám jsem mu říkal jen co dělám po jeho pokynu. Takže on řekl nabíjet, já jsem spíš pro sebe řekl, že si zkontroluji zbraň atd).
Střelba ze stejného (M, K, K) byla pro mě horší, střílelo se z P09 a to je mě nesedící pistole :-) Ale nakonec jsem nastřílel 3x nástřel, zalepit, 5x. Do terče dopadly 4, 5. nebyla k nalezení), i když mě na začátku strašně překvapil dlouhý krok spouště a už jsme začínal zmatkovat. Zastavil mě, at položím zbran zpět a podíval se na ni. Mě to mezitím docvaklo, že je vše ok :-) Pak teda už to bylo v pořádku, dostal jsem potvrzení a už jen to vše s kolkama zanesl na PČR. Celkově velmi příjemný pán, i když asi docela náročný na požadavky, ale fér..Celkový dojem za 1.

Zpět na