Dotaz - Napadení vs zbrojní průkaz

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#31 » pon 27. čer 2016, 14:17

To máš pravdu. Ovšem kdyby policie volala mé přítelkyyni s požadavkem vysvětlení nějakého mého činu, šel bych se určitě zeeptat, co to znamená. Co by mě odpověděli je samozřejmě otázka ale poslat do p... by mě asi nemohli.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#32 » pon 27. čer 2016, 14:22

To ne, jen řeknou, že nic neřeknou... :-) Na jednu stranu blbý, na druhou se zas nelze divit, že se snaží, aby člověk vypovídal bez přípravy, kde je větší šance docílit objektivnější výpovědi...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#33 » pon 27. čer 2016, 14:32

Hmm lak já znám policii měl bys uvážit i to, že toho druhého znají a třeba ho mají plné zuby. V tom případě by od nich bylo docela rozumné zeptat se přítelkyně co viděla, jestli Tí náhodou neruplo v bedně a opravdu jsi ho neuzemnil. Třeba tohle není poprvé co ten druhej takhle vyvádí.
Jsi v klasické pozici nedostatku informací. Takže jediná rada je čekat, co se vyklube.
Svědky bych na Tvém místě nesháněl. Jestli to bude policie řešit, sežene si je sama a ty nebudeš podezřelej, že sis chystal obhajobu dřív, než jsi vůbec byl z něčeho obviněn.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#34 » pon 27. čer 2016, 14:58

Jenže jestli se vyptávali přítelkyně na něco jiného než na telefonní číslo, tak za a) ji měli poučit, že může odmítnout a za b) to měla udělat.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#35 » pon 27. čer 2016, 15:05

c) po telefonu bez podpisu si můžou vše strčit za klobouk. ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#36 » pon 27. čer 2016, 19:54

U každé autonehody se doporučuje zajistit si případné svědky a tady se to doporučuje jinak. Zajímavé ...



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#37 » pon 27. čer 2016, 21:14

Já osobně bych počkal na to až se mi policie ozve např, kvůli podání vysvětlení. A pak se uvidí jestli to půjde do přestupku nebo zahájí trestní řízení. Taky se může stát, že koukli na záběr z kamery v baru a hned viděli, že byl nalitej a sám upadl a dál nic už neřeší.
Jinak u svědků pozor, autonehoda a podezření z TČ jsou odlišné věci. Když svědek správně podá, že byl podezřelým kontaktován předem, tak ještě může hrozit to, že půjde do vazby, aby nemohl svědky ovlivňovat.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#38 » pon 27. čer 2016, 21:24

Proto si na svědky vezme jen kontakt a nic jiného po svědkovi chtít nebude. Kontakty pak uvede při podání vysvětlení a zbytek je na PČR. Ale s tou vazbou bych to neviděl tak žhavé... Ve spoustě věcech svědčí rodinní příslušníci, příbuzní, kamarádi, spolupracovníci, se kterými je "pachatel" v denním kontaktu a ve vazbě není...

OT: Jinak, jak může kdokoli vědět, že se z autonehody nemůže vyklubat tr. čin (víš např. dopadne test na drogy, alkohol)? Na Obvodním soudu Praha 2 jich mají z celé Prahy dost...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#39 » pát 17. lis 2017, 13:59

2 ValdaM: Můžu se zeptat, jak se to vyvinulo, nebo dopadlo?

Uživatelský avatar
yestrday
Příspěvky: 11

Příspěvek#40 » pon 11. pro 2017, 10:24

Ahoj,

mám dotaz:kamarád měl podmínku za nehodu na čtyřkolce a byl v tom alkohol.Podmínka mu zkončila.Od pravomocného rozsudku již uběhli 3 roky,ale není si jistý jestli ta lhůta není 5 let.Myslím jestli si může udělat zbroják.V tom zákoně se to dá vyložit tak i tak.
Díky moc.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#41 » pon 11. pro 2017, 10:29

Nedá. Byl vysloven podmíněný trest, takže 5 let.

Uživatelský avatar
yestrday
Příspěvky: 11

Příspěvek#42 » pon 11. pro 2017, 11:25

A víš to na 100% ?A od pravomocného rozsudku?
Dík moc.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#43 » pon 11. pro 2017, 12:01

§ 22

Bezúhonnost fyzické osoby

(1) Za bezúhonného podle tohoto zákona se nepovažuje ten, kdo byl pravomocně uznán vinným trestným činem

a) vlastizrady, ... atd.

b) uvedeným v písmenu a), za který byl uložen trest odnětí svobody ... atd.

c) uvedeným v písmenu a) nebo b) nebo jiným úmyslným trestným činem, jestliže od právní moci rozsudku nebo od ukončení výkonu trestu odnětí svobody v případě, že tento trest byl uložen,

1. neuplynulo alespoň 10 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody převyšující 2 roky,

2. neuplynulo alespoň 5 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody nepřevyšující 2 roky nebo jiný trest než trest odnětí svobody, ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#44 » pon 11. pro 2017, 12:14

Je to napsáno v zákoně a funguje to skutečně i prakticky. Tvrdil mi kdysi jeden uchazeč o ZP, že před třemi roky mu bylo podmínečně upuštěno od potrestání, takže už může. Jenže on byl právě vyslovený trest s podmínečným odkladem. Měl smůlu a vyhodil cca 5000,- oknem. Takže, pokud bylo upuštěno od potrestání a stanovena lhůta na osvědčení, stačí, pokud se osvědčil. Pokud byl vysloven podmíněný trest, 5 let od nabytí právní moci rozsudku.

Uživatelský avatar
yestrday
Příspěvky: 11

Příspěvek#45 » pon 11. pro 2017, 12:28

Ok,díky moc chlapy!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů